Animesowy pbf

Tak nagle przyszedł mi do głowy pomysł - może zrobilibyśmy forumowego pbfa, jeśli ktoś by podjął się prowadzenia go i bawili się razem? “Gralibyśmy” swoimi ockami ^^

Kochanie ile razy już coś takiego miało być i nie wyszło…
Ale jak chcecie to ja moge prowadzić, w moim świecie z logicznych powodów mogą być wszystkie OC i dobrałem odpowiednie nauki od ostatniego mego PBF na tym forum :I

Ale teraz jest więcej osób tu, które być może byłyby zainteresowane…

Pewnie bedzie z nimi tak samo wejda wyda ale mozna zobaczyc, jesli chca to nawet mozna z kosza wyjac juz mojego pbfa by nie musiec wszystkiego od nowa zakladac.

O ile teraz dostane moda to bedzie duzo latwiej >.>

Ty się nie rozpędzaj, nie wszyscy by chcieli zapewne Nekron (np ja nie)
Myślałam o czymś w rodzaju normalnego swiata, ewentualnie czegoś z fajnego animu (np SAO?)

W jakiś standardowy pbf fantastyczny by się fajnie grało na pewno :)
Ale skoro stworzyłaś eyirie temat to powiedz coś więcej jak ty to widzisz żebyśmy wiedzieli wszyscy co o tym myśleć :p

A w co Nekronie jest nie tak? :<

Lepsze pytanie to: “Co w Nekronie jest tak?” :p

W sumie PBF-y na naszym forum się nie sprwdziły, ja raczej nie będę grał, zobaczę jak gra się rozpocznie. Jeśli będzie fajna, również się zapiszę.

Jeśli już, to potrzebna będzie osobna ekipa, która by mogła to prowadzić ew. duża swoboda dla graczy, by prowadzący mógł tylko raz na jakiś czas pisać, bo z własnego doświadczenia wiem, że po jakimś czasie samemu się po prostu już nie chce.
By jednak tak zrobić potrzeba będzie pewnie mocno go rozbudować i skonstruować tak, by prowadzący nie był wiecznie potrzebny.

Eyiu mogłabyś bardziej rozwinąć tą wypowiedź? W jakim sensie normalny świat? Chodzi coś w stylu anime ala szkolne życie czy coś w podobnie?

Zgadzam się z Lilką, pbf powinien być prowadzony przez więcej osób niż jedna. Generalnie, prowadzenie PBF-a przez jedną osobę kompletnie się nie sprawdziło. Należałoby również wspólnie przemyśleć formułę takiej zabawy.

Jak mówiłem że nowe nauki i jakby to by miało być w świecie fantasy (taki Nekron już gotowy) Troche więcej NPCów, i totalna swoboda, mistrz gry potrzebny tylko przy tym jak ktoś się wyruszyć na wyprawę gdzieś(czy przygodę kto jak woli), zdobyć expa, fajne przedmioty. A ogólnie totalna swoboda, każdy możę iść gdzie chce i kiedy chce bez potrzeby ingerowania mistrza gry, jeśli dany gracz chce by mistrz gry mu towarzyszył, opisywał coś, lub chce coś zrobić co wymaga mistrza gry to pisze to na koncu posta w nawiasie, a tak to wszyscy gracze łażą gdzie chcą i gadają z kim chcą bez potrzeby ingerencji mg, bez elementów przetrwania, czysty PBF, jak ktoś chce by mg mu prowadził to pisze na koncu posta, jesli chce expa czy jakies lepsze przedmioty zdobyc, pisze na koncu posta do mg, jesli to jest ze chce zebrac jakies ziolka co rosna w okolicy czy chce zdobyc jakies jedzenie.

Jakby to kogos zaciekawilo to lepiej to opisze, i oczywiscie to sie wiaze do swiata fantasy jakby mialo byc.

A i wlasnie tym razem bym wywalil graczy wszystkich kolo siebie chyba ze ktos chce inaczej XD

Ale to nie mogłoby być nudne, w sensie wiesz, podróżujemy przez kilka tygodni i nic się nie wydarzy. Coś takiego nie przejdzie. Musiałoby być sporo akcji, co by ludzie nie pouciekali z gry, jak to się zazwyczaj dzieje.

