Chihayafuru

Chihayafuru https://animes.pl/uploads/default/optimized/2X/b/bdc16f7a86c0909bab54d9cd7abea9041e285380_2_1024x576.jpeg
ocena 0.0 0

“Chihayafuru” to inspirująca historia o Chihayie Ayase, młodej dziewczynie, która odkrywa fascynujący świat konkurencyjnej gry w karuta. Zamiast dążyć do spełnienia dziecięcego marzenia o tym, że jej starsza siostra stanie się najbardziej znanym modelem w Japonii, Chihaya angażuje się w karuta. Razem z odnowionymi przyjaciółmi, Aratą Watayą i Taichi Mashimą, dołącza do Towarzystwa Shiranami, aby zdobyć tytuł Królowej Karuta. Mimo że Chihaya oddaliła się od szkolnych przyjaciół, decyduje się założyć klub karuta w liceum, dążąc do zwycięstwa w mistrzostwach krajowych.

Chihaya Full
Chihaya Furu
Chihayafull
Colorful Chihaya
Яркая Тихая
شوریده
چیهایافورو
ちはやふる
花牌情缘
치하야후루

Typ: TV

Sezon: Jesień 2011

Kategorie: Azja, bohaterka o silnym charakterze, cgi, dramat, ganbatte, gra, gry - gry karciane, gry karciane, Gry umysłowe i hazard, heteroseksualność, Japonia, klub, lekkoatletyka, na podstawie mangi, obietnica z dzieciństwa, obsada zespołowa, osiągnięcie pełnoletności, protagonistka, zastraszanie, ziemia

Główna bohaterka Chihaya Ayase to pogodna i żywiołowa chłopczyca bez żadnych ambicji, która żyła w cieniu starszej siostry pragnącej zostać modelką. Jej życie zmienia się gdy poznaje Aratę Wataye, który pokazuje jej starą japońską grę karcianą Karute. Zafascynowana pasją Araty, dziewczyna postanawia zdobyć tytuł Królowej, czyli najlepszej zawodniczki. Główna historia anime ma jednak miejsce kilka lat później, gdy Chihaya zaczyna naukę w Liceum. Nastolatka zamierza otworzyć w szkole klub Karuty, w czym pomaga jej przyjaciel z dzieciństwa Taichi Mashima.

W Chihayafuru można ujrzeć świetnie przedstawione zmagania sportowe, lecz seria nie skupią się jedynie na wątku sportowym. Śmiało mogę polecić ją każdemu kto lubi anime gdzie przedstawiane jest szczegółowo budowanie relacji między postaciami. Romans i sport w bardzo dobrym połączeniu, polecam!

PS. W tym roku wychodzi 3 sezon <3

1 polubienie

O jakim sporcie konkretnie mowa ?

Karuta to karcianka, ale w Japonii uznaje się to za sport.
Karuta かるた - japońska gra karciana - Japoland ← więcej info tutaj

No to mnie taki sport odpowiada! :smiley:
Panie,powiem krótko-przekonał mje Pan,niebawem się biere za to anieme :smiley:

A polecam polecam, mnie wciągnęło, może też jak będę miał więcej czasu przed 3 sezonem sobie rewatch zrobię

Dziś zaczęłam oglądać! Bardzo mi się podoba, dziękuję @Argo1234 !

1 polubienie

Nie ma za co, polecam się na przyszłość :smiley:

@Argo1234 wiadomo już kiedy będzie kolejny sezon??: D

Z tego co kojarzę to sezon jesienny więc jakoś w październiku chyba

Tyle czekania…Ale warto,to anime jest na liście moich ulubionych.

Też jestem fanem, zaskoczony byłem że mnie tak wciągnęło jak oglądałem, bo prezentowało się niepozornie ? Jak wyjdzie nowy sezon to na pewno obejrzę

Oby wyszedł jak najszybciej ?

Ja do pewnego momentu czytałem mangę, ale później były jakieś długie przerwy i przestałem, więc sobie w 3 sezonie dalszą historię chętnie przypomnę