Anime historyczne

Szukam anime , najlepiej o tematyce historycznej . Oglądałem Ninja Scroll ,
Stranger: Mukou Hadan oraz Samurai Champloo . Z fantasy to Bleach i Inuyasha .

Shigurui (dość krwawy ale wyjątkowy obraz feudalnej Japonii), Grobowiec świetlików, Zipang (druga wojna światowa), Arslan Senki (chociaż osobiście nie widziałem), Kingdom (to samo)… jeśli jeszcze coś mi przyjdzie do głowy to dam znać.

Hellsing dość krwawe ma elementy historyczne
Drifters tutaj również latają kończyny a od historii się wręcz ugina;)

Dzięki . Celuję bardziej w feudalną Japonię . Ktoś rzuci jeszcze jakieś tytuły ?

Tak jak Tano napisał polecam Kingdoma, animacja ciężka do zniesienia w pierwszym sezonie, ale idzie się przyzwyczaić

Kreska jest trochę irytująca, ale Nobunaga Concerto by pasowało. Ogólnie możesz poszukać anime z tym nazwiskiem w tytule. Prawdopodobnie będą o takiej tematyce

Nie dla mnie . Ale szukając trafiłem na Rurouni Kenshin . Co możesz o tym anime powiedzieć ? Warta jest poświęcenia jej czasu ?

Nie miałem okazji tego widzieć. Jest jeszcze Miyamoto Musashi: Souken ni Haseru Yume, ale to bardziej anime dokument niż jakaś akcja

Ja wiem tylko, że filmy fabularne o Kenshinie miały jedne z najbardziej srogich choreografii walki na miecze ever. Polecam.

Lubie akcję dzięki za info . Wrzuciłem na ruszt Seirei no Moribito , na razie obejrzałem 2 odcinki . Nie powala na kolana . Cóż , ale z dobrym anime jest jak z budżetem , deficyt .

Może 91 Days. Nie jest to może strikte historyczne anime ale rozgrywa się w latach 30 XX wieku i może Joker Game. Opowiada o powojennej jednostce szpiegowskiej

Przepraszam, doczytałem dokładniej że nie do końca o to ci chodzi, ale może i tak się skusisz :)

Dzięki za info , na pewno rzucę okiem . Jak masz inne tytuły śmiało wrzucaj .

Arslan Senki, Oda Nobuna no Yabou.

Kobieta jako Oda Nobunaga , alternatywnej wersji historii to nie cierpię .