American Horror Story

Sezon 1 “Murder House”
Robiłem trzy podejścia do pierwszego sezonu, ale w końcu obejrzałem od deski do deski. Opowiada o rodzinie Harmonów: Benie, Vivien i Violet. Trójka bohaterów po złych doznaniach (poronienie Vivien i zdrada jej męża, Benjamina) przeprowadza się do kupionego za pół wartości rynkowej domu. Jak się okazuje, ich nowe gniazdko nosi uroczy przydomek – „Dom Morderstw”. W domu dochodzi do dziwnych wypadków, których mroczność potęguje tylko znajomość Violet z Tate’m, nastoletnim mordercą, obecność podejrzanej sąsiadki, Constance i jej upośledzonej córki, Adelaide, dziwny człowiek w lateksowym kostiumie, który nie potrafi zapanować nad swoimi żądzami czy pojawianie się postaci z przeszłości.

Sezon 2 “Asylum”
W drugiej odsłonie trafimy do szpitala psychiatrycznego Briarcliff, prowadzonego przez siostry zakonne, prałata i szalonego doktorka-naukowca.Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy młoda para jest w swojej podróży poślubnej. Mają trochę niecodziennie upodobania, bo zamiast wylegiwać się na plaży bądź zwiedzać piękne miasta, wyruszyli w podróż po nawiedzonych miejscach w Stanach Zjednoczonych i tak trafiają do Briarcliff.

Sezon 3 “Coven”
Jesteśmy w roku 2013. Młoda dziewczyna, Zoe, postanawia przeżyć swój pierwszy raz z chłopakiem. Niestety, gdy prawie dochodzi do stosunku ten ginie, wykrwawiając się na amen. Matka dziewczyny, Nora Benson i tajemnicza Myrtle Snow wysyłają ją do szkoły… czarownic. Zoe spotyka tam swoją nauczycielkę, nowe koleżanki, np. Madison, która jest gwiazdką filmową i Najwyższą z wiedźm, Fionę. Wkrótce dochodzi do kilku zabójstw, odzywają się postaci z przeszłości i zombie, a klan Fiony zadziera z czarnoskórą wiedźmą, która od pokoleń żyje w Nowym Orleanie…

Sezon 4 “Freak show”
Jest rok 1952. Niemiecka emigrantka i była gwiazda kabaretu Elsa Marsprowadzi jeden z ostatnich gabinetów osobliwości w kraju. Gdy popularność jej widowiska zaczyna drastycznie spadać, kobieta postanawia odnaleźć i zrekrutować bliźniaczki syjamskie Bette i Dot - dwie różne osobowości dzielące to samo ciało.

Sezon 5 “Hotel”
Jak zapowiadają twórcy ta odsłona serialu będzie o wiele bardziej mroczna i brutalna. Inspiracją dla Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka były przerażające hotele z horrorów. W roli właścicielki hotelu zobaczymy piosenkarkę Lady Gagę.

No cóż, serię poleciłbym każdemu, kto ma dużo wolnego czasu i lubi historie z dreszczykiem. :)

Oglądałem i muszę przyznać, że serial jest całkiem niezły. Wiadomo, są lepsze i gorsze sezony, ale serial ogólnie mogę ocenić na plus, głównie za świetną obsadę aktorską, soundtrack i klimat. Jessica Lange gra niesamowicie, ale pozostali też są niczego sobie. Szkoda, że w 5 sezonie odszedła, ale muszę przyznać, że Lady Gaga utrzymała niezły poziom. Według mnie najlepszymi sezonami były 3 i 1, ale każdy ma inny gust.

Również oglądałem wszystkie dotychczasowe sezony.
Moim zdaniem serial raczej udany, tak jak przedmówca uważam że dany sezon mógł się
danej osobie bardziej podobać.
Jak dla mnie najlepszy sezon 2, ale inne też mi się podobały i trzymały poziom :)

Aktualnie jestem na sezonie 5 i nie mogę się do tego zabrać xD Brakuje mi Jessica Lange.
Sezon 4 dla mnie był okropny, oglądałam na siłę. Cyrk to nie mój klimat. Poza tym strasznie irytowały mnie bliźniaczki ! Jedna głupiutka doprowadzała mnie do szału.
Sezon 2 był przesadzony, niektóre momenty mnie brzydziły. Psychiatryk prowadzony przez zakonnice mnie zainteresował i miał on nawet swój mroczny klimat :D ale te eksperymenty… nie dla mnie.
Za najbardziej udany uważam 1 i 3 :)

Ja oglądałam tylko sezon 1,2 i 5 xD Drugi to oglądałam z przymusu, chociaż trailer naprawdę mnie zachęcił. Pomysł na drugi sezon był super, ale wydaje mi się, że trochę przesadzili. Nie mówię, że był zły. Po prostu to było dla mnie trochę za dużo xD. Pierwszy i piąty baaaardzo mi się podobały. Nie wiem jak pozostałe dwa sezony, ale ja uważam pierwszy za najlepszy jak na razie. Niestety, ale opcja z wiedźmami czy cyrkiem jakoś niezbyt mnie zachęca, ale może się jeszcze przekonam :D Ogólnie mogę stwierdzić, że serial jak najbardziej udany :3

Jeden z moich ulubionych seriali, tylko niestety sezony baaaardzo nierówne (mimo że oczywiście obsada za każdym razem staje na wysokości zadania). Klimat i niebanalne pomysły na fabułę robią swoje, jak dla mnie to AHS jako serial odwala lepszą “horrorową” robotę niż jakikolwiek horror.
ps. II > I > IV > III > rak >>>> V