Arslan Senki

Stolicą dobrze prosperującego królestwa Pars jest Ecbatana, miasto pełne cudów i splendoru, rządzone przez niepokonanego, wzbudzającego postrach Króla Andragorasa. Arslan to młody i ciekawski książę Pars, który, pomimo starań, wydaje się nie mieć w sobie tego, co potrzeba by być dobrym królem, tak jak jego ojciec.
W wieku lat 14, Arslan wyrusza na swą pierwszą bitwę, w której traci wszystko co kochał. Gdy ustępuje przesiąknięta krwią mgła, oddając panowanie płomieniom i pożodze, chłopak na własne oczy ogląda upadek swego, niegdyś pełnego chwały, królestwa. Jednakże bycie władcą leży w jego przeznaczeniu, a pomimo trudności, z którymi przyjdzie mu się mierzyć, musi on wyruszyć w podróż, by odzyskać to, co utracił.

Generalnie co tu można powiedzieć o tym anime, protagonista to taka kolejna ciota, z jego powodu odechciewa się oglądania tego anime, ale gdybyście zaprzestali przez niego, popełnilibyście błąd. Anime jest bardzo dobrze zrobione pod względem graficznym, jak i na tle historycznym. Występują fajni, różnoracy bohaterowie, dobre, efektowne walki i przede wszystkim fabuła, która się rozwija od samego początku anime. Moja ocena to 9/10 ze względu na małe ilości fantastyki w historycznym anime, których być nie powinno.

Hmm ciekawa historia będę musiał zobaczyć sobie to anime

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka