Jak przekonać rodziców do mang?

Hej, hej. Mam nadzieję, że mi pomożecie. Otóż… Moja Mama głównie, ale też Tata nie chcą się zgadzać na mangi. W sensie mogę czytać, ale typu akatsuki no yona, kamisama kiss itp. Mam 13 lat. Chcę poczytać Bsd, kuroshitsuji, gakkou gurashi… wiecie. Ja jestem w temacie i wgl, tylko moja Mama mnie od tego odciąga. Może ktoś tak miał i mi pomoże lub może macie pomysly? W sensie nie zgadza się, bo na yattcie pisze 14+ więc mogę tylko 12+, 12+ są ok, ale chcialabym cis nowego… POMOCY!!! BLAGAM

Naucz się angielskiego i czytaj na necie. To jedyny sposób żeby minąć barierę wieku. Chociaż pragnę również przypomnieć że ta bariera wieku jest tworzona głównie ze względu na to że wielu treści młodszy odbiorca nie zrozumie lub zrozumie jedynie częściowo co wpływa na odbiór całości. Oczywiście ze względu na inną mentalność i tak nie zrozumiesz tego w całości.

1 polubienie

Hej, zawsze możesz poczekać rok :smiley: jeśli to nie wchodzi w rachubę, to możesz czytać na innych stronach - nie wiem, na ile masz ustaloną kontrolę rodzicielską, ale przypomnę że historię odwiedzanych stron i wyszukiwań można łatwo sprawdzić.
Co do angielskiego, osobiście nauczyłem się go w pierwszej kolejności z gier i filmów, więc może to być świetnym treningiem.

Ograniczenia wiekowe są zwykle w miarę dopasowane, choć czasem wystarczy jedno zdanie lub scena, aby całość kwalifikowała się w wyższy próg wiekowy; zrozumienie to inna sprawa. Chociaż z drugiej strony prawdą jest, że ograniczeniami wiekowymi przejmują się najczęściej rodzice :wink:

masz rację całkowicie. Ja rozumiem ograniczenia, ale są pewne mangi z ktorymi się nie zgodzę. Osobiscie, nie zalezy mi na niewiadomo jakixh tytulach. Tutaj podalam pierwsze o ktorych pomyslalam

Cóż nie da się ukryć że rodzice przywiązują do tego wiele uwagi, jednak jak już wspominałem ograniczenia wiekowe są stworzone by wskazać że przeciętne osoby powyżej konkretnego wieku będą w stanie pojąć o czym mowa. No bo nie oszukujmy się wiele zdarzeń przedstawionych w mangach załóżmy 16+ będzie niezrozumiała dla osoby w wieku 13 lat. Zwyczajnie osoby w tym wieku mają inny sposób myślenia. Oczywiście mentalność japończyków i polaków również pogłębia niezrozumienie, ale to już nieco inna sprawa.

Miałam ten sam problem… Ale ten…Trzeba przekonać ich że mangi są odpowiednie dla dzieci. Albo poprostu czytaj na rożnych stronach, no ale kuroshitsuji z tego co wiem nie jest jakąś mega brutalną mangą, Więc chyba Poprawisz stopnie [oceny ]czy cuś no i może mangę dostaniesz,no ale no wiesz trudno jest przekonać rodziców, No ale nie polecam kupować bez ich zgody. NO ale JEŚLI CHODZI O kuroshitsuji W EMPIKU TEJ MANGI PRAWDOBODONIE NIE MA UnU

hej, dzięki za pomoc. Ja ze szkołą nie mam co poprawiac… Zresztą rodzice mówią, że za naukę się nie powinno nic dostawać heh…

Bez przesady. Polscy tłumacze piszą tak, że nawet mangi 16+ są pisane językiem dla 7latkow często. Myślę że lektury szkolne w 1 gimnazjum, czy co to tam Tera jest,są trudniejsze w odbiorze

Tak? No to nie mam pomysłu I jednak ta manga kuroshitsuji jest w empiku tylko przez internet jak cuś trzeba kupić
Większy wybór chyba jest w internecie… Ponieważ mangi w sklepie empik może być ich mało tomów. Mało 1 tomów. No i myślę że pomogłam i powodzenia ci życzę.

Jasne ale bariera wiekowa zostaje często domyślna nawet po tłumaczeniu.

Nie czytam za dużo mang, ale jednak wydaje mi się, że znamienita większość mang będzie łatwiejsza w odbiorze niż quo vadis, krzyzacy, Balladyna czy pan Tadeusz.

@maja111 możesz tego użyć jako argumentu, że skoro w szkole Ci karzą czytać o mordowaniu chrześcijan, wpuszczając do nich lwy, to w mangach gorszych rzeczy nie znajdziesz xD

Poważnie teraz uczą tak cienkich rzeczy? Mnie uczyli o Holocauście i o wszystkim co z tym związane. Pamiętniki ofiar to było coś, a to co się robiło z ciałami to biło wszystko na głowę. Ehh upadła jakość nauczania.