Baka to test to shoukanjuu

Głównym bohaterem tego anime jest Yoshi Akhisa, który jest po prostu idiotą. Chodzi on do szkoły, która ma nietypowy system edukacji. Uczniowie walczą w niej za pomocą magicznych istot, których siła jest odzwierciedleniem ich wyników z egzaminów. O tego, jakie wyniki będę mieli w tych walkach, zależy, do jakiej klasy będą chodzić (A,B,C… itd). Klasy te różnią się prestiżem i wygodą - klasa A żyje jak bogowie, a każda kolejna ma coraz gorzej. Yoshi Akhisa chodzi do najgorszej klasy, której uczniowie uważani są za idiotów i są najgorzej traktowani. Uczniowie tej klasy postanawiają jednak udowodnić, że nie są najgorsi i wyzywają kolejne klasy na pojedynki, by móc zdobyć to, co aktualnie posiada klasa A.

Anime to to po prostu jedna wielka komedia. I chyba jedyne, w którym główny bohater idiota to był dobry pomysł :) Świetne, jeśli ktoś chce się mocno pośmiać.

Dodałem do planowanych. Z opisu mocno mi przypomina bardzo przyjemne anime z wiosennego sezonu - Ansatsu Kyoushitsu, w którym również mieliśmy najgorszą klasę E, która w pewnym sensie rywalizowała z klasą A.

Dzięki Lilka za fajną propozycję :)

Uwielbiam to anime! Nie mogłam przy nim pić bo wciągałam nosem wodę ze śmiechu przypadkiem T^T

Polecam serdecznie wszystkim osobą szukającym dobrej komedii :) To anime jest u mnie na pierwszym miejscu komedii wsród anime :D