Jakie jest moje ulubione anime (uzasadnij)

Pamiętam jak dziś w 2008 roku natknąłem sie Hyperze na Bleach , początkowo sceptyczny w miarę jak się akcja rozkręcała , chłonąłem kazdy odcinek i czekałem z niecierpliwoscią na nastepny . Moze saga o Bounto i inne filery spowalniały akcję ale całość to mistrzostwo . Aizen VS Ichigo , walki w Hueco Mundo , Espada . Ciekawy motyw z Muramasą , potem pojedynek Z Kougą . Retrospekcja Z Uraharą . Nie mogłem sie nudzic , nagłe zwroty akcji , ciekawa fabuła . Plejada bohaterów od Ichigo , Renji Abarai , czy kapitanów typu Zaraki Kenpachi , każdy inny bohater , majacy swoje cechy charakteru . Dla mnie genialne anime .

Ach takk, z twoim wpisem wrocily wspomnienia jak z kuzynem za gówniarza bawiliśmy się w zabijanie pustych i odsyłanie ich dusz XD Co do ulubionego anime to ciężko stwierdzić, chyba za dużo ich obejrzałem :d ale jeżeli musiałbym wybrać to jedyne, to “One piece” czyli mnóstwo przygód, śmiechu no i czasem łez. Ogólnie One piece jest jedynym anime, które nadal na bieżąco oglądam, a zacząłem coś koło 3-setnego odcinka :VV

Bez dwóch znań Gintama.
Nie oglądam z reguły tasiemców bo mnie szybką męczą, a teraz jak nie mam co oglądać to wole zrobić sobie jakiś rewatch Gintamy niż szukać czegoś nowego.
Niesamowity poziom humoru, czasem wręcz absurdalny i niskich lotów przez co… wyjątkowo mi się podoba :D Masa nawiązań do innych serii których nawet nie znam i parodii oczywiście, pokazane życie i kultura japońska na własny sposób twórców, ale idzie się co nieco o Japonii dowiedzieć.
A i poważnej treści i głębokich przemyśleń idzie doświadczyć sporo, potrafi wycisnąć łezkę ;-)

Arcydzieło.

Moim ulubionym anime jest Monster. Swoją dojrzałością, klimatem, tematyką, fabułą, wychodzi poza formułę większości animacji. Jest to produkcja, moim zdaniem, nieco niedoceniona. Być może powodem tego jest mrok panujący w tej serii. Nie znajdziecie tam praktycznie nic wesołego, ale jest kryminał tak wspaniały, że nie można się od niego oderwać.

Tutaj macie opis fabuły, naprawdę warto zapoznać się z tym :) https://myanimelist.net/anime/19/Monster

Moje ulubione anime to Stein’s Gate. Dlaczego?
Za dobrą fabułę daję 9. To anime jako jedyne dostało u mnie 10 nie tylko ze względu na fabułę, a przez to jak mnie poruszyło. Pod koniec po prostu leciały mi łzy. Ostatnie odcinki oglądałem w słabej jakości, ale udowodniło mi to, że do przekazania dobrej opowieści nie jest potrzebna wysoka jakość obrazu.