Forumowy Minecraft

Jak mówi tytuł ostatnio były plany na temat założenia forumowego serwera Minecraft… Więc? Jakieś pomysły? xD

Zacząłem sie zastanawiać czy nie zrobić czegoś takiego jak zrobić officala zapraszać do niego ludzi z fp, zysk byłby za premium (dla użytkowników forum będą jakieś profity) zarobioną kasę można byłoby wydać na utrzymanie serwera (zarówno mc jak i forum)

Mogę postawić serwer, bo neta i kompa mam raczej dobrego. Odpalamy serwa oficjalnie po maturach, lecz chciałbym jeszcze wcześniej odpalić go na próbę ze wszystkimi by się upewnić, że nie będzie lagów za dużych.
http://www.speedtest.net/result/3413013564.png

To zależy co chcecie zrobić. Można np, odpalić server o tematyce jakiegoś anime, stworzyć mapę wgrać pluginy…
Bawiłem się w to kiedyś ;D

Mc… skończyłem z nim w gimnazjum, więc… tym razem chyba powiem nie :stuck_out_tongue:

Golti, jeżeli serwer ma być stawiany na większą ilość osób i tak jak kamkom napisał by sam się serwer utrzymywał etc to nie wystarczy twój PC… Trzeba wykupić VPSa lub dedyka pod serwer MC.
Sam serwer mógł bym zrobić bo w to kilka lat się bawiłem (Mapy, Pluginy, Etc etc…)

Jak tak mówisz to możesz załatwić. Na 10 osób serwer to myślę, że nie byłby problem dla mojego neta i PC.

10 os to pewnie nie był by problem. Ale tak jak niektórzy piszą że z fabułą czy ogólnie na większą ilość graczy to sądzę że nie wyrobił by twój PC :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zależy od tego czy to ma być na użytek kilku os typowy survival czy coś większego.

survival! z nyan catami i laskami z hentajców z wełny

Nikorin wygrałaś

Odpalam temat ponownie. Zapraszam do zgłaszania pomysłów. Start jest planowany po maturach. Dołączycie? xD

Ja bym sb pogral tylko.pytanie serwer dedyk czy hamak

Do Goltiego te pytanka… Mi to tam jeden pies, mam premium więc nie muszę się przejmować xD

Kamkom na hamachi nie zgarniesz tylu graczy co na dedyku :smiley:

Raczej myślę tu o jakimś dedyku ale to wszystko wyjdzie w praniu. Chciałbym aby na tym serwie troszkę ludzi siedziało i może jakąś płatność sms (przynajmniej aby serwer utrzymać) załatwić za jakieś bonusy.

Pisałem wcześniej ale jeszcze raz napisze, aktywna ekipa z forum będzie mieć jakiś bonus ( np większą działkę czy coś w tym.stylu) za kasę będzie można wykupić zmianę gamemoda, premium w postaci zmiany koloru nicku, wykupienie slota na serwerze.
Jeśli miałbyc serwer większy to trzeba byłoby przeprowadzić nabory na administracji i moderacji żeby gimbaza nie zaczęła odwalac cyrkow. Do reklamy serwera można uzyc fp i jeszcxe w paru innych miejscach. Serwer i pluginy do uzgodnienia. Z tego co wiem saq ma doświadczenie z serwerami do mc wiec w razie potrzeby może pomoc.

Dodatkowo można użyć naszego forumowego systemu nC, czyli umieścić jakieś dodatki w sklepiku.

W sumie dobry pomysł używać nc do zakupu różnych rzeczy. Może wprowadzimy sklep i walutę na serwerze także zwaną.nc którą będzie można zdobyć ale także kupić za pomocą nc ( i wprowadzic doladowania nc na.forum za pomocą sms paypal paysafe i przelew.)

Chciałbym aby nC z forum było można zdobyć tylko poprzez aktywność na forum a doładowania sms to byłby dodatek do MC ;D

tak z innej beczki trzeba by przygotowac mape pod serwa jesli ma byc dedyk i pomyslec o rangach dla userow