Anime psychologiczne

Szukam anime, które porusza wątek psychologii, problemów społecznych, wewnętrznych rozterek lub coś podobnego; ważne, żeby można było trochę pomyśleć w trakcie oglądania. Może być podobne do Psycho Pass, Mirai Nikki, Death Parade, Violet Evergarden itp. (im więcej propozycji, tym lepiej).

'NHK ni Yokoso!" Porusza problem syndromu wycofania społecznego. Główny bohater z domu wychodzi tylko w nocy. Poznaje przypadkiem dziewczynę, która stawia sobie za cel “wyleczenie” chłopaka ze strachu przed ludźmi. Anime nie jest podobne do w/w tytułów, ale jest tytułem wartym uwagi :slight_smile:

2lajki

Steins:Gate, Darker than Black, Acca 13.

1lajk

Lain, Bokura no, Ergo Proxy, Casshern Sins, Neon Genesis Evangelion, Monster

1lajk

Aku no hana też spoko, ale to specyficzne anime, nie tylko ze względu na CGI.
A w sumie, polecę Yojouhan Shinwa Taikei oraz Yoru wa Mijikashi Arukeyo Otome(oba od Yuaski, a Yuasa to geniusz imo). Dla mnie to dwa absolutne diamenty, tylko przy tym drugim warto mieć troszkę dobrego trunku(Alkohol ofc +18 ;)
EDIT: Aaaaa, jest jeszcze 1 anime…Mawaru Penguindrum, ale nie polecam, bo 2 dno zabija emocjonalnie, rili.

1lajk

Polecam mob psycho 100. Przypaść ci do gustu może też chaos;head

1lajk

Dziękuję wszystkim za tyle tytułów, tym bardziej, że większości z nich jeszcze nie oglądałem <3

2lajki

Another,death note,Gaykkou Burai Kaiji,boku dake ga inai machi,yokusoku no neverland, Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.