Jaki wpływ ma na was oglądanie anime

Mam pytanie a tak konkretnie jaki wpływ ma na was oglądanie anime. Czy odczuwacie jakieś wyraźnie zmiany w osobowości od kiedy zaczeliście oglądać anime ? I czy ta zmiana (o ile nastąpiła) wyszła wam na dobre czy nie

Na mnie anime ma ogromny wpływ, wcześniej sobie z tego nie zdawałam sprawy, ale np. w życiu kieruję się słowami Ace’a z One Piece od kiedy pamiętam. Lecz nie sądzę, żeby w jakiś sposób wpłynęło to na moją osobowość.
Teraz trochę to wpłynęło na moje życie, ponieważ miesiąc temu założyłam YT z rekomendacjami anime i mang, więc znalazłam sobie nowe hobby :smiley:

1 polubienie

Myślę że to zależy jakie anime oglądasz. Dla mnie komedie ‘slice of life’ zapewniają odskocznię i rozluźnienie. Zaś ‘shounen’ może motywować do rozwoju osobistego, by stać się lepszym niczym protagonista. Niektóre mogą nas nawet uczyć lekcji życiowych i jak postępować (albo nie) w szczególnych sytuacjach. Nie sądzę jednak aby oglądanie gore (np. Elfen Lied które zawiera takie sceny) miało mieć korzystny wpływ na psychikę, ale na razie nie jestem skłonny by się przekonać o_0

1 polubienie

Ogromny gdy stałam się otaku swiat się mi zmienił gdy normalnie bym powiedziała hej to mówie Ohayo, jak coś jest słodkiego to mówię Kawaii

1 polubienie

ja od kiedy zaczęłam oglądać anime to straciłam chęć do życia i mam depresję, a oglądam od kiedy miałam 8 lat

4 polubienia

Które anime odebrało ci tą chęć (・・ ) ?

Ja mam problem który polega na tym że po przez oglądanie anime typu:
I Want to Eat Your Pancreas
A Silent Voice
March comes in like a lion
My Teen Romantic Comedy SNAFU TOO!
Your Lie in April
Itp.
Moja osoba pragnie być mocno introwertyczna i to doszło do takiego stanu że po pewnym czasie zacząłem ignorować otaczające mnie społeczeństwo i stałem się introwertykiem z maską eskrawertyka. Co moim zdaniem jest mocno interesujące jak moja osoba mocno się zmieniła na przestrzeni dosyć krótkiego czasu bo to były chyba raptem 2 lub 3 miesiące. Ogólnie nie uważam tego za minus bo zacząłem dostrzegać rzeczy oraz zachowania które wcześniej nie zauważałem albo po prostu ignorowałem oraz jakby to chujowo nie brzmiało zacząłem myśleć produktywnie, więc konkluzja jest następująca anime pog a normików jebać dziękuje za uwage ヽ( ̄ω ̄(。。 )ゝ

Pszczółka Maja

1 polubienie