Ai

Imię: Ai

Wiek: 180 lat

Wyglad: Ai jak na Xeosa jest dość wysoki, ponieważ ma 156 cm wzrostu. Ze względu na spędzenie większości życia w zamknięciu jego skóra i włosy nie nabrały żadnej barwy, więc są śnieżnobiałe. Natomiast pełnienie funkcji kapłańskiej nadało jego oczom czerwonej barwy.
Ai ma długie włosy, zawsze zaplecione w warkocz i przerzucone przez prawe ramię do przodu.

Waga: 45 kg

Historia:
Urodzenie się w rodzinie królewskiej wcale nie jest takim szczęściem, jak wydaje się osobą z zewnątrz. Każde z kolejno urodzonych dzieci ma swoją rolę, niezależnie od jego umiejętności czy nawet płci. Tak więc córka może zostać generałem a syn kapłanką. Ai miał niestety takie nieszczęście, że został najmłodszym dzieckiem, czyli tym, które musi zostać ofiarowane świątyni Telii i do końca życia pełnić funkcję kapłana. Problem był taki, że taką funkcję pełnić mogły tylko kobiety, ale oczywiście dla rodziny królewskiej można zrobić wyjątek.
Tak właściwie, to nie była zbyt duża tragedia, jak Ai myślał na początku. Zamknęli go w specjalnie dla niego przygotowanych komnatach i pozwalali wychodzić tylko podczas ważnych świąt. Jego życie wyglądało wiec tak, że większość dnia spędzał na odprawianiu różnych ceremonii w swojej osobistej kapliczce, a przez resztę czasu spędzał czytając książki, które regularnie były mu dostarczane lub bawiąc się swoją magią. Jego jedynym towarzyszem były kapłanki, nie były jednak zbyt rozmowne, więc szybko przyzwyczaił się do ciszy samemu też prawie nigdy się nie odzywając.
I tak, podczas odprawiania porannych modłów nagle owiała go ciemność.

Umiejętności/cechy:
~ kaligrafia;
~ odprawianie praktycznie wszystkich ceremonii na cześć bogini Telii;
~ czytanie i pisanie;
~ szycie (umiejętność nauczona przez jedną z pomocnic kapłanek pewnego okropnie nudnego dnia);
~ bardzo mała siła;
~ zamknięcie w sobie, trudność rozmawiania z kimkolwiek;
~ opanowanie ;
~ dociekliwość i łatwość nauki;
~ zbytnia ciekawość i brak umiejętności dojrzenia zagrożenia;
~ strach przed ogniem i praktycznie brak odporności na niego ;
~ mała potrzeba snu i jedzenia;

Magia:
Magia “lodu i wody”, wrodzona umiejętność, której używanie przeplata się z życiem codziennym każdego Xeosa. Polega na wytworzeniu i kontrolowaniu tych dwóch elementów, jednakże wody w znacznie mniejszym stopniu niż lodu. Pod magię tę podlega również ochłodzenie organizmu swojego jak i każdej żywej istoty mającej kontakt fizyczny z Xeosem, możliwość zamrażania wszystkiego, co zawiera w sobie wodę oraz tworzenie zimnego mikroklimatu wokół osobnika (to ostatnie jest niekontrolowane oraz trwa cały czas, tj. wokół Aia zawsze będzie zimniej).

Ekwipunek:
Ubranie:
~ biała tunika z długimi i szerokimi rękawami przewiązana białym pasem
~ białe spodenki do połowy łydek
~ białe buciki z niską cholewką
~ spinka w kształcie płatka śniegu
Reszta:
~ małą torba z notatnikiem i ołówkiem w środku

Inne: brak

Jestem czarna

Akcept, możesz robić informator