Hai to Gensou no Grimgar

http://cdn.myanimelist.net/images/anime/8/76727l.jpg

Pewnego dnia po przebudzeniu Haruhiro zorientował się, że stracił wszystkie wspomnienia. Mało tego, znalazł się w totalnych ciemnościach, w nieznanym mu pomieszczeniu. Nie był jednak jedyną osobą, która została postawiona w takiej sytuacji. Dało się usłyszeć kilkanaście innych, równie zagubionych głosów. Jedna z tych osób podjęła się udanej próby wyprowadzenia grupy z, jak się okazało, jaskini. Oczom Haruhiro ukazał się wtedy widok jednocześnie piękny i przerażający. Dlaczego? Otóż okazuje się, że nie jest to świat, w którym nasz bohater wcześniej żył.

W tym anime bardzo spodobała mi się kreska mam nadzieje
że fabuła jak i postacie również będą znośne.
I co najważniejsze fantasy,fantasy i jeszcze raz fantasy nie mogę się doczekać!

Bardzo przyjemne anime, ale nie dla ludzi, którzy liczą na akcję. Tempo jest wolne, a nawet bardzo wolne, bardzo podoba mi się ta drama i spokojność tej bajki.

Fabuła toczy się spokojnym torem, a całość jest przyprószona psychologią, oraz fantastyką i jeszcze raz fantastyką!

Anime bardzo mi się spodobało, trochę melancholiczna powolna opowieść przeplatana dramatem i akcją. Kreska według mnie jest wręcz piękna w szczególności tła które wyglądają po prostu jak obrazy.

Co do bajki ostatnio dzieje się bardzo ciekawe rzeczy paringi są już prawie pewne,ale dzisiaj nie o tym.Mamy już 9 odcinków 10 w drodze i zaraz czeka nas koniec a jeszcze nie zdarzyło się nic co by mogło tak naprawdę bardzo zaskoczyć no może Śmierć manato jak myślicie czy utrzyma się to nadal czy może będzie jakieś większe pierdzielniecie na koniec?

Mam również skrytą nadzieje na 2 sezon :3

Gdzie Ty tam jakiekolwiek pewne paringi widzisz Laxty? :D
A co do anime, całkiem przyjemne anime na niedzielne wieczory ;)

Niechcący złapałem spoiler czytając o pierwowzorze, więc z pewnością się będzie działo. Ale czy zrobią to w tym sezonie, czy w następnym? Tego nie wiem. Nie wiem jak to wydarzenie jest umiejscowione w czasie nowelki. Samo anime pozytywnie mnie zaskoczyło, nie jest słodkie, nie jest proste, a nasi bohaterowie mierzą się z wieloma trudnymi rzeczami. Nie jest kolorowo…

Chyba zgodzimy się że jest to unikalne zaprezentowanie świata fantasy?

Tak jest dosyć unikatowe. Bardzo fajnie kontrastuje z bajkową kreską.

Miałem przyjemność kilka minut temu dostać solidny spoiler z grimgara więc kaguś lepiej czatu do góry nie przewijaj

Wszystko ładnie oznaczone tym razem, do tego nikt Ci nie kazał tego otwierać :D

To nie temat do takich rozmów Argo and Laxty. Prośba by skupiać się w tematach o konkretnych anime na meritum i dyskutować o seriach. Jeśli będą się pojawiały jakieś dyskusje całkowicie offtopowe, będą kasowane. Pamiętajmy o tym, że wątki tego typu są, w pewnym sensie, wizytówką forum wśród nowych userów. Skupmy się na tym by zachować pewien poziom merytorycznej dyskusji.

Po 11 odcinku muszę powiedzieć, że fajnie się rozkręciło, a teraz pozostało mi liczyć na dobre zakończenie :D

Raczej smutne zakończenie :P ponadto w tym sezonie go nie będzie módlmy się o 2.