Bestiariusz

[W tym wątku będę wpisywał stworzenia (zwierzęta i inne istoty) które odkryłem lub się o nich dowiedziałem od innych. W sumie wolałbym aby mi tu nikt nic nie pisał bez lepszego powodu bo mi się nie chce szukać potem każdego stworzenia między postami.]

Legenda (w miarę czasu dodam nowe kolorki)
Kolor brązowy będzie oznaczać zwierzęta które można upolować dla materiałów i jedzenia
żółty będzie oznaczać to co brązowy tylko z tym że stanowi wyzwanie/zagrożenie
Kolor czrewony będze stanowił jakieś zasrane “słabe” potworki Yankieg

Nazwa: Lelik
Miejsce zamieszkania: Lasy, …
Opis: Są stworzeniami przypominającymi królika bez futra. Charakteryzują się leniwym usposobieniem dzięki któremu nie trudno je upolować. Chociaż mimo wszystko dość trudno je znaleźć ze względu na brak większego ruchu. Nie nadają się praktycznie do niczego poza pożywieniem. Ich kości są zbyt małe aby były do czegoś użyteczne.

Nazwa: Karapakir
Miejsce: Wybrzeże, …
Opis: Wielki skorupiak około 3 metrowy. Jego ciało jest pokryte brązowym pancerzem. Niesprowokowany nie stanowi wielkiego zagrożenia. Na razie niewiele jest o nim wiadomo.

Nazwa:Wirny
Miejsce: Lasy, …
Opis:Małe gady które plują śluzem co jak ma jakiś kontakt z raną czy wnętrznościami powoduje sen. Małe gnojki co współpracują w grupach kilkudziesięsiu do kilkuset.
Obleżą cię dla żarcia.

Nazwa: Karapakir
Miejsce: Wybrzeże, …
Opis: Wielki skorupiak około 3 metrowy. Jego ciało jest pokryte brązowym pancerzem. Niesprowokowany nie stanowi wielkiego zagrożenia.