Czarne historie - gra detektywistyczna

W gimnazjum grałam w wersję papierową i strasznie mi się podobała, a że łatwo to przenieść na grę forumową, to myślę, że moglibyśmy się pobawić.
Zabawa opiera się o zagadki lateralne. Uczestnicy dostają zarys lub zakończenie opowieści, a osoba ją podająca zna całość. Wszystko polega na tym, że trzeba odgadnąć, co się wydarzyło/ dlaczego tak się skończyło poprzez zadawanie pytań.
Myślę, że na początek mogę podać jedną zagadkę i stwierdzicie wtedy, czy chcecie się w to dłużej bawić. Oczywiście pałeczkę będę mogła potem przekazać :)
Proszę jednak nie oszukiwać i nie sprawdzać rozwiązań w internecie lub też nie podawać rozwiązań od razu, jeśli znacie opowieść. W końcu to tylko zabawa, więc jej nie psujcie.
Proszę też zadawać rozsądną ilość pytań i zwracać uwagę na wcześniejsze pytania i odpowiedzi. Nie muszę też chyba mówić, że pytania należy formułować, by odpowiedź brzmiała tak/nie.

Zagadka nr 1:

“Niewidomy wszedł do nadmorskiej restauracji i zamówił pieczeń z pelikana. Kelner podał mu pieczeń, a facet po pierwszym kęsie wybiegł z restauracji i popełnił samobójstwo. Dlaczego?”

Odpowiedź (TheSuspect):

Podczas jakiegoś wypadku na morzu niewidomy marynarz trafił razem z paroma osobami na wyspę . Doszło między nimi do kanibalizmu . Niewidomy nie mógł nic zobaczyć , dlatego uwierzył w zapewnienie kompanów ,że mięso ,które je jest z pelikana ,a nie z człowieka (poprawnie to napisałem ? ) . Po wydostaniu się z wyspy nasz bohater po jakimś czasie udał się do restauracji ,gdyż chciał zjeść mięso pelikana ,lecz wtedy po smaku i wspomnieniach z wysypy doszedł do straszliwej prawdy . Nie mogąc żyć z myślą ,że zjadł bliźnią osobę popełnił samobójstwo . :)

Zagadka nr 2:

"Każdego roku Marek obchodzi swoje urodziny, a dwa dni poźniej jego brat bliźniak Jarek swoje. Dlaczego? "

Odpowiedź (Lilka):

Tak więc:
Pierwszy z bliźniaków urodził się tuż przed północą, a drugi już po. Jako, że w tym samym czasie minięta została linia zmiany daty, to “przenieśli się w czasie o jeden dzień” (nie potrafię tego ująć inaczej, by było zrozumiale xD). W związku z tym drugi bliźniak jest młodszy o dwa dni.

Zagadka nr 3:

“Marta leżała martwa na skraju drogi. Śledczy czuli się bezradni. Wyglądało na to, że kobieta utonęła, jednak w okolicy nie było żadnej wody. Jak więc do tego doszło?”

Odpowiedź (TheSuspect)

Morderca wcisnął w gardło Marty zbity śnieg co doprowadziło do jej uduszenia.

Zagadka nr 4:

“Na pustyni leży martwy całkowicie nagi człowiek, w ręku trzyma spaloną zapałke. Wyjaśnij to :)”

Odpowiedź (byters):

To może chodziło o to, że leciał samolotem było przeładowanie na pokładzie, wywalił ubrania, a potem ciągnęli zapałki kto będzie skakał. ?

Czy pelikany wydziobały oczy temu facetowi?

Nie

Czy facet miał jakiś konkretny powód, dla którego zamówił pelikana?

Czy przypadkiem , w pelikanie nie była zawarty jakiś narkotyk ?

A tak w ogóle , to pelikana można zjeść ?

Prawdopodobnie

Nie.
Może w jakiś nadmorskich knajpkach serwują.

Jak to się stało, że facet oślepł?

Skoro to się dzieje w nadmorskiej lokacji , to czy on nie był wcześniej marynarzem ?

Źle sformułowane pytanie. Macie sami do tego dojść.

Tak, był.

Czy podczas pewnego rejsu nastąpiło coś niezwykłego?

Czy został oślepiony za karę?

Czy zamiast pelikana podali mu ludzkie mięso?

Po kolei:
Tak

Nie

Tak

Czy mięso było z nim spokrewnione? (Jestem idiotą, skoro wykorzystuje dwa pytania, a mogłem zadać tylko jedno)

To bez znaczenia.

Czy wylądował podczas jednego z rejsów na bezludnej wyspie?
I czy był sam czy było ich paru

Tak

Paru

Ilu z tych paru przeżyło? Jedli pelikany by przeżyć?

Byters już raz cię upomniałam o formułowanie pytań…

Hym …
Czy doszło między nimi do kanibalizmu ?

Tak

Uzyskałem pewność :)
Podczas jakiegoś wypadku na morzu niewidomy marynarz trafił razem z paroma osobami na wyspę . Doszło między nimi do kanibalizmu . Niewidomy nie mógł nic zobaczyć , dlatego uwierzył w zapewnienie kompanów ,że mięso ,które je jest z pelikana ,a nie z człowieka (poprawnie to napisałem ? ) . Po wydostaniu się z wyspy nasz bohater po jakimś czasie udał się do restauracji ,gdyż chciał zjeść mięso pelikana ,lecz wtedy po smaku i wspomnieniach z wysypy doszedł do straszliwej prawdy . Nie mogąc żyć z myślą ,że zjadł bliźnią osobę popełnił samobójstwo . :)

P.S.
Mogę na nagrodę zadać kolejną ? xD