Aloha!

Imię: Agnieszka
Lat: 18
Ulubione anime: Acchi Kocchi, Yuru Yuri, Another, Death Note, Tari Tari, Clannad. I reszta, których nazw nie jestem sobie w stanie przypomnieć.Note
Ulubiony gatunek muzyczny: Nie mam ulubionego. Słucham dosłownie wszystkiego.
Zainteresowania: Odżywianie, zwierzęta, literatura, filmy, psychologia oraz anime.
Skąd dowiedziałeś/aś się o forum: Całkiem przypadkiem natrafiłam na te forum. :)

Hejka Agnieszko ;)
Masz może MAL’a?
Lubisz masło?
Co pierwsze przychodzi Ci na myśl gdy pomyślisz o czerwonej cegle?

Hejcia hejcia, jestem Eiu ^^
Co tam w żyćku porabiasz, co planujesz?

Witaj Aga, miło Cię poznać. Propsy za zwierzęta i Clanada. Powiedz czy lubisz czytać książki? Jeśli jak to jakie?

Zapraszam Cię do udziału w dyskusjach na czacie i w konferencjach. Życzę Ci miłej zabawy na forum.

TroLoL - Nie, nie mam MAL’a. Nie lubię masła. :) A jeżeli chodzi o czerwoną cegłę, to pierwsze co mi przychodzi na myśl, to dom. Dom z czerwonej cegły.
Eyirie - Obecnie chodzę do liceum - 2 klasa. Jakoś ściśle określonych planów to nie mam. Zdam się raczej na los, który miejmy nadzieję będzie dla mnie łaskawy.
byters - Tak, lubię czytać książki. :) Nie mam jednego ulubionego gatunku, po który sięgam. Czytam dla poszerzenia wiedzy w tematach, które mnie interesują w danym momencie.

Ohayo!

1. Jakie jest twoje ulubione zwierzę? ;3
  2. Co sądzisz o muzyce klasycznej?
  3. Grasz może w osu!?

Uszanowanko ^^ Mangi też czytasz czy only anime? :D

Co sądzisz o poligamii?
Potrafisz gotować nawiasrosółnawias

Widziałaś może Zankyou? albo zetsuen albo aldonoah albo ngnl albo tg1 tg2 :v?

Nie wierz w to co o mnie piszą zawsze kłamią nowym

A czy masz może jakieś swoje ulubione tytuły? Chodzi o powieści :)

Siema, oglądasz jakieś seriale? Jak tak to jakie?

Witam, jestem Ayu miło Cię poznać :3
Zostań z nami i baw się dobrze!
Wpadaj na czat, można się pośmiać i pogadać o przeróżnych rzeczach

Lubisz boczek?
Jakbyś robiła kanapkę z serem i szynką, co położyłabyś najpierw?

Hej hej, lubisz zupki błyskawiczne? Jak jesz frytki to polewasz je keczupem czy maczasz je w keczupie?

Hisato - 1. Koty! <33 2. Nie przepadam za muzyką klasyczną. To nie dla mnie. 3. Nie gram. Jedyne gierki, w które grywam to te na kurniku. Gomuku! ^.^
Satros - Oglądam jedynie anime. Do mang jakoś nie jestem przekonana.
Laxty - Poligamia? Absolutnie nie! Związek małżeński to dwie osoby, nie więcej. Nie potrafię gotować. Smuteczek. Niestety nic z tych wymienionych przez Ciebie anime nie widziałam. Trzeba nadrobić braki!
byters - Zdecydowanie - ‘‘Upadli’’. Spodobała mi się też powieść autobiograficzna - ‘‘Brzydula’’ oraz jej kontynuacja - ‘‘Więcej niż brzydka’’.
Airzel - Nie oglądam seriali. Na razie nie trafiłam na taki, który by mi się spodobał, tzn. wcześniej oglądałam, ale potem jakoś sobie odpuściłam. Brak czasu.
Ayame - Nie jadam mięsa.
Dest3r - Skłamałabym, gdybym napisała że nie lubię zupek błyskawicznych. T.T Są pyszne. Przeklęta, smakowita chemia! Zazwyczaj maczam frytki w keczupie. Choć zdarza się i tak, że najpierw je obleję keczupem, a potem jeszcze maczam.

Lubisz keczup, kocham Cie <3 xDDDD

Dlaczego przeszkadza ci poligamia? uzasadnij
Obejrzyj gorąco polecam
widziałaś : Soredemo Sekai wa Utsukushii?

