Dororo

Dororo https://animes.pl/uploads/default/optimized/2X/a/a4a9b6c870514778ea95f668d620949417a57ad1_2_1024x576.jpeg
ocena 0.0 0

“Dororo” to historia o samuraju Daigo Kagemitsu, który pod wpływem żądzy władzy porzucił nauki Buddy i sprzymierzył się z demonami. Jego modlitwy zostają wysłuchane, kiedy na świecie pojawia się jego pierwszy syn - pozbawiony kończyn, nosa, oczu, uszu czy nawet skóry. Chłopiec zostaje porzucony, ale dzięki interwencji lekarza, dostaje szansę na przeżycie. Bez możliwości widzenia, słyszenia czy odczuwania, musi pokonać demony, które uczyniły go ofiarą. Z każdym pokonanym demonem, odzyskuje część siebie, która mu prawowicie przysługuje. Jego samotna wędrówka trwa latami, do momentu kiedy dołącza do niego sierota Dororo. Teraz, niespodziewany duet musi przetrwać w świecie pełnym demonów.

Dororo (2019)
Dororo and Hyakkimaru
Dororo to Hyakkimaru
Дороро
דורורו
دورورو
ดาบล่าพญามาร โดโรโระ
どろろ
どろろ (2019)
どろろ (2019)
多罗罗
多羅羅
多羅羅
도로로(2019)

Typ: TV

Sezon: Zima 2019

Kategorie: akcja, antybohater, crossdressing, dark fantasy, demon, demony, dramat, dziecięcy bohaterowie, epizodyczne, fantasy, feudalna japonia, horror ciała, kanibalizm, na podstawie mangi, niepełnosprawność, protagonistka, przekleństwo, przygoda, układ z diabłem, XV wiek

Pewien samuraj wymienił narządy swojego nowo narodzonego syna na 48 demonów by zyskać dominację na polu bitwy. Dziecko porzucił, lecz ono przeżywa dzięki (…) Tego już musicie się dowiedzieć sami :wink:

Definitywnie jedno z lepszych anime, z jakim było mi się dane spotkać. Fabuła jest dosyć liniowa a sam motyw nieco oklepany, natomiast okres Sengoku oraz wyjątkowy klimat nie pozwalają oderwać się od monitora. Na plus zasługują również efekty graficzne, które robią nie małe wrażenie. Największy minus stanowią zdecydowanie postacie, natomiast ze względu na ich dość małą ilość można wybaczyć to drobne nieporozumienie i nie zwracać zbytnio uwagi na deuteragonistów. W pewnych momentach emocje sięgnęły zenitu, co również pokazuje dobrze ukazany rozwój protagonisty a sam dramatyzm dorównuje animowanym perełkom. Epilog ukazany w tym dziele jest dodatkowym smaczkiem. Anime warte uwagi, choć nie w top 20.

2 polubienia