No ok, chcecie powalczyć czy coś bez expa to by mogli to robic, jak ma byc sporo akcji to mg musi duzo pisac a podobno nie chcecie by mg pisał cały czas byście sami mieli więcej wolności.

A jakby chcieli by cos sie stalo to by po prostu pisali w poscie na koneic w nawiasie i mg wchodzi do akcji :P

No tak, ale jeśli ta wolność miałaby polegać na tym, że nic by się nie działo to po co wgl grać w takiego PBF-a. Mi się podobało coś w stylu PBF-u Lilki, cały czas się coś w nim działo.

I więcej będzie graczy mających wspólną grę, tym mniejszy będzie mógł być udział mg.
Może takie coś: wszyscy są na zamkniętym terenie dokładnie opisanym przez mg i mają w nim określone cele do spełnienia a rola mg sprowadza się tylko do spradzania powodenia różnych akcji. Można by też uznać, że po spełnieniu wymagań gracze są przenoszeni do nowej lokacji.

Byters, Eiu pisząc że by to miała być jakaś szkoła albo ewentualnie świat fantasy typu SAO to raczej po tym co pisze wynika że właśnie nie ma to być PBF w którym by cały czas miało coś się dziać, bardziej otwarty świat w którym ludzie by mogli się bawić swoimy OCami, chcociaż tutaj powinni się wypowiedzieć ci którzy by chcieli się w to bawić a nie to prowadzić…i w ogóle kto by chciał takiego PBFa?

Znaczy ilu by chciało, bo dla 2-3 osób to chyba nie warto ale nie wiem.

1. Wybrać świat/klimat ogólnie na czym gra ma się skupiać, czy na walkach, odgrywaniu postaci, odgadywanie tajemnic. Czy ma być to średniowiecze, XIX wiek, czy co?
  2. Wybrać Trzech prowadzących, trójka to fajna liczba :) (Głosuje na Lilke i Nekrina, jedna stworzyła mocno grywalną grę, drugi zaś ma duże zacięcie i bardziej rozbudowany świat)
  3. Stworzyć lub wybrać system, w którym spełnią się pewne założenia:
    -Będzie mechanika na max 3 kartkach A4.
    -Zunifikowany.
    -Łatwy do prowadzenia.
    -Ciekawy i rozsądny.
    -Inne, nie znam się na tym XD
  4. By gra była w stylu osób na animes.pl

Tak, rozdzielanie graczy (prawie)nigdy nie jest promowane.

Można kombinować, by każdy po części był MG i każdy po części prowadził, ale samo takie założenie jest ciężkie.

Jak dla mnie powinniśmy wzorować się na mafii. (Znaczy, gracie dłuższy czas w to i są ciągle ludzi).

Rozsądnym dla mnie pomysłem jest to, by Eyirie zdecydowała gdzie akcja ma się toczyć, mniej więcej jaki ma mieć charakter i kto to ma prowadzić. Dlaczego tylko jedna osoba ma zdecydować o założeniach? Gdyż wtedy założenia będą wspólne i przemyślane, będą miały jednolity charakter. Poza tym stworzyła ten temat, więc jak dla mnie prosi o pbf, w którego chętnie zagra. Postawmy się w roli sprzedawcy, a ją w roli klienta, musimy sprzedać jej swój pomysł na pbf :D

Właśnie ja wolę pbfy z celem, takie coś jak Nekron gdzie po prostu sobie żyjesz robi się nudne i monotonne. Myślałam o wybraniu świata z jakiegoś animu i stworzeniu historii swoich postaci tam. Ja często tak robię i ciekawie by było jakby zrobić coś takiego z innymi. Proponuję np świat SAO, GGO czy też np Naruto, Bleach. Musi być coś co ludzie na ogół znają a jednocześnie nie zostawia całkowitej dowolności w kreowaniu postaci.

Ja sama nie uważam się za kogoś kto mógłby być dobrym mg, raczej wychodzę z pomysłem i daję go do rozważenia innym

Albo możemy zrobić pbfa na zasadach warcrafta, wowa, wiecie o co kaman