Another

Kouichi Sakakibara przyjeżdża do rodzinnego miasta swojej mamy, która zmarła 15 lat wcześniej. Niestety wkrótce po przyjedzie trafia do szpitala z powodu choroby płuc. Gdy wraca do zdrowia, zostaje przydzielony do klasy mieszczącej się w Północnym Gimnazjum Yomi. Wraz z nim na zajęcia uczęszcza Misaki Mei – cicha dziewczyna nosząca opaskę na lewym oku. Od niej bohater dowiaduje się o pewnym zdarzeniu mającym miejsce 26 lat wcześniej – uczennica nazwiskiem Misaki ginie w nieszczęśliwym wypadku. Była powszechnie lubiana, więc klasa z trudem radzi sobie z jej śmiercią. Pewnego dnia postanawiają zachowywać się tak, jakby ich koleżanka nigdy nie zginęła…
Przez to zachowanie nakładają na każdą 3 klasę klątwę która prowadzi do wielu nieszczęść.

Ogólnie uważam że anime jest +8/10. Kreska jest bardzo ładna i muzyka w tle która buduje napięcie, bohaterowie też są okej. Podoba mi się takie wolne rozwijanie akcji a nie że od razu wszystko wiemy. Jak dla mnie było trochę za krótkie, może ktoś powie że było krwawe ale jak dla mnie w sam raz.

Przez to anime dostałem parasolo-fobii