Healer Girl

Anime - musical o grupie początkujących młodych medyków-śpiewaczek. W tym świecie muzyka ma jakąś faktyczną moc wpływania na biologię człowieka.

W sumie nie wiem jak często jest coś takiego, ale nie spodziewałam się takiego czegoś (Musicalu). Ogólnie to to nie jest anime o idolkach więc nie ma (nie było jak na razie) takich koncertów. Podoba mi się to, że śpiewają w trakcie normalnych scen w odcinku, w sensie, jak w filmach disneya trochę coś pogadają i nagle wchodzą w śpiew.

Myślałam, że to będzie całkowicie takie łagodne anime typu Iyashikei, ale często było coś takiego, że “ej, one w sumie leczą kogoś, kto może umrzeć, a jak bekną w trakcie śpiewania to co xDDDD” i to jest stresujące.

Animacja ujdzie, postacie ujdą, świat to taki normalny taki jak nasz, tylko, że mają jeszcze leczenie przez śpiewanie. Wydaje mi się, że dość przyjemnie będzie to oglądać.

Ciekawostką jest to, że główne bohaterki mają swoją własną grupę śpiewaczek IRL (bo to nie idolki, bo nie tańczą i nie robią takich idolkowych rzeczy). Oraz to, że chyba każdy odcinek jak na razie miał tylko 1 key animatora. Chyba.