Blok Ekipa

Czym jest Blok Ekipa, chyba nikomu nie muszę opisywać :). Perypetię kilku dresiarzy z Warszawy przedstawione w niezwykle interesujący sposób. Jest to serial rozpowszechniany przy pomocy You Tuba. Polecam i zapraszam do dyskusji xD

To skandal, że nikt się w tym temacie jeszcze nie wypowiedział! :)

Dla mnie serial absolutnie już kultowy, w krzywym zwierciadle ukazujący naszą polską rzeczywistość. Abstrahując już od całej masy nieprzeciętnych postaci, podoba mi się to, że w tle dzieją się wydarzenia i pojawiają się ludzie z pierwszych stron gazet (Durczok, sytuacja z wypadkiem prezydenckiego samochodu), jak również to, że twórcy serialu jawnie kpią z pseudogwiazd youtube.com (Bonus BGC, Bonzo Tiger, Kobra, MC Kula).

Myślę, że gdyby twórcy w 100% postawili na własny scenariusz, a mniej nawiązywali do tego, co obecnie dzieje się w naszym pięknym nadwiślańskim kraju, ów serial nie byłby aż tak popularny.

Że hasła stamtąd przenikłęły do społeczeństwa to fakt, ale ja tego strasznie nie lubię. Nie mój typ humoru, wygląda paskudnie i zwyczajnie mnie nie śmieszy - a nie jestem wcale drętwą osobą. Jakoś… no nie, po prostu nie dla mnie D:

Zdarza się, ja też jestem osobą, która lubi żarty, w rodzaju “jazda po bandzie, bez trzymanki”, a np. kompletnie nie bawił mnie humor “Kapitana Bomby”. W każdym razie pamiętam, że do BE długo nie mogłem się przekonać, a jak już “wsiąkłem” w ten serial, to na amen!

Ja miałem też coś takiego jak Sensuki. Nie rozumiałem fenomenu BE, co najlepsze jak ktoś sypał mi teksami wyjętymi z dialogów serialu, to miałem ochotę sponiewierać słownie takiego delikwenta. Podejścia do obejrzenia tego miałem chyba 4, drażni mnie ten humor, ale cierpliwie oglądałem. Na szczęście odstawiłem to w cholerę, wole się upośledzać w inny sposób.

A widzisz, pisałem Ci w innym temacie, że nie potrafię odmóżdżać, bo we wszystkim co oglądam, szukam czegoś, co da mi do myślenia. No akurat z BE jest inaczej, ale to wyjątek potwierdzający regułę.

Ogólnie też zacząłem oglądać, bo inni oglądali, gadali, wymieniali się opiniami i stwierdziłem, obejrzę chociaż z pięć odcinków i nawet jeśli mi się nie spodoba, to będę mógł swoją krytyczną opinię poprzeć argumentami. Plan jednak spalił na panewce, bo spodobało mi się jak cholera! :P

Co ten wątek robi w tym dziale? Powinien trafić jednak do kreskówek, gdyż mimo, że to pozycja dla dorosłych to jednak technicznie to kreskówka.
Bytku mogłeś się bardziej wysilić, przy zakładaniu tego tematu. Ani grafiki nie dałeś, ani własnej opinii, ani krótkiego opisu, nic. Spójrz jak wyglądają moje czy np Laxty’ego wątki w dziale kreskówki i porównaj je z tym.

Co do samego serialu to już na pierwszy rzut oka wprawia mnie w obrzydzenie i odruch wymiotny. Brzydkie, ohydne postacie, masa wulgaryzmów, prymitywna fabuła, krótkie odcinki, słaba kreska i animacja. Do tego nie cierpię subkultury dresiarzy. Kapitan Bomba i żenujący, obleśny humor niskich lotów mi nie podpasował, więc i tu nie znalazłem niczego dla siebie. Dziwi mnie fenomen tego crapa.

Pamiętam, że kiedyś oglądałem Włatców Móch. Początkowo mi się nawet podobało, ale potem zaczęło nudzić, a odcinki robiły się coraz gorsze. Jednak w porównaniu z Blok Ekipa, WM to prawie dzieło sztuki! W każdym razie Włatcy skończyli marnie, podobnie jak Kapitan Bomba, który zdaje się jest tych samych twórców, co Blok. Podobny los, co w/w przewiduje dla BK. Oby.

Osobiście wolę ładne i miłe kreskówki. Kolorowe i mające magiczny klimat, takie jak Gumball, Zwyczajny Serial i inne w tym typie.

Ale myślę, że w założeniu twórców BE nie było stworzenie ładnej i miłej kreskówki, mającej magiczny klimat. Poza tym, budżet i możliwości mają raczej ograniczone, zatem chociażby z finansowego punktu widzenia jest to niemożliwe.

A co do WM to też kiedyś namiętnie oglądałem, i też z czasem mi się to przejadło. Z BE jest jednak taka historia, że odcinki są krótsze, najdłuższe mają teraz po siedem minut, zatem może dzięki temu żywot tego serialu będzie dłuższy niż WM.

Swoją drogą, co do analogii WM i BE nasunęło mi się coś takiego - bohaterowie WM podrośli i są teraz dresiarzami.

Turel, w zasadzie masz rację, ale wtedy gdy tworzyłem ten temat, nie było jeszcze działu poświęconego kreskówkom :). W każdym razie, ciesze się, że ktoś oprócz mnie lubi Blok Ekipę. Niestety, ale część z nowych odcinków, średnio mi przypada do gustu.

Cytując naszego kolegę: “Nie chce nic mówić, ale…”. Mylisz się. :) Dział kreskówki istniał już wtedy, gdy zakładałeś ten wątek. Jestem pewien; poprzedniego posta pisałem niedługo po jego założeniu i dział kreskówki już istniał, więc Panie, nie ściemniaj Pan, dobre? :>

Mogę prosić o jego przeniesienie? :3

Sugeruję sprawdzenie daty założenia tematu :)

Przenoszę.

EDIT

Pozwoliłem sobie wykasować z tematu naszą dyskusję Turel, by nie śmieciła. Proszę by kolejne posty odnosiły się już tylko do samej kreskówki :)

2015, czyli rok temu. Ok zwracam honor. :)