Jakie ksiązki najchętniej czytacie?

Kochani zaczytani, tak z czystej ciekawości, jakie książki czytacie najchętniej? Horrory, kryminały? Może fantasy czy sci-fi? A może jednak wolicie romans lub książki historyczne? Czytacie tylko konkretne gatunki powieści, czy mieszacie je? Ja na przykład kocham fantastykę, ale czasem lubię zagłębić się w dobrej powieści historycznej lub przygodowej… Jak jest u was? Co was najlepiej pochłania i resetuje? Jakie książki zostają wam długo w pamięci, na tyle, że wręcz odkładacie zabranie się za kolejną powieść, bo wciąż rozmyślacie o dopiero zakończonej historii i jej bohaterach? A może wymyślacie inne zakończenia? Lub ciąg dalszy? Chętnie poczytam, jakie są wasze odczucia w tym temacie
Jeśli chodzi o mnie to zaczytuję się w Wiedźminie WIEDŹMIN - Księgarnia Internetowa Egmont

Najczęściej czytam fantasy i sf chociaż lubię też klasyczne dzieła Szekspira oraz zawsze znajdę czas na twórczość Kinga. Po za tym wchodzą mi novelki typów wszelakich oraz najróżniejsze mitologie z wyjątkiem rzymskiej. Zazwyczaj pamiętam każdą książkę którą przeczytam bo wracam do nich co najmniej 3 razy, a jeśli są to książki które wyjątkowo lubię to powracam do nich tak często że zapamiętuje całe dialogi. Po za tym kiedy mam dużo pieniędzy staram się unikać księgarni i antykwariatów bo przeważnie kończy się to na wydaniu połowy wypłaty i zakupie dziesiątek książek co jest o tyle problematyczne że nawet w obecnej chwili mam około 30 dzieł oznaczonych jako do przeczytania.

No wszystkie z serii Metro i tego typu postapo,a ostatnio Tesla geniusz na skraju szaleństwa.

lubie wszystkie

Ja czytam tylko obsługę języków programowania, książki o technologiach i o tym jak być mistrzem czystego kodu. Fikcja jest dla dzieciaków.

A mi się wydaje że fikcja jest właśnie po to żeby chociaż na chwilę móc zapomnieć o życiu codziennym które już tak przyjemne nie jest. To działa lecząco zwłaszcza po całym tygodniu pracy.