Anime ze słabym bohaterem, który staje się mocny

Hej, od jakiegoś czasu zaczął mi się podobać pewien rodzaj anime, nie wiem czy ma on jakąś konkretną nazwę. Anime fabularnie polega na tym iż główny bohater z początku jest słaby, a w następnych odcinkach staje się nagle mega silny z powodu nwm. choroby, zjedzenia czegoś, zakażenia się, kontaktu z czymś… Uwaga: nie chodzi mi o to że bohater stał się silny trenując (tego typu anime akurat nie lubię) ten przeskok musi być nagły i fajnie by było gdyby bohater został zdradzony przez przyjaciół, bądź żywił do kogoś urazę. Ładna grafika mile widziana;) Proszę o podanie jak największej ilości tytułów, ponieważ jest większa szansa że nie oglądałam któregoś z nich. Przepraszam za wszelkie problemy wynikające z rozczytania mojej prośby. Za pomoc dziękuję;) Bay!

https://www.ranker.com/list/anime-characters-who-got-strong/anna-lindwasser z wylaczeniem blackclover i hajime no ippo, lista jest calkiem adekwatna do anime którego poszukujesz :wink:

1polubienie

Jest tam dużo tytułów w tym stylu, ale ciekawa jestem tylko bungo stay dogs. Myślę że dobrze by było gdyby pojawiło się tam więcej przemian typu fantastyka, a nie że robi się silny w tym co robił. Było tam kilka takich anime ale większość oglądałam, mimo wszystko dzięki za pomoc;)

1polubienie

Dororo ?
Kenja no Mago
Tokyo ghoul
Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou
Kore wa Zombie Desu ka
Koutetsujou no Kabaneri

Jedyne co mi do głowy przychodzi :/
Miłego oglądania <3

1polubienie

Tate no Yuusha no Nariagari - Chyba najbardziej podpada pod twoje kryteria. Fantasy, Drama. Bohater zostaje zdradzony przez swoich przyjaciół(?) i musi sobie radzić samemu z wieloma przeciwnościami przez co zyskuje ciekawe moce.

Mob Psycho (1 i 2) - Bohater jest od urodzenia obdarzony jakąś niesamowitą mocą, ale zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie ze sobą te moce niosą decyduje się na ich stłumienie. Ogólnie anime w mojej topce, mega śmieszne i ma swoje badass momenty, właśnie w sytuacjach kiedy bohater jest podstawiony pod ścianą i musi sięgnąć po swoje moce.

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu - bohater jest zmuszony koegzystować z pasożytniczym bytem któremu nie udało się przejąć jego ciała. Są momenty gdzie główny bohater jest badass, ale w sumie nie o to chodzi w tym anime. Bardziej psychologiczne, Drama, ale ogólnie polecam bardzo.

Tokyo Ghoul - główny bohater staje się silny w sumie przez przypadek, chociaż ma duży problem z zaakceptowaniem swojej siły. Ja osobiście Tokyo Ghoula dropnąłem po 1 sezonie, ale może tobie siądzie.

Owari no Seraph - Vampiry, fantasy. W sumie bohater trochę trenuję a trochę zmienia się przez dyrastyczne wydażenia jakie go spotkały.

Shingeki no Kyojin - chyba nie muszę opisywać

Inuyashiki - w skrócie bohater, który został porzucony przez żonę i dzieci, w niewiadomy sposób zostaje zmieniony z cyborga(?) z OP mocami.

I parę tytułów które trochę mniej podpadają pod kryteria, ale jedna wydaje mi się że znajdziesz w nich coś ciekawego:
Goblin Slayer
Hunter x Hunter (szczególnie dla ciebie postać Kurapiki)
Kami no Tou
Kimetsu no Yaiba
Dororo
Naruto (W sumie na początku musi się wydarzyć coś szczególnego, dramatycznego, żeby się odpalił nie? XD)

1polubienie