Fairy Tail

Była sobie kiedyś kraina magii, Fiore. 17 letnia dziewczyna o imieniu Lucy, mag gwiezdnych duchów wyrusza z domu w poszukiwaniu przygód. Jej marzeniem jest zostać wielkim magiem i wzorem swoich idoli z czasopisma dla magów wstąpić do znanej powszechnie gildii. Jej marzenia zaczynają się spełniać, gdy na swej drodze spotyka niepozornego młodzieńca z chorobą lokomocyjną i jego kociego towarzysza.

Jedyne co mogę powiedzieć na temat tej mangi to… załamka

Czemu?

Nie miałem przyjemności czytać mangi, ale anime jest całkiem ok :D

Uwielbiam postacie, uwielbiam świat jaki tam jest ale… jakoś tak coś gdzieś podzło nie tak i stało się nuuudne… W pewnym momencie po oglądnięciu grubo ponad setki epków nie mogłam już więcej… Te początkowe są spoko, ale kraina kotów albo to z zegarem i nowym oracion 6 mnie dobiło

Już mówię dlaczego.
Dlaczego FT jest słabe:
-schematyczność
-często wieje nudą
-kompletna przewidywalność
-słabe dowcipy które kompletnie nie śmieszą
-Siła przyjaźni zawsze wygrywa
-Power upy znikąd. Wystarczy pomyśleć o przyjaźni i już mamy +100 do wszystkiego
-Ecchi które jest kompletnie niepotrzebne i wciskane na siłę
-Dziury w logice
-Po każdym arcu wracamy do punktu wyjścia oraz żaden arc nie jest ze sobą powiązany. Równie dobrze mógłbym odpalić pierwsze 50 rozidzałów i 10 ostatnich a i tak nic bym nie stracił.
-Time skipy która kompletnie nic nie dodają. Nie wiem po co one są w ogóle w FT robione skoro autor i tak nie potrafi tego wykorzystać.
-Brak jakiegokolwiek balansu. Widzimy jakiegoś mega przeciwnika który niszczy góry gołymi rękoma. Natsu i tak za 10 rozdziałów go pokona.

Wypisywać więcej? Tyle wystarczy by dać tej serii max 6/10

ja bym dał 7/10 Lukos XD

Bo czytać to się da czytać XD

Milo sie czyta i milo oglada bo lekka seria ale lukoś ma mniej wiecej rację choć moze troszeczkę wyolbrzymia jak na mój gust… Choć trzeba przyznać ze o ile początek jest w miarę ok to potem sie robi nudno i tak,jakoś… Za bardzo ulepszają Natsu

Tak, Lukos dobrze mówi, ale mi przynajmniej w tej serii to nie przeszkadza ^^

ładne obrazki, fajna muzyka… ale jak zaczęłam zasypiać oglądając to, to stwierdziłam, że nie ma sensu kontynuować

Uważam ,że krytyka wobec Fairy ail jest trochę przesadzona. Fairy Tail jest fajnym anime i ma swoje wady i zalety. Nie uważam że wieje nudą. Te odcinki z zegarem i Lucy to Filery i są naprawdę słabe i nudne. Ale tak kto można się pośmiać (według mnie) muzyka,postacie są fajne.
Mangę się da czytać,jak nie ma tyle gołych scen,bo czasami autor przesadza z ecchi.
Fairy Tail ma u mnie 10/10.

Fairy Tail (…) i ma swoje wady i zalety
Te odcinki z zegarem i Lucy to Filery i są naprawdę słabe i nudne.
Fairy Tail ma u mnie 10/10

Co tu się…

1/100 ocenka? słabo :p

Jak dla mnie anime nie jest najlepsze, ale jest boską rozrywką. Bardzo fajna odskocznia. Co sie tyczy mangi, jest boska. jedna z lepszych jakie przeczytałem. Załamka, jak sie skończyła, jednak trzeba oddać, że autor miał zaje*isty pomysł i genialnie go zrealizował. Poza tym, przemiło patrzyło się jak kreska autora stopniowo się polepszała i zwiększała swoją jakość.
Ogólnie to ocena dla mango 10/10, za fabułę, za wykonianie, za przyjemność i te wszystkie godziny spędzone na czytaniu.