Bleach

Bleach https://animes.pl/uploads/default/optimized/2X/f/febb6733c4a2d9ce4f8c5bfd94e880203c96087c_2_1024x576.jpeg
ocena 0.0 0

“Bleach” to seriale anime, które opowiada o przygodach zwykłego licealisty - Ichigo Kurosaki. Jego normalne życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy jego rodzina zostaje zaatakowana przez Hollow, zepsutego ducha, który poluje na ludzkie dusze. Wówczas poznaje Rukię Kuchiki, Łowcę Dusz, który ratuje jego rodzinę, ale zostaje ranny. Aby ochronić bliskich, Ichigo decyduje się przyjąć moce dziewczyny i sam staje się Łowcą Dusz. Kiedy Rukia nie jest w stanie odzyskać swoich mocy, Ichigo zmuszony jest do polowania na duchy nawiedzające jego miasto. Na szczęście nie jest sam - dołączają do niego jego przyjaciele Orihime Inoue, Yasutora Sado i Uryuu Ishida. Razem stawiają czoło nie tylko Hollows, ale i innym zagrożeniom dla ludzkiego świata.

'בליץ
BLEACH
BLEACH - ブリーチ -
BTV
Izbeljivač
`בליץ
bleach tv
Белина
Блиич
Блийч
Блич
Бліч
Бліч
Отбеливатель
بليتش
بلیچ
บลีช เทพมรณะ
เทพมรณะ
ぶりーち
ブリーチ
境·界

Typ: TV

Sezon: Jesień 2004

Kategorie: akcja, anachronizm, Azja, bohater o silnym charakterze, centaur, demon, demony, dramat, duch, fantasy, Japonia, komedia, na podstawie mangi, obsada zespołowa, przygoda, świat fantasy, uprawa, walka-shounen, współczesne fantasy, życie pozagrobowe

Akcja anime ma miejsce w fikcyjnym, podtokijskim mieście, Karakura. Opowiada o przygodach 15-letniego ucznia, obdarzonego zdolnościami percepcji duchowej, Ichigo Kurosakiego i jego towarzyszki, Rukii Kuchiki , która pewnego dnia pojawia się w jego życiu. Zaskoczona faktem, iż Ichigo potrafi ją dostrzec, co dla przeciętnego śmiertelnika jest niemożliwe, tłumaczy, że jest Shinigami (Bogiem Śmierci) i ściga złe istoty zwane Hollowami. Kurosaki nie wierzy w jej opowieść, dopóki chwilę później jego dom nie zostaje zaatakowany przez jednego z Hollowów. Rukia, starając się obronić jego rodzinę, zostaje ranna i przekazuje Ichigo swoją moc, w wyniku czego staje się on Zastępczym Shinigami. W ten sposób rozpoczyna się przygoda Rukii z Ichigo. Początkowo fabuła skupia się przede wszystkim na stopniowym wprowadzaniu i przedstawianiu głównych bohaterów, a także zapoznaniu widza z realiami świata. Rukia, nie mogąc wrócić do Soul Society z powodu utraty własnej mocy, decyduje się pozostać w ciągłym kontakcie z chłopcem. W tym celu podszywa się pod uczennicę z jego klasy. Jako stworzenie duchowe żaden Shinigami nie posiada materialnej powłoki, przez co zostaje zmuszona do posłużenia się sztucznym ciałem.
Czy wiecie może coś o powrocie bleach’a ?

Z tego co widzę to temat chyba w złym dziale.

A po za tym ja gdzieś wyczytałem że możliwy powrót jest w tym roku albo na początku następnego. Oczywiście to jest tylko plotka i domysły fanów.

Powrot bedzie na 1000%. To jest pewne jak potepienie tylko pytanie kiedy. Podobno tworca ma problem zeby podpisac kontrakt z telewizja. Mangi juz dawno jest wystarczajaco do wydawania anime. Data mozliwa tak jak mowil Yahiko ale zadnych konkretow

Nic nie wiadomo, oby jak najszybciej! [jestem!]

