Anime typu wyciskacz łez

Poszukuję anime typu wyciskacz łez w którym historia jest oparta od samego początku na dwóch głównych postaciach, które przez całą serię odcinków nie giną.

Polecam Koe no Katachi

1lajk

Z tym ginięciem może być ciężko jak chcesz sobie popłakać :joy: Ja osobiście uroniłem łzy przy Your Lie in April, Rainbow: Nisha Rokubou no Schichinin, Grobowiec świetlików :joy:

Violet Evergarden super anime, polecam z całego serducha

1lajk

Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue. to jest niezłe albo ewentualnie ef: A Tale of Melodies i ef: A Tale of Memories dla masochistów. A jeśli nie przeszkadza ci że są też detektywistyczne to możesz obejrzeć Gosic i Kamisama no Memochou. Co prawda jest tego wszystkiego trochę więcej, ale nie wiem co ci podpadnie więc na tą chwile zobacz to.

Kurde, ciężko znaleźć coś bez śmierci(i w sumie uświadomiłem sobie, że wiele dramatów na niej polega, choćby “eat my pancreas”, które też polecam). Natomiast mam animu z naturalną, związaną z wiekiem śmiercią.

Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou

O Dziełach Okady już wielokrotnie pisałem, historia opowiada o młodej dziewczynie, która żyje w pewnej odizolowanej wiosce, każdy z jej mieszkańców żyje setki lat, przez co lepiej nie darzyć kogoś z zewnątrz głębszym uczuciem, bo umrze szybciej od nich i koniec końców zostaniesz sama/sam. Tak się złożyło że poprzez pewien incydent, główna bohaterka Maquia, będzie musiała wziąć na barki wychowanie noworodka, oraz poradzić sobie w “zewnętrznym” świecie, gdzie czas płynie dla wszystkich oprócz niej, szybciej, także dla jej przybranego syna. Jak Maquia poradzi sobie z życiem ze swoim synem, który pewnego dnia będzie o wiele starszy fizycznie od niej?

Hotarubi no mori e

Sześcioletnia Hotaru Takegawa co wakacje odwiedza wujka, gubi się w lesie zamieszkałym przez Yokai. Wkrótce spotyka noszącego maskę Gina, który pomaga jej wydostać się z lasu. Po drodze mówi jej, że jeżeli jakikolwiek człowiek go dotknie, ten zniknie na zawsze, ponieważ jest Yokai. Hotaru powraca do lasu przez kolejne kilka dni, a także obiecuje odwiedzać Gin’a co roku w wakacje. Wkrótce pomiędzy nimi zaczyna pojawiać się uczucie, jednakże zasady co do dotyku nie można złamać, a zaczyna się budować pomiędzy nimi dosyć romantyczna relacja.

Kotonoha no Niwa

No i czas na Shinkaia, moim zdaniem najlepsza jego praca(choć 5 centimeters per sec też by tutaj umieścił). Generalnie Shinkai jest mistrzem świata jeżeli chodzi o “Połączenia”.
Takao Akizuki pewnego dnia w deszczowy poranek postanawia opuścić zajęcia w szkole, by stworzyć nowy projekt butów, ponieważ jest aspirującym szewcem. Postanawia wziąć się za szkic w pewnym ogrodzie z altanką, spotyka w niej Yukari Yukino, o wiele starszą, ale piękną kobietę, której zaproponował uszyć buty. Rodzi się między nimi bardzo bliska relacja, która pomaga im otworzyc swoje serca, jednakże inne okoliczności, wystawią ich znajomość na próbę.

Jest wiele tytułów, które sprawiły że łzy mi się lały tak, że musiałem zatrzymywać animu, bo wszystko mi się zlewało, jednakże są to produkcje, które na innych tak nie działały, dlatego starałem się wybierać te bardziej znane i w dosyć rozległej grupie osób przyjmowane jako smutne/wyciskające łzy.

Osobiście rozryczałem się na Kimi no na wa, choć pewnie już oglądał*ś. Raczej nie ma w tym nic wyciskającego łzy, ale mnie ruszyło.

Clannad, dwa sezony trzeba koniecznie obejrzec :sunglasses:

1lajk

To kinówka, ale Koe no Katachi polecam bardzo mocnoo!

1lajk