Propsy za oblewanie frytek keczupem. Takie są dobre. Mi się zdarzało nawet najpierw solić, a potem oblewać. :)

Laxty - Na początku rozważmy, czy poligamia jest czymś dobrym? Moim zdaniem nie, nie jest to ani dobre, ani właściwe. Dodając jeszcze, że w naszym kraju poligamia jest zabroniona. Właściwie nie tylko w naszym. To teraz zastanówmy się, czy jeżeli byłoby to dobre, to zostałoby zabronione? Odpowiedzmy sobie na to pytanie w myślach. A teraz przejdźmy dalej. Mamy swoją kulturę, tradycję i przyjęte normy i wartości. Naprawdę chcemy to wszystko zniszczyć, wprowadzając wielożeństwo? Czy nie łatwiej byłoby zwyczajnie się przeprowadzić, gdzie poligamia jest w pełni legalna?
Poligamia z pozoru wydaję się czymś fascynującym. W końcu możemy pozwolić sobie na związek małżeński z wieloma osobami. W końcu zmniejszymy liczbę zdrad. Czy to nie wspaniałe? Z pozoru może tak. Ale przyjrzyjmy się temu bliżej. Gdzie tu poczucie bezpieczeństwa? Jeden mężczyzna może być przy jednej kobiecie. Nie podzielimy tego mężczyzny na kawałki i nie damy każdego kawałka, każdej z jego partnerek. To niewykonalne.
Nie, nie oglądałam Soredemo Sekai wa Utsukushii.

Odnośnie poligamii, zgadzam się w pełni, wydajesz się być inteligenta, patrząc na argumenty, które podajesz. Co do Laxa, lepiej z nim za dużo nie rozmawiać, bo zwariować można ;-)

Nie rozumiem dlaczego przez rozmowę z mą osoba można zwariować ja jestem normalny!

Wracając do tematu poligamia może zostać zalegalizowana lecz nie każdy musi się do niej stosować tak? Jeżeli mamy pana A gdzie to chcę mieć np. 3 żony czy jeżeli się będą dogadywać i żyć razem w jednym domu będzie to złe? Nie wydaje mi się oczywiście rozumiem że może to się nie podobać alba wydawać niemoralne ale w miejscach gdzie to funkcjonuje nie jest to niczym dziwnym a działa w miarę dobrze oczywiście nie tyczy się to tylko facetów kobiety mogą również mieć ten x mężów.Nie rozumiem mieszania tu zdrady czy kultury a nawet tradycji jest to dla mnie nielogiczne co ma kultura,tradycja do poligamii? No dobra na pierwszy rzut oka jednak coś ma lecz czy tych rzeczy nie tworzą ludzie? Tak tworzą a ludzie z czasem się zmieniają więc tak samo zmienia się kultura i tradycja to chyba logiczne.Co to zdrad nie rozumiem dlaczego ma się zmniejszyć może tak być lecz może też zostać tak jak jest przecież owoc zakazany smakuje najlepiej.co do słów “To teraz zastanówmy się, czy jeżeli byłoby to dobre, to zostałoby zabronione?” więc tak zakazy nie są żadną boską ingerencją są tworzone nie raczej narzucane nam przez innych ludzi a jak wiadomo każdy człowiek się myli.

A co do przyjemnych norm i wartości uważam że głupotą jest natarczywe parcie do przodu razem ze stadem choć zbyt agresywne płyniecie pod prąd jest również szkodliwe

Tak między nami nie posiadam niestety żadnych norm ani wartości ale z czasem może czegoś się nauczę

Laxty - Czy mieszanka poligamii z monogamią wyjdzie nam na dobre? Wóz albo przewóz. Tam, gdzie to funkcjonuję, panują inne zasady i normy. W Polsce wywołałoby to szok i zdziwienie, a niekiedy i obrzydzenie połączone z napadami agresji. Nie jesteśmy krajem tolerancyjnym. Moim zdaniem nie powinniśmy skazywać naszych najmłodszych - dzieci, na falę krytyki, kpin i złośliwych docinek, bo ojciec lub matka chcieli mieć więcej partnerów.
Tradycja oraz kultura, ma to do poligamii, że zostało przyjęte, że w naszym kraju jest związek między kobietą i mężczyzną. Tak nie jest od wczoraj, a od początków naszego istnienia. Musiałby nastąpić przełom, żeby w Polsce wprowadzili poligamię. Nie powinniśmy usilnie starać się zmieniać przyjętych norm i wartości, jeżeli zdajemy sobie sprawę, że może się to nie za dobrze skończyć. Tak! To, że w jakimś kraju jest legalna poligamia i jest dobrze, nie oznacza, że tak samo będzie w Polsce. Uważam, że nasz naród nie jest gotowy na tak radykalną zmianę.