Driady

Driady

Driady to mroczne duchy. Pozostałości po różnych, najczęściej krwawych rytuałach. W przeciwieństwie do większości istot zrodzonych z czystej many, driady nie mogą zostać przyzwane czy ożywione ponownie. Są “odpadkiem”. Rodzą się z resztek nieużytej czy zużytej magii. Same nie są w stanie przetrwać więcej niż parę dni.
Początkowo nie posiadają ciała - są eteryczną formą. Po odprawieniu rytuału, magowie najczęściej przychodzą w to samo miejsce jeszcze przez kilka dni, aby ponownie pobrać manę. Tym samym zabijają nieświadome duchy driad.
Czasem, naprawdę rzadko, zlepek niepotrzebnej many zdobywa świadomość. Nie jest to świadomość jaką posiadają zwierzęta, ludzie czy inne istoty. Zdobywają “śmiertelną” świadomość. Jedyne o czym “myślą” to fakt, że czeka ich śmierć. Nic innego. Z niewiadomych przyczyn, te rzadkie duchy szukają martwych ciał, zapomnianych przez świat, zakopanych pod ziemią, pozostawionych w jaskini…
Jeżeli driadzie uda się znaleźć ciało jakiegoś nieszczęśnika, pozostaje przy nim, czując spokój. W ciągu kilku miesięcy łączy swą duszę, manę, z resztkami tego co zostało z martwego ciała. Wszelkie ubytki zostają zastąpione przez rośliny. Liany jako ścięgna, korzenie jako mięśnie i żyły, liscie jako skóra. płatki kwiatów jako powieki i włosy.owoce, jako oczy.

Gdy regeneracja nowego ciała się zakończy, driady są w stanie funkcjonować jako nowy, ulepszony organizm. Nie potrzebują snu, regenerują się w niewyobrażalnie szybkim tempie, do przeżycia potrzebna im niemal wyłącznie woda, choć w dużych ilościach. Posilać się muszą maksymalnie raz dziennie.
Istoty te, zrodzone z pozostałości magicznych mają naturalny talent do magii. Są doskonałymi nekromantami. Potrafią rozsiewać zarazy. Kamuflują się z naturą. Potrafią zmieniać kształt swojego ciała - choć zajmuje im to dość długo. Jako jedyne materialne istoty nie będące czystymi demonami, potrafią używać many by na stałe zwiększyć swoją moc magiczną.
Driady nie tworzą żadnych plemion i nie czują się w obowiązku tworzenia niczego na kształt rodziny. Ich głównym celem jest dążenie do zdobycia jak największej ilości mocy oraz sianie śmierci.