Arion

Arion

“Arion” to opowieść o młodym pasterzu z Tracji, który wraz ze swoją niewidomą matką, boginią Demeter, żyje spokojnie i beztrosko, dopóki nie pojawia się jego wuj, Hades. Kusząc siostrzeńca obietnicą przywrócenia wzroku matce, wciąga go do podziemi. Jednak by osiągnąć swój cel, Arion musi zabić boga, który rzucił klątwę na jego matkę - Zeusa, króla Olimpu.

Po latach treningów w podziemiach Arion, teraz niebezpieczny wojownik, wyrusza na misję zemsty. W drodze na Górę Olimpijską, Arion zawiera nieoczekiwane sojusze z takimi postaciami jak olbrzym Geedo, złodziej Seneca, czy niema dziewczyna Resphoina. Podczas swojej mrocznej podróży przez świat pełen wojennych armii i mitycznych stworzeń, Arion stopniowo odkrywa tajemnice swojego pochodzenia i los manipulujących bogów.

Neo Heroic Fantasia Arion
Neo Heroic Fantasia Arion (ネオ・ヒロイック・ファンタジア アリオン)
Арион
アリオン
ネオ・ヒロイック・ファンタジア アリオン
ネオ・ヒロイック・ファンタジア アリオン

Typ: Film

Sezon: Zima 1986

Kategorie: akcja, antybohater, bogowie, bohaterowie niebędący ludźmi, dramat, Europa, fantasy, historyczne, magia, manga, męski bohater, mitologia, mitologia grecka, na podstawie mangi, naginanie płci, nagość, przeszłość, przygoda, trójkąt miłosny, zemsta