Moze w zlym poscie ale YOLO. Zapoda ktos link do mangi ? Bo nie znalazlem nic konkretnego a po drugie nawet nie wiem gdzie mam szukac bo nie czytam mangi.
Z gory THX za kazda pomoc

Prosz ale jest po eng
btw. szukając to znalazłem bleacha w wersji hentai xD

W wersji Hentai… rzal bul i smuteg. Ale za mange dzięki,angielski znam więc dam rade :smiley: Chociaż gdyby było gdzieś po polsku to bym się nie obraził

Te mangi mają mieć po 20 stron ? To nie za mało ? Nie znam się ale dla mnie to mało ale jak tak ma być to OK.

bo to w rozdziałach a nie w tomach jest :wink:

Powrót będzie jak manga się skończy gdzieś wyczytałem, tak oko powstanie 100 odcinków z filerami :slight_smile:

Właściwie szkoda, anime skończyło się w dobrym miejscu. Manga dalej jest bardzo naciągana, wręcz wymuszona. Jednakże, nie mam nic przeciwko oglądaniu.

Moje pierwsze świadome anime i zarazem najbardziej lubiany tasiemiec <3 Po tym co słyszałem, co się dzieje w mandze, to nie wiem, czy chce kontynuacji anime :stuck_out_tongue:

W sumie trochę ciężko ocenić całą, tak dużą serię, no ale spróbuję.
Początek serii był cholernie dobry. Wiadomo, coś nowego, czego w sumie jeszcze nie było (przynajmniej dla mnie). Sam główny bohater jak i pozostali, którzy mieli znaczenie (mówię o tych dobrych) podobali mi się. Było ich na tyle dużo a każdy był inny z charakteru. Dobrym motywem było do, że ci co na początku byli przeciwnikami Ichigo, później stali się dobrymi przyjaciółmi (mówię to o Shinigami ze Społeczności Dusz). co do poszczególnych arc’ów to nie będę ich rozpisywał. Jednak moim ulubionym był… nie pamiętam nazwy miejsce, ale walka z Espadą oraz finałowy arc z anime jakim była walka z Aizenem. Zaś do najgorszego… no nie wiem, w sumie nic nie było takiego, żeby wypadało gorzej niż reszta.
Ogólnie podsumowując cała seria bardzo mi się podobała. Mam nadzieje, że niedługo pojawi się kontynuacja anime, a nie jakieś parodie z Naruto.

Hmm, oceniając całościowo Bleach jest moim zdaniem po prostu perfekcyjnie przeciętny, jest to seria idealna na początek, aby zachęcić kogoś do oglądania anime, ( nawet sam zaczynałem od Bleacha ). Największą jego zaletą jest sama akcja a największą wadą monotonne style walk.

Całkiem fajne anime. Oglądam ze sporymi przerwami, bo tak mam z tasiemcami. :stuck_out_tongue: Do tej pory obejrzałem około 134 odc. Anime nie jest wybitne, jak dla mnie 7/10. Jest po prostu dobre, fajnie się ogląda. Walki są zrobione świetnie, moce są interesujące. Moją ulubioną postacią, na ten czas jest Aizen, a najbardziej nie lubię Inoue. Z “zespołu” Ichigo, najbardziej lubię Rukię, sprawiłem sobie nawet ręcznik z nią. :stuck_out_tongue:

Dla mnie Bleach 8+/10 niektórymi momentami dałbym 6/10 innymi 11/10 :smiley: Największy minus dla mnie to walki trwające zbyt długo.

Jejusku ja kocham Bleacha, ale… Zapychacze i zbytnie przedluzanie 3/10 a niektóre po prostu genialne 20/10 jak np gdy Ichi sie zmienial w zlego Ichi XDD

najnudniejszy tasiemiec ever,gdzie wiecej filerów niż odcinków zgodnie z mangą,jedynie czasem fajne były openingi,co do postaci,były schematyczne. Do 60 odcinka było spoko,potem nie xd

Z tymi filerami naprawde masakra, ale… moim zdaniem jeden z lepszych tasiemców właśnie. Kolejne epizody nie są wymuszone, są potrzebne i jest tu, że tak powiem, logiczny ciąg zdarzeń

ale fillery są wymuszone XD! są bleee XD