Isekai i życie od nowa

#1

Każdy chyba oglądam anime z gatunku isekai i nie trzeba tłumaczyć czym isekai jest. Przychodzę z pytaniem. Jeżeli już trafilibyście do do takiego iseki’a to kim chcielibyście zostać? Jakie życie chcielibyście wieść? Głównie mam na myśli światy fantasy.

Ja chciałbym zostać podróżnikiem, na początku myślałem o handlarzu ale mój skill w negocjacji sprowadziłby mnie do bankructwa. Mógłbym zwiedzać świat wyciągnięty prosto z anime czy książki, spotykać neko dziewczyny i zobaczyć wszystko to co da się zobaczyć w anime z gatunku isekai. Jeżeli mój świat przypominałby grę typu MMO to chciałbym szkolić się w sztuce ‘łotrzyka’ i doskonalić się w w zakresie szermierki czy władaniu sztyletami. i jakoś by się żyło.

#2

Ja to chciałbym być operatorem trebusza. Trebusze są fajne, tak samo jak ich operatorzy. Kto nie chciał by używać 15 metrowej machiny, która dzięki zastosowaniu przeciwwagi kruszyła mury wrogich zamków. No i nie wspominając o miażdżeniu morale przeciwnika. To było by życie.

1 Like
#3

Ok, to zależy w jakim świecie bym się znajdował. Przypuśćmy że jest spokojnie, nie ma jakiegoś superwroga który chce zniszczyć świat. W takim wypadku chciałbym dołączyć do jakiejś kupieckiej gildii. Najlepiej otworzyć własny sklep, i handlować, najlepiej też z klientów wyciągać jakieś ciekawe info i sprzedawać je włodarzom. Przydały by się jakieś umiejętności kupieckie, typu targowanie się.
Ale gdybym znalazł się w świecie w którym trzeba by było pokonać jakiś super potężny byt, chyba bym sobie odpuścił i pojechał w góry. Natomiast fajnie by było znaleźć się w mrocznym, futurystycznym isekaju, tam bym chciał zostać policjantem, dostawać w łapę od dilerów nielegalnym oprogramowaniem hakerskim. Mógłbym sobie kontrolować gangi, jednocześnie nie ryzykując nic. Albo bym został tym panem co: “nigdy o nic nie prosił”, pracowałbym jako agent dla korpo, by wykradać informacje. Następnie bym sobie wzmocnił umiejętności inżynierskie, i otworzyłbym sklep z bojowymi androidami(w końcu wykradzione info, to np. plany na nowe modele androidów), potem bym stanął na czele super militarnej korpo i śmiałbym się wszystkim w twarz.

#4

Czyli w przypadku fantasy isekaia wolisz spokojne życie, a jakieś zdolności bojowe?

#5

Szczerze? Mógłbym sobie załatwić ochronę za informacje od królestwa, “Albo dajecie mi ochronę, albo info o tym że macie gorszy rok w plonach idzie do innego królestwa”.

#6

Rozumiem Rozumiem, ja zawsze chciałem szkolić się w szermierce, myślałem żeby nawet zacząć to ćwiczyć ale style jakie widziałem nie podobały mi się

#7

Wiadomo, chciałbym zostać jakimś mistrzem fechtunku i wymachiwać porządnym półtoraręcznym mieczem, coś w stylu Kirito :p Ale to tylko w świecie mmo z respawnem mieszczącym się w mieście. W uniwersum gdzie goblin potrafi cię zabić pałką, jeżeli dobrze trafi w łeb, to wolałbym zostać magiem. Takim co specjalizowałby się w czarach obronnych i szybkiej teleportacji xd Oczywiście na początek trafiłbym do akademii magii. Pilnie uczyłbym się tam pod okiem elfiej arcymistrzyni wyglądającej jak loli (ale tak naprawdę to by miała ponad 2k lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)). W klasie standardowo jakaś płaska tsundere, śliczna o nieskazitelnej urodzie cold bicz tajp i towarzyska przewodnicząca klasy. Tak poza tym byłyby tez zajęcia z magii bojowej, które prowadziłaby piękna dojrzała kobieta, milf tajp. Po zakończeniu akademii wyruszyłbym w podróż, aby odkrywać arkany magii, po drodze pokonując jakieś demonice itp.

2 Likes
#8

Biorę w ciemno do party

1 Like
#9

Moje zdanie na życie w świecie z anime typu isekai jest mocno spaczony, po wizji World of Warcraft. Jak bym miał wybrać postać np z takiego mmo, to najlepiej było by być tą “handlową” która tylko by stała w mieście z domem aukcyjnym i sprzedawała fanty które wysyłały jej “bojowe” postacie.

Gdyby taka możliwość była niedostępna, a moja postać miałaby mieć określone cechy, starałbym się wypełnić je należyty sposób, bez zbędnych komplikacji. Tj nie mieszać się w nieswoje sprawy, wykonowywać zadane questy bez cienia wątpliwości.
W takim wypadku preferowana postać, to taka z cechami typowego wojownika. : )