Anime z gatunku romans dla starszych lub bez głupiej komedii

Hej, tak jak w tytule tematu: szukam romansów dla starszych (tj. seinen) lub bez głupiej komedii.

Tutaj jest lista moich obejrzanych tytułów: http://mal.isvn.pl/all

Zdecydowanie polecam tutaj Fushigi Yuugi. Czasem zdarzają się odrobinę głupie momenty, ale nie poleciłabym tego osobie młodszej.

Wygoglowałam “Fushigi Yuugi” i okazało się, że to oglądałam. Leciało to pod tytułem “Tajemnice Przeszłości”. Serial był całkiem przyjemny, ale trochę za bardzo się dłużył.

Polecam Nane. Nie widzę na Twojej liście Idolu.

No i? Jaki to ma związek z moim wątkiem?
Ja też wiele anime widziałem.

Hmm… To anime jest z 96 rocznika. Bardzo stare. A ja z tak starymi tytułami zawsze mam problemy, by znaleźć dobrą wstawkę. Sądzę, że na pewno są jakieś romansidła z ostatnich lat i nie muszę aż tak daleko w przeszłość sięgać.

To prawda Nany nie widziałem, ale coś mi ten tytuł mówi. Musiał mi się już w przeszłości obić o uszy. Ale na pewno tego nie widziałem, bo bym zapamiętał rockową Nanę i kawaii shoujo Nanę. Nana do kwadratu. Hmm, może być ciekawe. Generalnie szukałem czegoś bardziej romantycznego, ale obejrzę sobie ten tytuł. EDIT: aha, już wiem co mi ten tytuł mówi. Mówi mi to, że Nana jest na mojej liście od 1150 dni.

Dajcie coś jeszcze.
Na HaiHai mi polecali Winter Sonata. Ktoś to widział? Warto? To jest na podstawie koreańskiego serialu. Nie wiem, czy moje uszy zniosą koreański.

Tylko wiesz o tym że seinen to nie tylko romanse? Seinen to typ widowni który określa młodych mężczyzn a nie gatunek anime. Więc tu nasuwa się moje pytanie, chcesz po prostu dobry seinen czy musi być jakiś wątek romantyczny?

O rly? Seinen dla młodych ludzi? Ciekawe rzeczy prawisz, przyjacielu.
Ja myślałem, że to shounen jest dla młodych ludzi. Nevermind.

Gdybym szukał seinena to bym założył temat, że szukam seniena, a główny wątek wyraźnie mówi, że szukam romansu.

Kotonoha no Niwa. Co prawda niedługi film, ale romans :)

Gorąco polecam Nodame Cantabile (3 sezony) i Honey and Clover (2 sezony).

Pozwolę sobie zapytać: czy jest coś złego w ewentualnym pobraniu? A zresztą, jak pamiętam, anime-odcinki miały dobrą wstawkę.

Z doświadczenia wiem, że ciężko dostać torrenta do tak starych tytułów.
A z onlajnami też może być problem, kilka odcinków działa, a kolejne już nie.

O w sumie kiedyś chciałem to obejrzeć, te Nodame Cantabile, chyba zabiorę się za to ponownie.

No ja Fushigi ostatnio pobierałam. Ale za bardzo zbaczamy już z tematu.

Nie jestem jakimś znawcą romansów, ale z tych co widziałem to bardzo podobał mi się Spice and Wolf, z tego co wiem to ma niedługo wyjść następny sezon, więc tym bardziej warto się za ten tytuł zabrać.

Graficznie seria jest bardzo ładna, a główny duet naprawdę jest bardzo interesujący, szczególnie jego żeńska część :)

Po to podałem moją listę anime, abyś mógł sprawdzić, czy już takiego tytuł nie oglądałem, a właśnie ten już oglądałem dawno temu.

Przepraszam, jak głupek szukałem pod “S” (Spice and Wolf), w ogóle nie pomyślałem ze skategoryzowali to anime według japońskiej nazwy.