Erementar Gerad (Elemental Gelade)

Gahdia – fantastyczny świat, gdzie oprócz ludzi żyją istoty zwane Eden Raidami. Przypominają one ludzi (a dokładniej – śliczne dziewczęta), ale tak naprawdę są zupełnie odmienną rasą. Na pierwszy rzut oka można je odróżnić po tym, że w jakimś miejscu na ich ciele znajduje się szlachetny kamień, tytułowy erementar gerad. Poza tym Eden Raidy mogą zawiązywać z ludźmi swoisty kontrakt – w razie potrzeby łącząc się z nimi i przemieniając się w potężne bronie. Taka moc kusi wielu niegodziwców, istnieje więc organizacja Arc Aile, powołana, aby chronić Eden Raidy.
Pełna recenzja Erementar Gerad na Tanuki-Anime

Polecam, połączenie Final Fantasy VII z Chobits.

W konkursie od razu brać udziału nie trzeba, ale dodać coś od siebie można :)

Dostałem tę serię pod choinkę na CD od brata. Pamiętam, że poświeciłem całe święta, żeby ją obejrzeć. Jest bardzo klimatyczna, ciekawy pomysł i dobra jego realizacja. Jest niemało akcji i jest też wątek romantyczny. Serdecznie polecam!

Ja bardzo lubię opening :3 Taki eurobeat fajny ^.^ https://www.youtube.com/watch?v=dtIrtW1_J3w

(eurobeat to taki gatunek co miał niby naśladować europejską muzykę italo disco, ale jak się japończycy do tego dobrali to się zrobiło z tego coś dziwnego i teraz to jest takie coś do czego się tańczy śmieszne choreografie w klubach :3 )