Gdzie kupujemy mangi

Stworzyłem ten temat by nie spamować w dziale z ulubionymi anime. Można dyskutować tutaj o sklepach tradycyjnych lub internetowych, które zajmują się dystrybucją towaru zw z anime, mangą oraz Japonią. Jeśli administracja sobie życzy może przenieść tu dyskusję o Yacie, która odbywała się w temacie o ulubionych anime.

Jak na razie jedynymi sklepami, w których kupowałem mangi były Yatta i Empik, niestety w Empiku jest wybór mocno ograniczony, pozostaje mi zatem Yatta.

Ja w Empiku czasem kupuję, jak są jakieś nowości. Tak to zwykle zamawiam w Yattcie lub idę do ich sklepu stacjonarnego - mam go bardzo blisko od szkoły :)

Ja się bardzo cieszę, że Yatta otworzyła sklep bardzo blisko ode mnie. Mogę wskoczyć w autobus lub kolejkę i podjechać. A widziałem, że mają tam również starsze mangi, a mam sporo do nadrobienia klasyków :)

Ok. miesiąc temu zamawiałem mange w Yatta, na nic nie narzekam, dobra jakość wysyłki (była bąbelkowa folia ) Dzisiaj zamówiłem mangę w Komiksolandi, jak przyjdzie to napisze parę słów o wysyłce. Yatta jest bardzo dobrym sklepem a dodatkowo oferuje nagrody za pkt. (kubki, mangi), komiksolandia też oferuje, ale nagrody są troszkę gorsze moim zdaniem (naklejki, przypinki, plakaty). Co jedynie na chwile obecną mogę zarzucić Yattie to to że nie ma w ofercie zakładek w porównaniu do komiksolandi

Też nie mam co na Yatte narzekać i nawet nazbierałam wystarczająco punktów na moją pierwszą nagrodę :)
Fajne jest w niej też to, że jak są jakieś problemy z wysyłką (musiałam czekać, aż dodrukują pewien tomik) to dostaje się w prezencie przypinki :)

Ja prawie wszystkie mangi kupuję na mangastore.pl i szczerze polecam, wysyłki pocztą w kopertach bąbelkowych a kurierskie w solidnych dekturowych opakowaniach :D Jedynie jeśli jestem gdzieś w pobliżu Empika to idę tam i biorę jak mnie coś zaintryguje xD

mangastore.pl, komikslandia w Warszawie(pawilon na metro centrum w Wawie), bardzo rzadko w empikach

W moim mieście kiedyś był sklep komiksami i tylko z komiksami, spokojnie można było nabyć tam mangi. Sklep już nie istnieje, więc czasem można znaleźć coś w Matrasie (bida jak cholera, ale na upartego coś można tam wygrzebać), no i Empik.
Teraz kupuję przez internet, korzystam głównie z oferty sklepu Yatta.pl.

Ja polecam sklep internetowy Mangarden. Oferuję nam zbieranie punktów które można wymienić na mangi i częste promocje. Na dostawę mang czeka się zawsze 2 dni. Nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów.

Dodam jeszcze, że to sklep wydawnictwa JPF.

Przykładowe ceny

Atak tytanów 21zł
Bakuman 16,90
Doubt 16zł
One piece 16zł
Log Horizon 21zł

Edit: Przesyłka darmowa od 100zł

Ja najczęściej kupuję w komiksiarni (zarówno fizycznie jak i z wysyłką - a przy tej zawsze jakiś bonus dostaję).

Zamawiałem też na mangagarden co polecam i na Yattcie - a tego sam już nie polecę. W tym momencie wciąż czekam na zamówienie sprzed miesiąca.

Ją okupuje od kliku miesięcy sklep internetowy waneko, albo czasem (bardzo czasem bo mam daleko) sklep stacjonarnych yatty… ;)

Jako że mieszkam na zadupiu to pozostało mi kupowanie mang przez internet choć w sumie ja wszystko kupuje z internetu :d Najczęściej jest to jakiś mangarden czy yatta.

Allegro - wychodzi niedrogo jak się kupuje więcej od jednej osoby no i często można trafić na różne perełki.
Podobnie jest też z anime, angielskojęzyczną wersję Evangeliona D&R za jakieś 30 zł z dostawą trafiłem.

Trafiłem na ciekawy filmik który chyba się tu nada. Szczególnie dla osób które nie wiedzą jaki sklep wybrać.

Edit: W Mangarden można już wymieniać punkty na mangi

Ja kupuję w Emipku czasami teraz. Teraz najczęściej zamawiam przez wydawnictwo :).

Ja zazwyczaj kupuje w stacjonarnej yattcie jeśli wiem, że tytuły już są od jakiegoś czasu, ale ostatnio zauważyłam, że kiepsko (przynajmniej we Wrocławiu) z tytułami, na które ja się czaję, więc zamawiam albo na waneko albo na mangarden.pl

Zamawiam z Mangastore, Waneko lub Yatty. Choć ostatnio wyczaiłem w mojej okolicy księgarnię Bookszpan, w której też są mangi w dużej ilości. Chcę się właśnie przerzucić na kupno w tej księgarni i Empiku (choć do Empiku blisko nie mam) by ograniczyć koszty dostawy.

Ja jak kupowałam mangi to zazwyczaj albo używane bo bardziej mi się opłacało albo z empika. Czasami na konwencie,w ostatni dzień bo były przeceny. A teraz sama muszę posprzedawać je,bo ich już nie zbieram a tylko miejsce mi zawadza. ;p

Ja polecam sklep Kik na ulicy św.Marcin w Poznaniu można tam trafić na mangi zarówno nowe jak i stare ponadto można oddać książkę/mangę w komis. Oferta jest tam naprawdę bardzo szeroka sklep prowadzi również sprzedasz wysyłkową.

ja moje mangi kupuje w Empiku czemu mam najbliżej lecz zdarza się kupować na yattcie