Gintama

Akcja Gintamy ma miejsce w Edo. Japonia była nazywana ziemią samurajów do czasu kiedy z kosmosu przybyli Amanto i wprowadzili na Ziemi cywilizację oraz zakazali używania mieczy. Samuraje stanowiący niegdyś potęgę Japonii podupadli na sile. Anime opowiada głównie o losach Gintokiego, który jest najemnikiem. Dołącza do niego Shinpachi, po tym jak Gintoki uratował jego siostrę. Trzecią osobą należącą do organizacji Gintokiego jest Kagura, która należy do najsilniejszego klanu w całej galaktyce - Yato. Gintama posiada kompozycję epizodyczną, nie występuje tu ciągła fabuła. Każdy odcinek zawiera zazwyczaj całkowicie inny wątek, a odcinki są ze sobą bardzo luźno powiązane. Wyjątkiem są występujące od czasu do czasu dłuższe epizody rozłożone na kilka odcinków.

To anime jest tak dziwne, aby zrozumieć sens trzeba znać inne animce, kulturę japońską bo właśnie tym nasiąknięty jest Gintama. Bo tak naprawdę o co chodzi? Szczerze, że to nie mam pojęcia… stanąłem na 70 epku i aktualnie nie mam ochoty do tego wracać może jak nadrobię kilka serii tak aby bardziej wczuć się w klimat Gintamy. Aktualnie daję takie 6/10 :D

:P

Gintama jest piękne anime ,wiele można się nauczyć o Japonii i nie tylko Domen napisał. Kocham kocham kocham koocham! Nie dość że są tak śmieszne sceny że brzuch mnie boli to jeszcze są takie smutne sceny że można płakać(płakałam już ze 2 razy) jestem w trakcie oglądania 96 odcinka i pewnie poryczę się nie raz! Gintama bawi się również wzrusza do łez nie mówiąc o parodiach innych programów czy anime w Gintamie. Po prostu koocham to!!! kocham kocham!!!

No jest to dość specyficzne anime. Na początku ciężko mi się oglądało Gintamę, jednak z kolejnymi odcinkami zacząłem doceniać ten tytuł. Większość odcinków to totalna parodia WSZYSTKIEGO (inne anime, tradycja i kultura japońska, sławne osoby…)! Zdarzają się też bardzo smutne odcinki, na których nie łatwo powstrzymać łzy. Aktualnie oglądam 102 odcinek pierwszej serii i jak do tej pory chcę oglądać tego więcej, więcej i więcej! Jeśli miałbym oceniać to myślę, że tytuł zasługuje na mocne 8/10.

Jestem w trakcie 73 epka, to mój pierwszy tasiemiec, wiadomo zdarzają się ciekawsze odcinki, czasem takie średniaki, ale naprawdę to jedno z lepszych anime jakie oglądałam. Już teraz mogę dać mocne 8.5/10.