Anime o ciężkiej miłości

Witam, poszukuję anime o miłości, jednak pokazaną na specyficzny sposób.
Nie chodzi mi o słodkie romansidła. Ma to być ciężki klimat, po którym ma się mocną zawiechę ;)
Relacja między bohaterami trudna, ze względu na ich charaktery lub sytuację. Kreska nie gra roli.
Na wzór mogę podać tytuły takie jak “Nana”- chodzi mi o Nanę i Takumiego lub
“Vampire Knight”- między Yuki a Kaname ;) Jak ktoś oglądał oba tytuły, to będzie wiedzieć o jaki klimat mi chodzi.
Bardzo Was proszę o pomoc, mam nadzieję, że jeszcze takie anime istnieją. https://test.animes.pl//emotki/cebulak13.gif

Hotarubi no Mori e?
Bungaku Shoujo & Bungaku Shoujo Memorie - Miu & Konoha
Plastic Memories w sumie może by siadło.
Steins;Gate

Wielkie dzięki. Z wymienionych przez Ciebie anime widziałam tylko Hotarubi no Morie,
o czym zapomniałam wspomnieć. Reszta tytułów jest mi obca, więc jest to dla mnie
ogromna pomoc. Zabieram się do oglądania.

Jeszcze raz wielkie arigato!!! https://test.animes.pl//emotki/cebulak18.gif

-White album 2 przed oglądać radze jedynkę ale w sumie nie trzeba
-Sakurasou no Pet na Kanojo (Ogółem jest to komedia ale wątki miłosne między bohaterami są momentami skomplikowane i trudne do zrozumienia)
-Golden Time (Również komedia ale ma swoje mocniejsze i smutniejsze momenty)
-Lovely★Complex (No tutaj mamy zakompleksionych bohaterów całkiem przyjemne w odbiorze)
-Shigatsu wa Kimi no Uso (Bardzo dobra bajka na pewno znajdziesz tu wątek miłosny dosyć skomplikowany między głównymi bohaterami)
-Hal (To natomiast jest movie ale bardzo godne polecenia ^^)
-Special A (A to jest po prostu jeden z moich ulubionych komedio/ramansów więc polecam bo tak)

O jesu, Hal. Jak ja na tym płakałam. Że też nie pomyślałam o tej propozycji.

W sumie warto by było polecić ci jeszcze długometrażowe anime:

Byousoku 5 Centimeter
Kotonoha no Niwa

Mi do głowy przychodzi jedynie Byousoku 5 Centimeter i True Tears

założyłam z góry, że te anime już obejrzał :D

ja na swieżo polecam Kimi no Na wa.

SchoolDays? Gwarantuje ciężki klimat i coś w stylu “WTF” na sam koniec. Nie jest to co prawda klimat, który wymieniłeś, ale serdecznie polecam, bo to moje jedno z ulubionych anime.

Z powszechnych anime:
Można w sumie Toradora polecić? Chociaż to ma smutny charakter na koniec, a na sam początek słodki.
Specyficzne też z sztampowych produkcji może być Spice and Wolf, chodzi mi tu chyba głównie o 2 sezon, ale i tak to jest słodkie, najpewniej obejrzane i nie o to chodzi. Zbyt lekki klimat.
Angeal Beats! - komedia, ale w sumie kończy się chyba na tragicznej miłości.

Z innej trochę beczki:
Rainbow - anime o przyjaźni w bardzo ciężkich czasach w Japonii, klimat ma bardzo ciężki i smutny, poza tym jest bardzo bliski sercu, to nie jest opowieść o Pani XYZ, oraz Panu XYZ, a o grupce ludzi, którzy urodzili się w złych, bardzo złych czasach, bez zbędnego kina, wszystko surowe, ludzie.

PS: Raczej bym zalecił się do wcześniejszych odpowiedzi, niż mojej, która jest już powoli robiona na siłę.