Bungou Stray Dogs.

Bungou Stray DogS to historia opowiadająca o ludziach, którzy dysponują nadprzyrodzonymi
zdolnościami oraz prowadzą agencję detektywistyczną. Co lepsze bohaterami są postacie ze
świata literatury m.in. Dostojewski czy Christie. Datę emisji szacuje się na 07.04.2016 więc
nic nie róbcie w czwartek wieczorem a wyczekujcie tej perełki.

Bohaterem od którego zaczyna się cała przygoda jest Atsushi Nakajima. Gdy chłopca
wyrzucono z sierocińca i pozostawiono samego sobie ten poznaje Osamu Dazaiego,
detektywa próbującego popełnić samobójstwo. Jak się okazuje samobójca pracuje w
agencji detektywistycznej nad sprawami, które nawet armii wymykają się spod
kontroli. “Całkiem przypadkiem” okazuje się, że sprawa, nad którym obecnie pracują
śledczy, jest w pewien sposób powiązana z Atsushim.

Wydaje mi sie ze masz literowke…
“…które nawet armii WYMYKAJĄ sie z pod kontroli…”
No i link do YT nie dziala…

Właśnie sobie otworzyłem pełną listę anime przewidzianych na wiosnę i stwierdziłem, że ta seria chyba będzie miała u mnie priorytet, szczególnie, że zawsze pozytywnie podchodzę do historii detektywistycznych w chińskich bajkach :D

Dziękuje za czujne oko
Rafał chciał napisać “które wymykają się” a Joni " wymykającymi się".

Już poprawiam jutuby.

Anime się skończyło i pozytywnie mnie zaskoczyło. Nie oczekiwałem niczego wielkiego i nie otrzymałem niczego wielkiego. Ale otrzymałem porządnie zrobioną bajkę, z fajną grafiką, niezłą historią, barwnymi postaciami, niezłą komedią, ale i sporo ilością krwi. A już jesienią 2. sezon, a w ostatnim odcinku zrobiło się tylko ciekawiej.

Bajkę odłożyłem po pierwszy odcinku żeby na spokojnie wchłonąć wszystko na raz i szczerze mówiąc jestem zadowolony z tej produkcji :P