Enneagram

http://www.enneagram.pl/

To proste rozwiąż test i pochwal się wynikiem XD

Mój wynik to 5w4 .

LOL

4w5

[quote]Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do “rozszyfrowania”. Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.[/quote]

Szczerze… pewno juz sami zauwazyliscie ze to co jest tu napisane, w moim przypadku jest prawdziwe xD I to w 100%…

Tak czy inaczej, sprobujcie znalezc cos w tym tekscie i wmowic ze nie jest to prawda w moim przypadku, nie uda sie wam! xD

Wydało się, że 4 to emo XD

Hhhyahhaha jakie to fajne!
Jestem 7w6

Zdrowa siódemka ze skrzydłem sześć jest odpowiedzialna, ufna, sympatyczna, zabawna. Jest generalnie bardziej ukierunkowana na bliskie związki, a także chce być akceptowana przez innych. Może być ustabilizowana, bardziej chętna do utrzymywania związku. Skrzydło sześć wnosi lepsze wyczucie długoplanowych działań. Zazwyczaj bardzo zabawna i lubiąca się dobrze pośmiać - zadziwiająco duża liczba komików posiada typ 7w6. Bardziej otwarcie wrażliwa, miła i czuła. Niektóre siódemki z tym skrzydłem, mają problem z okazywaniem złości nawet, gdy jest ona usprawiedliwiona. Może unikać lub chytrze obchodzić wszelkie autorytety, ale wciąż jest ich świadoma, tak jak ma to miejsce u szóstki.

Chociaż co do tych związków nie jestem pewna xd

Hahaha… xD

… atrakcyjne dla Czwórki, która lubi porządać to co jest dla niej nieosiągalne.

xD

PS: Mam nadzieje ze rozumiecie xD

jak się mną zajmować xd

[spoiler]Siódemka jest bardzo energiczna, żywotna i nastawiona optymistycznie. Chce uczestniczyć w życiu i czerpać z niego pełnymi garściami.

Jak postępować ze mną
oferuj mi swoje towarzystwo, oddanie i swobodę
doceniaj moje wielkie plany i słuchaj moich opowiadań
angażuj się w rozmowy ze mną i w śmiech
nie staraj się zmieniać mojego stylu; akceptuj mnie taką, jaka jestem
nie krytykuj mnie i nie mów mi, co mam robić
Co lubię w byciu siódemką
bycie optymistycznie nastawionym;. nie pozwalam, by przeciwności losu mnie przytłaczały
bycie spontanicznym i wolnego ducha
bycie otwartym i skandalicznym; to jest część zabawy
bycie szczodrym i staranie się uczynić świat lepszym miejscem do życia
posiadanie wielu zainteresowań i umiejętności
Co jest trudne w byciu siódemką
nigdy nie mam wystarczająco dużo czasu, aby zrobić wszystkie rzeczy, które chcę zrobić
nie kończę tego, co zaczęłam
nie umiem czerpać zysków ze specjalizacji; nie przywiązuję się do jednej tylko kariery
mam tendencję do zbytniego fantazjowania na temat moich planów
czuję się ograniczona, gdy jestem z kimś w bliskim związku
[/spoiler]

Jak postępować ze mną

- bądź niezależny, nie "czepliwy"
- mów w prosty i zwięzły sposób
- potrzebuję czasu aby poukładać swoje myśli i odczucia
- jeżeli wyglądam na zagubioną, nieobecną lub arogancką, to możliwe, że nie czuję się zbyt komfortowo
- daj mi odczuć, że jestem mile widziana, ale nie zbyt mocno, bo mogę zacząć wątpić w twoją szczerość
- gdy czuję się zirytowana koniecznością powtarzania się, to może dlatego, że powiedzenie o tym było dla mnie trudne już za pierwszym razem
- pomagaj mi unikać powodów do przykrości: wielkich przyjęć, czyjejś głośnej muzyki, przesadnych emocji i ataków na moją prywatność

Jak postępować ze mną

praw mi dużo komplementów. Wiele dla mnie znaczą
wspieraj mnie jako przyjaciel i partner. Pomóż mi kochać i doceniać siebie
szanuj mnie za mój wyjątkowy dar widzenia i moją intuicję
mimo, że nie zawsze lubię gdy się mnie pociesza gdy mam melancholijny nastrój, to jednak ktoś mógłby mnie trochę rozweselić
nie mów mi, że jestem przewraźliwiona lub zbyt przeczulona!

Co lubię w byciu czwórką

umiejętność znajdywania sensu życia i doświadczania emocji na głębokim poziomie
umiejętność nawiązania ciepłych i głębokich relacji z innymi
moja kreatywność, intuicja i poczucie humoru
bycie wyjątkową i bycie sporzestrzeganym jako wyjątkowa
łatwość odczuwania nastrojów innych ludzi

Co jest trudne w byciu czwórką

doświadczanie mrocznych nastrojów, odczucia pustki i tęsknoty
odczuwania wstrętu do siebie i poczucia wstydu, wierzenia, że nie zasługuję na miłość
odczuwania winy gdy zawiodę innych
odczuwanie zranienia lub bycia zaatakowanym gdy ktoś mnie nie zrozumie
poczucia bycia porzuconą
odczucia tęsknoty za tym czego nie mam

Kyahhaha xD jakie to zabawne, supcio i takie szczere.

Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - “Włóczęga”

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do “rozszyfrowania”. Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Ta końcówka mnie martwi ;D

Jestesmy tacy sami. Piona! xD

2w1. Służąca ;)

4w5 XD

4 - Tragiczny romantyk, ma bardzo wrażliwe odczucia i emocje, jest wrażliwy, czuły, spostrzegawczy.
5 - Piątka to typ introwertyczny, ciekawy świata, z potrzebą wiedzy o nim, analityczny i wnikliwy. Potrzebuje prywatności aby przemyśleć wszelkie sprawy i uzupełnić energię życiową.

P.S. Mój pierwszy dzień na waszym forum a od razu zanalazłam coś ciekawego :-D

Ja mam 2w3

Dwójki są osobami, które widzą świat przez pryzmat spraw międzyludzkich i określają się poprzez służenie innym. Mogą być bezinteresowne, kochające i obdarowujące, lub też mogą być zależne, ambicjonalne i wrogie.
W Enneagramie dwójki, trójki i czwórki tworzą emocjonalne trio, które doświadcza na sobie rodzaj dezorientacji na temat własnego Ja, nie będąc pewnym kim są i jakie mają role do spełnienia. Inne typy też mogą w pewien sposób myśleć, ale dwójki, trójki i czwórki mylą bycie “daną osobą” z “wydawaniem się, że nią się jest”. Te typy mają skłonność do mylenia tego jak się czują z tym jak sobie wyobrażają, że się czują w danej sytuacji. Ludzie z tymi typami są skłonne do konfliktów na tle związków i w sprawach sercowych. Dwójka jest najbardziej bezinteresownym typem w enneagramie. Dwójki są podatne na odbieranie życia jako fundamentalne “daj i bierz” w relacjach między ludźmi, których traktują jako jedną wielką rodzinę. Z takiego punktu widzenia, dawanie miłość staje się jednym z najważnieszych rzeczy jakie dwójki mogą innym ofiarować.
Ludzie z tym typem mają dobrze rozwiniętą zdolność do identyfikowania się emocjonalnie z potrzebami innych. Mają oni silny nieświadomy zwyczaj wczuwania się w sytuację innych osób i intuicyjnego przepowiadania co w danej chwili taka osoba może odczuwać lub potrzebować.

Powiem wam że część z tego opisu pasuje do mnie,ale nie wszystko :D.

Do mnie prawie w 100% pasuje, ale szczerze mówiąc ciężko mi było odpowiedzieć na niektóre pytania - ani A ani B nie pasowało T^T

Rozumiem to tak samo było ze mną. Nie wszystkie pasowały mi :),ale jakoś się odpowiedziało :D.

6w7 - “Kumpel”

no coś w tym jest

Szóstka ze skrzydłem pięć: 6w5 - “Obrońca”

Szóstki z tym skrzydłem są generalnie intrawertyczne i często bardzo inteligentne. Gdy są zdrowe, mają wiele zainteresowań jak również dużą znajomość rzeczy oraz posiadają wiele umiejętności. Są dobre w przewidywaniu przyszłości. Mogą mieć oryginalny punkt widzenia. Testują potencjalnych przyjaciół przez długi okres czasu, ale gdy już kogoś zaakceptują, to na dobre; do końca życia.

W stresie, szóstki z tym skrzydłem mogą okazywać emocjonalne odosobnienie. Silniej ujawnia się w nich połączenie z dziewiątką. Pokazują mało emocji, ale wyczuwa się u nich to, że czują się czymś dotknięte lub czymś poruszone. Rośnie w nich napięcie pomiędzy potrzebą bycia dostrzeganym, a potrzebą wycofania się w celu chronienia siebie. Mogą też się zachowywać arogancko, tajemniczo i cynicznie gdy się czegoś boją.
Najczęściej spotykane ze skrzydłem pięć, są fobiczne szóstki, które mogą być dyplomatyczne oraz “mówić” bez wypowiadania słów. Mogą dumać nad niesprawiedliwościami losu, spędzać samotnie czas rozwijąc teorie konspiracji przeciwko sobie i innym. Gdy są samotne okazują oznaki paranoi. Podstępnie knują zemstę, są pasywne wobec innych i obwiniające siebie.

Słynne szóstki ze skrzydłem pięć: Warren Beatty, Tommy Lee Jones, Steve McQueen, Chuck Norris XD, Anthony Perkins, Robert Redford, Steven Seagal, Michelle Pfeiffer, Diane Keaton, Dustin Hoffman.

5w4 , ale sam test jest strasznie słabiutki i tendencyjny.