Claymore

Historia rozgrywa się w średniowieczu. W tym świecie ludzie żyją obok kreatur zwanych Yoma, które są potworami żywiącymi się ludzkimi wnętrznościami. Yomy potrafią zmieniać swój kształt i żyją w przebraniu pośród ludzi. Poprzez pożarcie ludzkiego mózgu, Yomy są w stanie przyswoić sobie ludzkie wspomnienia oraz niektóre zachowania, dzięki czemu mogą podszywać się pod swoją ofiarę nie budząc podejrzeń u jej rodziny i przyjaciół.

Potężna i bezimienna organizacja stworzyła w odpowiedzi na ataki Yom wojowników o nadludzkich zdolnościach zwanych Claymore. Nazwa ta pochodzi od wielkich mieczy, które ze sobą noszą w celu walki z potworami. Wioski i miasta, które zostały zaatakowane przez Yomy, wynajmują Claymore, aby te pozbyły sie potworów za dużą ilość pieniędzy

Krew, odcięte kończyny, brzydkie potwory które są zgładzane przez potwory które wyglądają jak ludzie, czego chciec więcej? Szkoda że anime nie kontynuują. Bo manga wychodzi nadal.

Hmmm… anime naprawdę dobrze się oglądało :wink:
Bardzo mi się podobała nie przesadność tego anime, jedynym fantastycznym elementem tego anime były potwory i ten temat został wykorzystany na 100%
Warto obejrzeć :wink:

Świetne anime! Muszę je obejrzeć znów, bo już je prawie całkiem zapomniałam T^T w końcu oglądałam to jeszcze w podst. A ending jest genialny!

Wiedźmin jako anime, tyle… i aż tyle. Jest dobre, surowe, poważne, tak bardzo jakby Europejczycy to robili a nie Japonia. Dla fanów Dark Fantasy w sam raz, Berserkiem to to nie jest ale i tak jest dobrze.

Takie cudeńko XDD ładna grafika do tego jeszcze… I danzai no hana przebija wszystko