Clockwork Planet

Clockwork Planet

Gdy Ziemia została zniszczona, według legendy, wybitny zegarmistrz Y zbudował jej zastępnika z kołów i trybików. Naoto Miura, młody chłopiec marzący o zostaniu wielkim zegarmistrzem, posiada wyjątkowy dar - wrażliwy słuch, który pozwala mu na zrozumienie mechanizmu zegarowego tylko poprzez dźwięk. Jego życie zmienia się, kiedy z nieba wpada do jego mieszkania trumna, w której znajduje się RyuZU, żeński automaton stworzony przez Y’ego.

Nadejście RyuZU prowadzi do pojawienia się w życiu Naoto Marie Bell Breguet, utalentowanej spadkobierczyni wybitnej linii zegarmistrzów, oraz jej cyborga ochroniarza Vainneya Haltera. Kiedy Naoto i Marie zostają wplątani w pełną akcji walkę o przeżycie, odkrywają niepokojącą prawdę: stworzona przez Y’ego zegarowa planeta, na której ludzkość żyła przez ponad tysiąclecie, zaczyna się rozpadać - sekret, który wiele osób gotowych jest zabić, aby go chronić.

CloPla
ClockWork Planet
Механическая планета
クロックワーク・プラネット
クロプラ
时钟机关之星
클락워크 플래닛

Typ: TV

Sezon: Wiosna 2017

Kategorie: akcja, alternatywny świat, android, androidy, antybohater, bohaterowie niebędący ludźmi, cyborg, dramat, dramat akcji, dystopijne, ecchi, edukacyjne, fantasy, komedia, męski bohater, męski harem, na podstawie lekkiej powieści, obsada zespołowa, protagonistka, sztuczna inteligencja