Filmy, które chcesz zapomnieć by móc obejrzeć je znowu

Temat zainspirowany podobnie zatytułowanym wątkiem w dziale o anime. Wydaje mi się, że w odniesieniu do filmów może też mielibyście coś ciekawego do powiedzenia. Jakie filmy chcielibyście zapomnieć by móc znowu obejrzeć je jak po raz pierwszy?
Jeśli o mnie chodzi, na pewno takim filmem jest “Szósty zmysł”. Niedawno oglądając go po raz kolejny, już nawet nie wiem który, zgubiłam rachubę (przypadkiem trafiłam gdy leciał w tv), przeszło mi przez myśl, że tak bardzo bym chciała zapomnieć o zakończeniu i móc na nowo się nim zdziwić niczym Lucy z “50 pierwszych randek”.
Poza tym mogłabym wymienić kilka ulubionych filmów, które tak bardzo lubię, że widziałam je więcej niż 3 razy i powoli mi się zaczynają nudzić, a chciałabym je obejrzeć jeszcze raz tylko tak “na świeżo”, np. “Gnijąca panna młoda”, “Efekt motyla” czy dwie pierwsze części “Shreka” (następne są już średnie).

Seksmisja, How High, Kac Vegas :D

W moim przypadku filmami, które za wszelką cenę chciałabym zapomnieć są: “Milczenie owiec” - dałabym wszystko, by wymazać z pamięci fantastyczną grę Hopkinsa i obejrzeć na nowo z tymi samymi emocjami; “Amadeusz” - bo ten film jest zbyt dobry i strasznie się boję, że przy re-watchu nie będę się tym tak samo ekscytować; oraz “Pachnidło: historia mordercy” - powody takie same jak przy “Amadeuszu”.

Incepcja - To jest coś co każdy powinien obejrzeć :D !

@ Mroczna - propsy za pachnidło, ja teraz książkę czytam :)

W moim przypadku “Lista Schindlera”, Władca Pierścieni Powrót Króla", “Tańcząc w Ciemnościach”, “Interstellar” i jeszcze kilka innych, ale nie będę kopiował połowy listy Filmwebu :)

Ooo, o filmach z Lecterem też bym chciała zapomnieć i obejrzeć znów na nowo.
“Pachnidło” czytałam jakiś czas temu, a film widziałam tak dawno, że w sumie mogłabym go sobie odświeżyć i porównać z książką (chociaż nie wiem czy to dobry pomysł, bo może wypaść w takim porównaniu dosyć blado).

V jak Vendetta, film jest dla mnie arcydziełem,w którym zawsze potrafię znaleźć różne inspirację oraz refleksje.

Harry Potter, pomimo niektórych błędów, uważam film za kolejne arcydzieło jakie dotąd powstało.

Chłopiec w pasiastej piżamie, zawsze interesował mnie okres nazizmu i egzystencja ludzi w tych czasach, wszak film idealnie obrazuje do czego prowadzi tyrania oraz propaganda.

“Gladiator”. Zdecydowanie jeden z najlepszych filmów jakie w życiu widziałam. I oglądam go regularnie, ale to już nie jest to samo. Resztę filmów które lubię, chyba mogę oglądać normalnie, ale Gladiator to jednak coś innego. Chciałabym po prostu poczuć te wszystkie emocje jeszcze raz, pokochać i znienawidzić bohaterów. Tego mi właśnie brakuje przy kolejnych podejściach do oglądania, bo ja już to raz poczułam.

Zdecydowanie by to bylo - “resident evil” wszystkie części. Niektórym te filmy mogą się wydawać dziwne, pozbawione sensu i jakiejkolwiek fajnej fabuly. Ale dla mnie to jest totalnie cos co rozwala mi leb od środka, następuje piekna implozja i jestem happy jak nigdy dotąd. Kocham Mille Jovovich!

Ja bym wytypował całą serię “Naga broń”, “Ściśle tajne” i dwie pierwsze części “Straszny film”. Ogólnie bardzo lubię komedie bazujące na absurdzie i parodii. Nie miałbym nic przeciwko, by znowu mieć dziesięć lat, po raz pierwszy obejrzeć “Kevin sam w domu” i przeżywać tą przygodę razem z młodym protagonistą.

Chętnie obejrzałbym również “Zieloną milę”; jak dla mnie wgniatająca w fotel końcówka jest tego warta.

Rambo pierwsza krew, ostatni samuraj, gladiator, dzień niepodległości, patriota, armageddon filmy z patosem gdzie łezka potrafi się w oku zakręcić, niestety tego doświadczyłem tylko raz oglądając film po raz pierwszy.

Od siebie dorzucę gre “life is strange” zniszczyła moją psychikę to taki emocjonalny rollercoaster, ocena 8.7 na gryonline.pl mówi sama za siebie.

Pierwsza część Matrixa, trylogia Władcy Pierścieni i Hobbita, Instellar, V jak Vendetta, Avatar.

Większość od Tarantino, Pulp Fiction, Bękartów Wojny, Kill Billa etc.

Jakbym miał wymieniać to bym chyba pół nocy spędził na przypominaniu sobie :D
Wojenne: Full Metal Jacket, Szeregowiec Ryan, Black Hawk Down, O jeden most za daleko, Tora tora tora!
całe Gwiezdne Wojny.
Sensacyjne: Zabójczą Broń, Długi pocałunek na dobranoc, Nieśmiertelnych, Szklaną pułapkę.

Drive, Bronson, Od zmierzchu do świtu, Hero… sporo by się nazbierało tego wszystkiego :D

Więzień Labiryntu, LOTR, Avatar, Szeregowiec Ryan

Oczywiście że seria Harry Potter

Horror - " Szósty zmysł " " Sierota " " Sierociniec "
Komedia " 50 pierwszych randek " " Klik i robisz co chcesz"
Do tego : " Forrest Gump" " Zielona Mila " " Jestem Legendą " " Ja Robot "
" Gwiazd naszych wina " " Chłopiec w pasiastej piżamie " " Nietykalni "
" Leon Zawodowiec " " Za wszelką cenę " " Mały Książę " " Django (2012) "

Skazani na Shawshank, Kwiaty na poddaszu, Lot nad kukułczym gniazdem

Jak tak zauważyłem ze ludzie dodają nawet Disneya itd filmy…
Postanowiłem wywalić jeszcze pare tytułów ;)
-Szybcy i wściekli Tokio drift
-Igrzyska śmierci
-Gwiazd naszych wina (piękny melodramacik .)
-Ace Ventura
-Final Fantasy advent children (jakby nie patrzeć to film xddd)

Pianista- to mój ulubiony film opowiadający o II Wojny Światowej. Płakałam na początku, płakałam w środku i ryczałam jak bóbr przy ostatniej scenie. Chciałabym obejrzeć ten film, w czasie kiedy nie miałam pojęcia co to było getto i holokaust i zobaczyć jakie tym razem wywarłoby to na mnie wrażenie ;D
Efekt Motyla (wszystkie części)
Głupi i Głupszy- kiedy pierwszy raz go obejrzałam nie mogłam powstrzymać się od śmiechu i aż mama przyszła zobaczyć czy wszystko ze mną w porządku xd Film tak głupi, że aż śmieszny
Heathers
Wielka Szóstka
i to chyba na tyle ;d