AgX wita

Imię: Grzegorz.
Lat: 44 :)
Ulubione anime: nie lubię.
Ulubiony gatunek muzyczny: …
Zainteresowania: stara technika, elektronika i informatyka.
Skąd dowiedziałeś się o forum: od wujka.

Co tu robię?
Moja córka (13 lat) od roku, może dłużej, czyta mangi i ogląda anime, szczególnie Atak Tytanów. Ma dwie koleżanki z podobnymi zainteresowaniami. Przedwczoraj oznajmiła, że chce jechać do Poznania na Pyrkon. Więc muszę ogarnąć transport, nocleg, posiłki, dbać by się dobrze bawiła i samemu się nie nudzić ;) Z pomocą wujka Google edukuje się o co chodzi w tym całym anime. Pochwalę się, że już wiem czym się różni manga od anime :) Doszło kolejne słowo cosplay. Martyna ma bluzę, dziwny pas od stóp po szyję, dobrała sobie spodnie i szuka butów. Lubi dziewczynę z czerwonym szalikiem. Jak znajdzie miecz to mnie pewnie czeka zrobienie magazynków na ostrza.
Póki mojej Księżniczce nie przejdzie to będę zaglądał do Was :)

2lajki

Witaj na forum fajnie że wpadłeś :slightly_smiling_face:
Na pewno będziesz miał co robić na pyrkonie.
Co do opisu:
-Nie pas tylko PASY!
-Nie dziewczynka z czerwonym szalikiem tylko MIKASA!
-Nie magazynki do ostrza tylko SPRZĘT DO MANEWRÓW PRZESTRZENNYCH!
Baw się dobrze na forum mam nadzieję że spędzisz tu miło czas :slightly_smiling_face:

Witaj.
Jeśli planujesz nocleg poza terenem targów, to im szybciej tym lepiej. Lubi brakować miejsc w hotelach.
Milej edukacji.

Miło, że jako tata interesuje się Pan na tyle córą aby zgłębiać jej pasje, to dosyć rzadkie w 21 wieku.
Ja polecę Panu szczerze obejrzenie czegoś, aby zrozumieć czym jest w ogóle anime. To dosyć szerokie słowo, jak kultura sama w sobie. Tak samo jest w filmach, muzyce, literaturze, grach komputerowych(szeroko rozumianej sztuce). Oczywiście jest sporo “bajek” które są kompletnym trash’em, służąc tylko po to aby wywoływać sztucznie emocje, rozbudzać fantazję. Jednakże tak jak w każdej dziedzinie, jest też ogrom dzieł które ocierają się o filozofię, wywierając presję na nas samych, powodując refleksje nad istotą człowieczeństwa.
I czy jej przejdzie? Wątpię, sam mam prawie 24 lata, myślałem że te BAJKI dla dzieci mi się znudzą. Jednakże, to nie możliwe na dłuższą metę. Dlaczego? Bo jest pełno świetnych tytułów nawet dla starszej widowni, które ciągle są w stanie przewracać wartości do góry nogami. Do niektórych tytułów musiałem wrócić po latach, bo okazało się że w wieku 15-16 lat w ogóle nie rozumiałem jaki przekaz miały. Pewnie nawet się pan nie zastanawiał co było główną podstawą filmu Matrix. Było nią anime, Ghost In The Shell, nawet Wachowscy/skie potwierdzili/ły że to było ich główną inspiracją. Incepcja? Świetny film Nolana, ale garściami czerpie z anime Paprika.
Tak więc polecam sprawdzić jakieś anime, najlepiej dla pana coś z kategorii Seinen(manga lub anime adresowana głównie do młodych mężczyzn w wieku 18–30 lat).
Jeśli posiadasz Netlix’a, polecam “Kono Sekai no Katasumi ni”, to na prawdę dobry kawał animacji, nie powinno odrzucić, bo nie ma tam magii, potworów, czy jakiś robotów. To po prostu poruszająca historia o kobiecie, która żyła tuż przed wybuchem 2 wojny światowej w Japonii. A jak nie trudno się domyślić, były tam 2 zrzuty nuklearne, które zabrały wielu osobom rodziny, szanse na życie, marzenia itd. W razie pytań odnośnie samej kultury, chętnie na nie odpowiem.

Dzięki za rady.
Wbrew pozorom w 21 wieku trzeba więcej uwagi poświęcać dzieciom. Niestety obserwując dzieci i rodziców z otoczenia to nie wszyscy tak robią. Aby dziecko znalazło pasję to rodzic musi pomóc chociażby w postaci biletów NBP czy transportu. Wychodzę z założenia, że trzeba jak najwięcej pokazywać a same wybiorą co ich ciągnie :)
Na początek przeczytam i obejrzę jakąś część Ataku Tytanów by bardziej zrozumieć o czym Martyśka do mnie mówi ;)
Kiedyś w związku z pracą wystawiałem się w Poznaniu to hotele były zaklepane pół roku wcześniej. Jeden z rodziców czegoś szuka, ale jakoś chyba słabo idzie. W weekend będę się rozglądał, będę szukał czegoś do 1000m aby nie kręcić się samochodem w poszukiwaniu parkingu.

Cześć.
Super, że dziewczyna ma ojca, który chociaż próbuje zrozumieć na czym polega jej hobby. Sobie też daj szansę na anime. Warto. Tu na forum jesteśmy ludźmi skrajnie różnymi, w różnym wieku, w różnych zawodach, a łączy nas właśnie anime. Nie łudź się, że córce przejdzie tak szybko oglądanie animców. Jak raz się zacznie, to tkwi gdzieś tam w zakamarkach umysłu. Ale jest to piękna i czasem pełna wzruszeń przygoda.