Anime ze szczyptą grozy

Uh jako, że mam aktualnie sporo czasu to chciałem obejrzeć jakiś ciekawszy tytuł. Znów naszło mnie na odrobinę grozy, więc:

Szukam animca podobnego do Shiki, Shinsekai Yori czy Higurashi no Naku Koro ni. Podając ten pierwszy tytuł nie chodzi mi tu zaraz o wampiry, a bardziej ten klimat odizolowanej, małej wioski i czegoś tragicznego co się w niej dzieje. Chciałbym pozostać w “mrocznych” klimatach, ale przeplatane z takimi słodkimi smaczkami jak w Cykadach są jeszcze bardziej poszukiwane. Zaznaczam, że widziałem Umineko no Naku Koro ni i nie przypadło mi do gustu, zbyt chaotyczne, lekko bez sensu (no dobra bardzo). Byłbym usatysfakcjonowany tytułem, który pochłonę szybko ze względu na tą ciekawość - “co będzie dalej?”, dawno nie czułem czegoś takiego podczas seansu, zwykle przychodziło to w osłabionej wersji oraz dzień później (wychodziło, że za jednym zamachem obejrzałem może ze 2 odcinki).

Liczę na was !~

Elfen lied
Mirai nikki
Hellsing
Akame ga kill
Death Note

@Benek
W żadnym z nich nie ma kryterium, którego szukam i każdą z tych serii oglądałem lub/i czytałem ;f

W kuroshitsuji był jeden arc który może spełniać kryterium odizolowanej wioski w której dzieje się coś złego. Anime nie widziałem, ale manga po każdym tomie wzbudza żądze poznania co było dalej. Może siądzie :)

Może te tytuły :)

Speed Grapher
Shingetsutan Tsukihime
Anather
Darker than black
Death Billiards

Jak te też widziałes albo nie to czego szukasz powiedz pomyślimy dalej :P

@Tanovan
Do obejrzenia Kuroshitsuji podchodziłem dwa razy i dwa razy poległem xD Historia dzieciaka sprzedającemu dusze demonowi-lokajowi mnie nie kupiła, aczkolwiek dzięki.

@Vorzech
Another, Darker Than Black oraz Death Billiards widziałem, dwa poprzednie tytuły nie, ale to nadal nie jest ten kierunek. Szukam czegoś, gdzie szczęśliwe życie przykrywa jednak jakąś miejscową tajemnicę, a z każdym kolejnym odcinkiem jest ona powoli odkrywana. Może anime aż tak podobne do tych wymienionych w pierwszym poście zwyczajnie nie istnieje, (XD) ale wciąż mam nadzieję, że coś się znajdzie.

Trzeba przyznać, że wysoko postawiłeś poprzeczkę. Zerknij może na Kara no Kyoukai, to seria siedmiu około godzinnych filmów.
Jak znasz trochę angielski i masz trochę samozaparcia, to może prześledzisz Corpse Party:
https://www.youtube.com/watch?v=6G82P5V-ejE&list=PLsu2VIpvkbprQaskBdUoEvJExq8COslPO
Są jeszcze mangi i 4 odcinki anime, jednak gra ma najlepszy klimat a po obejrzeniu let’s playa anime mi się nie podobało.
Tasogare Otome Amnesia to raczej nie twoja bajka, co?

Obczaję Kara no Kyoukai, dzięki bardzo, a co do Tasogare to mam w planach, ale jakoś jeszcze mnie nikt nie zachęcił do obejrzenia tego xd

Oooo Tasogare Otome x Amnesia jest grube, ogarnij :)

Mocno zawęziłeś kryterium :v Ookamikakushin pasuje idealnie, co prawde niej est animcem z najwyższej półki ale z braku laku mozna obejrzeć.