Eureka Seven: Astral Ocean

Sequel serii Eureka Seven, jednak bez bezpośredniego połączenia fabularnego.
Historia rozgrywa się na odizolowanej wyspie Iwado, która ostatnio doświadczyła wzrostu popularności ruchu dążącego do zdobycia przez nią autonomii. Ao Fukai to 13-latek, któremu zaginął ojciec, zaś jego matka dawno temu została zabrana w niezaznane miejsce przez tajemniczych ludzi. Chłopak mieszka teraz na wyspie ze starszym doktorem Toshio i na dniach ma rozpocząć gimnazjum. Naru Arata, przyjaciółka z dzieciństwa Ao, żyje z tatą, starszą siostrą i babcią. Kiedy była młoda, miał miejsce wypadek, który obudził w niej moc “Yuta”.
Tymczasem tajemnicze istoty zwane “Secret” pojawiają się praktycznie znikąd i rozpoczynają atak na Scub Coral – inteligentną formę życia występującą na wyspie. W tym czasie Ao, pragnący ocalić swój dom, odpala na pokładzie japońskiego transportowca wojskowego “Nirvash” – siłę mającą udaremnić ten atak.

Przez to, że oglądnąłem poprzednią część i jest to moje ulubione anime to oceniam to na 5/10 - nie ma źle ale na pewno dałoby się lepiej.

Jak dla mnie ES : Ao mogło nie istnieć. Wgl lepiej było by gdyby kontynuowali 1 sezon a nie robią sequel bez sensownego powiązania. Tym bardziej że wgl fabula anime no mówiąc krótko nie trzyma się niczego… I jest totalnie głupia… Chodź no cóż ma swoje zalety. ES >ES : Ao

Nie polecam… obejrzeć pierwszą serię, ale nie to.

Z pierwszą serią to anime ma mało związane więc oceniam je na dość słabe więc otrzymuje 5.5/10.