Isekai i życie od nowa

Każdy chyba oglądam anime z gatunku isekai i nie trzeba tłumaczyć czym isekai jest. Przychodzę z pytaniem. Jeżeli już trafilibyście do do takiego iseki’a to kim chcielibyście zostać? Jakie życie chcielibyście wieść? Głównie mam na myśli światy fantasy.

Ja chciałbym zostać podróżnikiem, na początku myślałem o handlarzu ale mój skill w negocjacji sprowadziłby mnie do bankructwa. Mógłbym zwiedzać świat wyciągnięty prosto z anime czy książki, spotykać neko dziewczyny i zobaczyć wszystko to co da się zobaczyć w anime z gatunku isekai. Jeżeli mój świat przypominałby grę typu MMO to chciałbym szkolić się w sztuce ‘łotrzyka’ i doskonalić się w w zakresie szermierki czy władaniu sztyletami. i jakoś by się żyło.

Ja to chciałbym być operatorem trebusza. Trebusze są fajne, tak samo jak ich operatorzy. Kto nie chciał by używać 15 metrowej machiny, która dzięki zastosowaniu przeciwwagi kruszyła mury wrogich zamków. No i nie wspominając o miażdżeniu morale przeciwnika. To było by życie.

1 Like

Ok, to zależy w jakim świecie bym się znajdował. Przypuśćmy że jest spokojnie, nie ma jakiegoś superwroga który chce zniszczyć świat. W takim wypadku chciałbym dołączyć do jakiejś kupieckiej gildii. Najlepiej otworzyć własny sklep, i handlować, najlepiej też z klientów wyciągać jakieś ciekawe info i sprzedawać je włodarzom. Przydały by się jakieś umiejętności kupieckie, typu targowanie się.
Ale gdybym znalazł się w świecie w którym trzeba by było pokonać jakiś super potężny byt, chyba bym sobie odpuścił i pojechał w góry. Natomiast fajnie by było znaleźć się w mrocznym, futurystycznym isekaju, tam bym chciał zostać policjantem, dostawać w łapę od dilerów nielegalnym oprogramowaniem hakerskim. Mógłbym sobie kontrolować gangi, jednocześnie nie ryzykując nic. Albo bym został tym panem co: “nigdy o nic nie prosił”, pracowałbym jako agent dla korpo, by wykradać informacje. Następnie bym sobie wzmocnił umiejętności inżynierskie, i otworzyłbym sklep z bojowymi androidami(w końcu wykradzione info, to np. plany na nowe modele androidów), potem bym stanął na czele super militarnej korpo i śmiałbym się wszystkim w twarz.

Czyli w przypadku fantasy isekaia wolisz spokojne życie, a jakieś zdolności bojowe?

Szczerze? Mógłbym sobie załatwić ochronę za informacje od królestwa, “Albo dajecie mi ochronę, albo info o tym że macie gorszy rok w plonach idzie do innego królestwa”.

Rozumiem Rozumiem, ja zawsze chciałem szkolić się w szermierce, myślałem żeby nawet zacząć to ćwiczyć ale style jakie widziałem nie podobały mi się

Wiadomo, chciałbym zostać jakimś mistrzem fechtunku i wymachiwać porządnym półtoraręcznym mieczem, coś w stylu Kirito :p Ale to tylko w świecie mmo z respawnem mieszczącym się w mieście. W uniwersum gdzie goblin potrafi cię zabić pałką, jeżeli dobrze trafi w łeb, to wolałbym zostać magiem. Takim co specjalizowałby się w czarach obronnych i szybkiej teleportacji xd Oczywiście na początek trafiłbym do akademii magii. Pilnie uczyłbym się tam pod okiem elfiej arcymistrzyni wyglądającej jak loli (ale tak naprawdę to by miała ponad 2k lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)). W klasie standardowo jakaś płaska tsundere, śliczna o nieskazitelnej urodzie cold bicz tajp i towarzyska przewodnicząca klasy. Tak poza tym byłyby tez zajęcia z magii bojowej, które prowadziłaby piękna dojrzała kobieta, milf tajp. Po zakończeniu akademii wyruszyłbym w podróż, aby odkrywać arkany magii, po drodze pokonując jakieś demonice itp.

2 Likes

Biorę w ciemno do party

1 Like

Moje zdanie na życie w świecie z anime typu isekai jest mocno spaczony, po wizji World of Warcraft. Jak bym miał wybrać postać np z takiego mmo, to najlepiej było by być tą “handlową” która tylko by stała w mieście z domem aukcyjnym i sprzedawała fanty które wysyłały jej “bojowe” postacie.

Gdyby taka możliwość była niedostępna, a moja postać miałaby mieć określone cechy, starałbym się wypełnić je należyty sposób, bez zbędnych komplikacji. Tj nie mieszać się w nieswoje sprawy, wykonowywać zadane questy bez cienia wątpliwości.
W takim wypadku preferowana postać, to taka z cechami typowego wojownika. : )