Jaką konsolę kupić?

Witajcie. Zastanawiam się na kupnem konsoli w dość… przystępnych cenach. Jednakże nie chodzi mi o polecenie. Zależy mi na waszej opinii czy OPŁACA się kupować konsole starej czy nowej generacji? (PS4 vs. PS3)
Konsole które biorę pod uwagę:
-PS3
-3DS
-PS Vita
-PSP
-PS4
-Xbox One
-Nintendo Wii
-WiiU
Mogę prosić o fachową pomoc?

Czemu nie WiiU ? Ja bym na twoim miejsu zastanowił się nad tą konsolką a wywalił już ps3 i xboxa z twojej listy, https://www.youtube.com/watch?v=vDIaYvZh2Uc&list=UUjgirfp1BeeM98AxxyKXolA https://www.youtube.com/watch?v=hnJ_2qtq8mM&list=UUjgirfp1BeeM98AxxyKXolA

Ps3 jeszcze ma jakieś ciekawe gry. A nie umiałbym ogarnąć pada od Xpudła.
Co do WiiU… Grałem na Animatsuri. Całkiem fajna maszynka, ale nie kojarzę by były na nią gry w które bym chętnie pograł, ale propozycja przyjęta

Xbox one od razu bo ta konsola opłacalna tylko w Ameryce
Ps4 mało gier dużo możliwości dobra grafika
Ps vita za mało gier i jeśli nie masz ps3/4 to gadżet mało przydatny
3ds to już jak uważasz jeśli lubisz grać w Mariana pokesy itp gry to konsolka dla cb
Ps3/Xbox 360 te 2 konsole musiałbyś przemyśleć w co chcesz grać old geny mają mnóstwo świetnych gier ale wada nic więcej na nich nie będzie wychodzić
Szczerze zrób konto na forum arhn.eu i załóż podobny temat (stronka typowo o grach i konsolach tam Ci też doradzą )

Może i bym założył, ale tam będzie od cholery opinii, a nie chciało by mi się tego wszystkiego czytać…
No dobrze odrzucając konsole które są mi zbędne oto finalna lista kandydatów
-PS4 (jak stanieje)
-PS3(stara generacja <3)
-PSVita (Kilka gier które wzbudziło moją uwagę)

3ds lub WiiU jeśli lubisz takie klimaty to jak najbardziej :3

na 3DSa jest wielka biblioteka gier i ciągle nowe zapowiedzi, chociażby nowe Shin Megami Tensei czy Persona Q.

PsVita - fajna w Japonii, u nas to jest wielkie G… za mało gier, praktycznie 0 zapowiedzi.

PS4 i nowy XBOX - praktycznie nie ma jeszcze gier, które by wyszły TYLKO na nową generację lols… prawie wszystko wychodzi też na starą - jak chcesz kupić to jeszcze poczekaj… no i wielka wada, obie konsolki nie obsługują nowej rozdzielczości 4K co jest emm… no chu***we, za wcześnie wyszły XD

PS3/XBOX - czemu nie? ja bym wybrała chyba XBOXa, nawet ja ogarnęłam szybko pada <3 ale na PS3 więcej kitajcowych gier w sumie :3

polecam ci 3DS’a a czemu? ponieważ lukos wyrywa laski na pokemony xD można połączyć 2 w jedno :D

Powiem tak, mam ps3 i jestem zadowolony. Nic się nie wiesza grając w takie gry jak np gta5 czy skyrim. Jest tylko jeden problem. Jak wychodziło ps3 to wszyscy tak samo mówili o ps2, teraz to przeżytek. Jeśli masz kasę i chcesz ją wydać to kup ps4. Nie ma zbyt dużo gier na ps4 na razie ( niektóre gry z ps3 działają na ps4 ) ale za rok już wszystko będzie wychodziło na ps4, więc nie wiem czy na te max 2 lata opyla się kupować ps3

A jeśli chodzi o ps3 vs xbox, to spokojnie mogę powiedzieć, że xbox nie ma nic do gadania. ps3 ma lekko lepszy sprzęt, ale oprogramowanie jest o wiele lepsze ( miałem w rękach to i to ). Jedyny + xboxa jak dla mnie to wygodny pad.

Odświeżam temat. Co możecie mi powiedzieć znawcy konsol na temat PSP ? Opłaca się jeszcze kupować?

Miałem PSP przez bardzo długi czas. Niestety aktualnie leży na półeczce rozwalone i przestarzałe konsole. PSp już raczej nie opłaca się kupować. Jeśli chodzi o konsole przenośną to bierz 3DSa, bez namysłu. Jeśli chodzi o zwykłe konsole to albo Wii U albo pozbieraj przez jakiś czas i bierz PS4. Jak na razie nie radzę PS4 bo nie ma wartych uwagi gier. Dopiero za kilka/naście miechów nowy Dragon Ball

3DS ma w posiadaniu Pokemony i Shin Megami Tensei IV <3 Teraz tylko kwestia… Po ile chodzą?

Nowego 3DSa możesz dostać za minimum 700zł a z używkami bywa różnie. Raz masz używke w dobrym stanie za 500zł a raz za 690 xd

Cholerka… Czyli w przyszłym roku może kupię. I stanieją i będę miał lepszą wypłatę xD

No wiesz… za rok może już być kolejna wersja 3DSa xD

teraz wchodzi WiiU :P więc na to raczej zbieraj XD
możesz dostać 3DSa zwykłego za 450zł jak masz szczęście, 600zł za XLa

i dodam, że nie tylko SMT jest, a też Persona Q za niedługo wychodzi na to :3

Inna sprawa wii u można dostać za około 550 zł tylko trzeba szukać wersji w walnietym hdmi (niektóre partie miały niedolutowane złącza) działa za to na cinch lub euro wiec nie jest źle tylko problem byłby z reklamacja

Ja na WiiU jeszcze się nie piszę, bo Poki ORAS wychodzą jeszcze na 3DSa… i pewna co do następnych na WiiU nie jestem - nie wiadomo, czy nie wypuszczą np. 4DSa XD (nie pytajcie co to to 4te D, nie wiem)
Wiem, że na WiiU wychodzi już dużo gier - od nowej Zeldy zaczynając, a na zapowiedziach Animal Crossing kończąc, ale ale… równie dużo wychodzi na razie na 3DSa - zapowiedź Persony Q w Europie chociażby i Bravely Second, które jeszcze nawet w Japonii nie wyszło też ma wyjść na 3DSa. No i 3DS jest kompatybilny wstecz, a WiiU za chiny nie jest >.<
Nie wiem czy zastąpi 3DSa, ale zamierzę się do kupienia dopiero jak tak się stanie (zapowiedź nowych poków) XD

jak zelda wychodzi na wii u to kupuje chodzby dla tej jednej gry .

Zastanawiam się nad kupnem PS3. Ceny używek sporo spadły, nawet nówki są tanie. Powiedzcie mi czy atrakcyjna cenowo, ale oferująca jedynie 12GB pamięci wersja PS3 jest opłącalna, czy lepsza z większym dyskiem? Nie wiem czy będę korzystał z cyfrowego sklepu PSStore ale chyba tak, przynajmniej raz na próbę. Są tam nieraz fajne promocje porównywalne ze steamem. Sama konsola zaś jest dobra dla tych kilkudziesięciu exclusiwów. Co polecacie?