Anime warte oglądania z sezonu letniego 2016

Cześć, pomóżcie ludzie z forum, bo ludzie z fejsa mnie olali!

Poszukuję anime tylko i wyłącznie z sezonu letniego 2016.

Oczywiście anime to musi być warte obejrzenia, czyli coś, co wam się spodobało, coś co musi być obejrzane, coś co ma wysokie oceny i/lub wysoką oglądalność, coś co powinienem obejrzeć, a jeszcze tego nie obejrzałem.

Mój MyAnimeList:
https://i.imgur.com/RHAUKVC.png
Link, gdyby obrazek nie działał: mal.isvn.pl

Ale łatwiej będzie, jeżeli wam wypiszę co już widziałem z sezonu letniego:

Mob Psycho 100
Shokugeki no Souma
ReLIFE
Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin
Orange
Tales of Zestiria the X
Qualidea Code
Time Travel Shoujo
Taboo Tattoo

To wszystko. Możecie posiłkować się tą listą: https://myanimelist.net/anime/season/2016/summer

A teraz kryteria: interesuje mnie głównie akcja, ale może być coś z dramatu i/lub romansu. Uwielbiam Sci-Fi, więc jak jest coś jeszcze Sci-Fi, a czego nie oglądałem to dawać od razu. Absolutnie anime nie może być durne, tj. nie może mieć tego ich durnego japońskiego humoru, co przez to rozumiem? Jakieś głupie teksty, głupie postacie, które śmieją się z byle czego lub prawią jakieś głupie morały. Takie coś często można znaleźć w seriach spod kategorii “Comedy”. Lubię komedię, ale jeżeli jest ona sensowna, nie jakaś głupia, która sztucznie udaje śmieszną.

Mam nadzieję, że tutaj mi ktoś pomoże, bo jak zapytałem się o to samo na fejsie w grupie o Anime, to admin skasował mi posta (co za debil skończony).

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.

Aha i jeszcze jedno, jeżeli nie ma już nic fajnego w tym sezonie, co mógłbym obejrzeć (a widzę, że zostały mi jakieś same shity, tylko czasami w tych shitach kryje się potencjał, dlatego się pytam was), to walcie mi śmiało o tym. Wtedy będę mógł z czystym sumieniem przystąpić do oglądania sezonu jesiennego 2016.

Ja mogę ci polecić anime “Danganronpa” choć tylko widziałem pierwszy sezon to na później mam zaplanowane oglądnięcie reszty sezonów.
I zalecam ci oglądać od pierwszego sezonu, a trzeci sezon jest z tego lata.

Moje propozycje:

New Game (może Ci się humor nie spodobać aczkolwiek takie tam anime dla geeków),
Nanatsu no Taizai: Seisen no Shirushi (taki łącznik między seriami, polecam pierwszą serię)

Problem jest taki, że oglądałem pierwszą serię, drugiej nie było, a w tym sezonie są dwie serie:

Danganronpa 3: The End of Kibougamine Gakuen - Mirai-hen
Danganronpa 3: The End of Kibougamine Gakuen - Zetsubou-hen

I nie mam pojęcia o co w tym chodzi! Nic a nic! Po za tym ta seria nie była fajna i osobiście uważam, że nie jest godna polecania. Przyjrzałem się jej bliżej, ale żeby się za nią zabierać? Nie spieszno mi. Prędzej Love Live bym obejrzał niżeli to.

New Game jest bardzo popularne w internecie, więc nazwa tego anime utkwiła mi w głowie, ale mam lekkie obawy właśnie do tego anime, bo jest to właśnie taka luźna komedia. Po za tym trochę (właściwie to bardzo) schematyczna, bo już widziałem kiedyś anime o bardzo zbliżonej tematyce, było świetne i nie wiem, czy chcę to oglądać.

Nanatsu no Taizai to jest jakiś żart. To jest niby sequel do pierwszego sezonu, który ma tylko 4 odcinki. Coś co ma 4 odcinki nie jest warte nawet oglądania. Było głośno na ten temat, że w lato wychodzi sequel Nanatsu, a tutaj taki szok. Bardzo się zawiodłem, zresztą nie tylko ja, bo ponad połowa ludzi, która oglądała pierwszy sezon również się zawiodła. Szkoda czasu ruszać to, bo nim to zacznę to już się skończy.

Nic innego nie polecicie?
Nie ma już nic wartego obejrzenia w tym sezonie?

Ja mogę Ci zaproponować 91 Days i Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume.

Obejrzałem 91 Days i Love Live Sunshine.
Teraz pomału będę się brać za takie podtytuły jak New Game.

Chyba już nic sensownego nie da się wycisnąć z sezonu letniego?
Jeśli macie jeszcze coś, co wam się podobało to walcie śmiało, muszę obejrzeć wszystko co jest watchable, by móc oficjalnie powiedzieć, że sezon obejrzałem i nie mieć wyrzutów sumienia w przyszłości, że coś pominąłem. Do póki tego nie zrobię, to będę miał niespokojna duszę i nie zabiorę się w spokoju za sezon jesienny, a chciałbym w końcu nadrobić zaległości w sezonach (kiedyś nie oglądałem kilka miesięcy i zostałem z tego powodu w tyle).

Btw. jestem aż w szoku, że nie ma żadnego tytułu z mecha.