Anime obyczajowe o gejach?

Hej, mam nadzieję że to odpowiedni dział bo to mój pierwszy post. :sweat_smile:
Szukam fajnego anime w klimacie obyczajowym - coś jak zwykły serial przedstawiający zwykłe losy bohaterów, ale anime. Raczej nie fantasy, choć nie przeszkadza mi to. Ogromnym atutem będą wątki romansu mężczyzn/chłopców (nie musi to być główny wątek, ale żeby nie był przelotnym). I żeby bohaterowie nie zachowywali sie tak cringowo jak w Jonjou Romantica, czy Naruto na początku pierwszego sezonu (darcie ryja jak z Czarodziejki z księżyca też nie jest mile widziane).

O Homoseksualistach! I nie pomogę bo takich nie oglądałem

Celowo nie użyłem słowa “homoseksualizm”, bo bardziej mnie interesują wątki gejowskie niż lesbijskie ;)

Męscy homoseksualiści

dlaczego mialbym uzyć akurat takiego wyrażenia skoro to synonim?

Nie wiem ale w bajkach masz określenie “Yaoi”.

No ja też nie wiem. Nie znam określeń charakterystycznych dla anime i nie wiem w czym masz problem, chyba jasno opisałem czego szukam. Poprosiłem o polecenie anime, które określałoby moje oczekiwania. Nie masz do zaproponowania nic to nie wiem po co na siłę się czepiasz ;)))))

Może nie mam nic do zaproponowania, ale na liście anime polecam użycie tagów i szukać po najbardziej oglądanych. Polecam patrzeć się na oceny, z reguły nie ma co się brać za nisko oceniane. https://www.anime-planet.com/anime/all?include_tags=304&sort=status_1&order=desc

1lajk

O dziekuje! Sprobuje znalezc cos dla siebie

Na tej liście nie ma Banana Fish, a to jedna z fajniejszych produkcji. Nie jest jednak obyczajowe, bardziej detektywistyczne albo akcji, ale ma wątki homoseksualne. Nie obejrzałam całości ale pierwsze odcinki odczułam bardzo pozytywne.

Sorka, że jednak nie jest obyczajowe.
I w sumie ich relacja/związek nie jest taki czarnobiały, że są lub nie gejami, po prostu jest trochę głębszy niż normalnie. W sumie za mało to obejrzałam, ale mówię ci, że było fajne.

Obrazek

Jest jeszcze Yuri on Ice, którego w ogóle nie ruszałam, ale to jest tak znane, że pewnie już oglądałaś.

2lajki

Właściwie to mało oglądam anime, ale czasem mnie najdzie ochota. Tak naprawdę większość anime które oglądałem to jeszcze za dzieciaka. O Yuri on Ice kiedys słyszałem, ale nie oglądałem, ale zaraz się za to zabiorę.
Podoba mi się kreska Banana Fish, więc pewnie za niedługo też ruszę. Dziękuję bardzo! <3

1lajk

Może “Given”? Jest męska miłość w umiarkowanej ilości. Relacje bohaterów nie wydają się wymuszone i niezdrowe jak w przytoczonym wcześniej “Jonjou Romantica”. Jest trochę dramatu i okruchów życia.

1lajk

Nie znam się ale podobno Boku no Pico jest dobre :upside_down_face:

Obczaje jak skonczę Banana Fish! ;)

Z tego co wiem to Boku no Pico to yaoi hentai, który jest dziwnie popularny wśród chłopaków. Niektóre hentaie są podobno ok do oglądania (chyba Mezzo Forte?), ale nie wiem czy akurat ten.

Przy okazji, to Banana Fish jest ok, czy jednak nietrafione? (Jeśli oglądasz w tej chwili)

Polecanie “Boku no Pico” przestało być zabawne dawno temu…

1lajk

@Kot Właśnie skończyłem ostatni odcinek Banana Fish.
Jeśli chodzi o gatunek to bardziej jest to obyczajowy kryminał, ale całkiem ciekawy.
Nie ma tam romantycznych relacji. Poza zwykłymi relacjami takimi jak przyjaźń, to między chłopakami/mężczyznami bardziej pojawiają się gwałty/prostytucja, mowa też była o wykorzystaniu na nieletnich, więc pedofilia. Osobiście chodziło mi bardziej o zdrowych, romantycznych relacjach chłopaków/mężczyzn bez niewiadomo jakich akcji sensacyjnych. Nie polecę, ale też nie odradzę. Spoko anime, ale po prostu szukałem czegoś innego.

@Caroline Przeczytałem opis Given i wygląda na bardziej pasujący do moich oczekiwać, więc na dniach pewnie obejrzę, dziękuję!

Przeczytałem właśnie kilka recenzji Boku no Pico i kilka mocno negatywnych, a kilka osób z zaskoczeniem napisało, że nie wie skąd takie negatywne opinie, skoro nie jest to aż tak pohebane. Chyba ciężko znaleźć to online, w każdym razie nie wiem gdzie szukać ;/

A to przepraszam :(

Nie szkodzi haha podobało mi się mimo wszystko, ale brakowało mi właśnie rozwinięcia relacji Asha i Eiji’ego, bo mimo że byli tylko przyjaciółmi, to ich więź była ciekawa.