Alexander Black

Imię: Alexander

Rasa: Człowiek

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Wygląd: Trzeba przyznać, że pod względem wyglądu Alex jest niezwykle charakterystyczną postacią. Mimo że ma 20 lat, jego włosy są całkowicie białe. Nie jest to wpływ starości… po prostu, taki się urodził. Dziś dosięgają mu one ramion. Nie ma dnia, aby na jego twarzy nie pojawił się choć krótki zarost. Ma wyraźne, bardzo męskie i twarde rysy twarzy. Pod krzaczastymi, jasnymi brwiami widnieją dość spore, niebieskie oczy, okalane delikatnymi, krótkimi rzęsami. Jest dość umięśniony i często to eksponuje. Nie należy do najniższych osób. Może zaszczycić się wzrostem około 185cm. Waży około 90kg. Nie stanowi tego tłuszcz, tylko tak jak wspominałem - masa mięśniowa.
https://darkjade68.files.wordpress.com/2012/01/normal_normal_ec35_master_bimo_1.jpg

Historia: Był to dwudziesty drugi lutego. Na świat przyszedł syn dwójki dobrych i wykształconych mieszkańców Alianthu. Dlaczego otrzymał imię Alexander? Ciężko powiedzieć. To imię jest tak samo tajemnicze, jak on sam. Wiódł spokojne dzieciństwo pełne miłości i radości. Jego rodzice nie ukrywali przed nim tego, kim jest. Od urodzenia wiedział, że dzierży w sobie niezwykłą, magiczną moc, która płynęła w żyłach członków jego rodziny od pokoleń. Cztery lata po przyjściu Alexa na świat, przybył na niego także jego młodszy brat. Wyglądali praktycznie identycznie. Obaj mieli białe włosy, piwne oczy. Baltazar, bo tak miał na imię brat Alexa, był zawsze uśmiechniętym i radosnym chłopcem. Wszędzie było go pełno. Był radosny i pozytywny. Bracia byli ze sobą niesamowicie związani. Każdą wolną chwilę spędzali razem. W końcu nadszedł ten dzień. Alexander wyruszył do innego miasta w celu zdobycia wykształcenia, jednak w czasie pakowania rzeczy odwiedził go ojciec. Po krótkiej, ale pouczającej rozmowie wręczył pierworodnemu bogato zdobioną drewnianą szkatułkę. Jak się potem okazało, wewnątrz znajdował się tajemniczy artefakt, którym był naszyjnik z głową wilka przekazywany z pokolenia na pokolenie, tajemniczy sztylet oraz list ukazujący historię rodu i jego tajemnice. Rozstanie z rodziną przyjął ciężko… zwłaszcza jeśli chodzi o brata. Wiedział jednak, że już za cztery lata on do niego dołączy. Tak się właśnie stało. Spędzili razem w szkole cudowne chwile… Stop. To nie ta historia. Baltazar pewnego dnia znalazł się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwej porze. W środku nocy, zmartwiony Alex wyruszył po niego, ignorując wszelkie zakazy i nakazy. To co zobaczył zmieniło jego życie na zawsze. Nie znalazł swojego brata… znalazł tylko jego szczątki, rozrzucone po najbliższej okolicy. Była to sprawka ludzi, którzy zabijali każdego na swojej drodze w czasie początków okropnej wojny. Nigdy nie pogodził się ze śmiercią brata i zapewne już nigdy się nie pogodzi. Stał się cichy, tajemniczy, niepewny. Zaczął unikać kontaktu z ludźmi i właśnie wtedy stał się łowcą. Stwierdził, że zabije każdego potwora, które mogło być winne śmierci Alexa. Do teraz błąka się bez celu po świecie, a najczęściej odwiedzanym przez niego miejscem jest państwo Środka. Uznał, że tajemniczy miecz może mu pomóc w wymierzeniu sprawiedliwości.

Umiejętności: Umie polować i tropić. Potrafi poruszać się bezszelestnie w czasie śledzenia swojej ofiary. Dobrze włada bronią białą. Poradzi sobie w lesie, nie będzie cierpiał z głodu. Dostosowuje się do sytuacji. Alchemia. Reasumując Alexander jest samowystarczalnym łowcą, nie potrzebuje pomocy.

Rodzaj używanej broni: Miecz jednoręczny. Sztylet zatruty rzadko spotykanym specyfikiem. Noże do rzucania.

Rodzaj używanej magii: Dzięki magicznemu naszyjnikowi w kształcie głowy wilka, który skupia mane potrafi zmienić się w to zwierze oraz dokonać transmutacji swojego ciała. Zna podstawy magii leczniczej, kontroli many i telekinezy. Stara się zwiększać swoje możliwości. Najczęściej ukrywa przed innymi swoje umiejętności, korzysta z nich w ostateczności. Trenuje zdolności w osamotnieniu.

Wiedza: Umie czytać i pisać, bogaci rodzice zadbali o jego edukację. Zna właściwości dzikich roślin.

Religia: Po śmierci brata w swoje prośby kieruje do Mars, zazwyczaj prosi, by ta słusznie kierowała jego miecz i wspomagała jego magię. Po każdym sukcesie czyli zwycięskiej potyczce i działającym zaklęciu dziękuje Legendarnej Wojowniczce.

Wygląd - ludzie nie mają naturalnie białych włosów, więc o ile nie umieścisz czegoś co to tłumaczy w historii, musisz zaznaczyć, że Alex cierpi na albinizm, a co za tym idzie - czerwone oczy, blada cera, słaba odporność na słońce.

Historia - zamiast lutego, daj np “Drugiego miesiąca”.
“mieszkańców Alianthu” - dość… oględnie… Wymysl nazwę jakiegoś miasta i napisz w której części kontynentu/wyspie się znajdował
niezwykłą, magiczną moc, która płynęła w żyłach członków jego rodziny od pokoleń. - opisz trochę bardziej.
Obaj mieli białe włosy, piwne oczy - wcześniej miałeś niebieskie…

ukazujący historię rodu i jego tajemnice. - jesli to opiszesz,możesz liczyć na dodatki w fabule, odnośnie twojego rodu.

Umiejętności - opisz w historii jak nabył każdą umiejętność.

Sztylet zatruty rzadko spotykanym specyfikiem - tzn?

Magia - mana nie wpływa na dzienię alchemii - tym samym nie ma nic do transmutacji.
Skąd zna magię leczniczą, manę i telekinezę? Opisz w historii + opisz w magii same zaklęcia.

“Stara się zwiększać swoje możliwości. Najczęściej ukrywa przed innymi swoje umiejętności, korzysta z nich w ostateczności. Trenuje zdolności w osamotnieniu.” - to nie jest rodzaj magii…

Religia - mam nadzieję, że będziesz się trzymał tych modlitw, a nie będą one tylko w kp na pokaz.