Kill la Kill

Kill la Kill https://animes.pl/uploads/default/optimized/2X/5/5e1ae89578c6f6f2990971bdde127fcee9d77c74_2_1024x576.jpeg
ocena 0.0 0

“Kill la Kill” to historia o Ryuuko Matoi, która podróżuje po kraju w poszukiwaniu mordercy swojego ojca. Jej jedyna wskazówka to brakująca połowa wynalazku jej ojca - Scissor Blade. Dotarła do prestiżowej Akademii Honnouji, niezwykłej szkoły wyższej, rządzonej przez surową i zimnokrwistą prezydent radę uczniów, Satsuki Kiryuuin, i jej potężne poplecznice, tzw. Elite Four. Szkolna hierarchia jest brutalnie konkurencyjna, Satsuki ofiarowuje czołowym uczniom specjalne ubrania zwane “Goku Uniformy”, które nadają ich noszącym wyjątkowe, superludzkie zdolności. Po jednej z bitew, przypadkiem Ryuuko natrafia na Senketsu, rzadkie i myślące “Kamui”, czyli Bóstwo ubrania. Gdy Senketsu styka się z krwią Ryuuko, budzi się, dostając od niej ogromną moc. Teraz, uzbrojona w Senketsu i Scissor Blade, Ryuuko jest gotowa przeciwstawić się Elite Four, z nadzieją dotarcia do Satsuki i odkrycia sprawcy morderstwa jej ojca.

Dressed to Kill
KILL la KILL
KLK
Kill La Kill
Kiru Ra Kiru
Kiru ra Kiru
klk
Клъцни-трепи
Кроши-кромсай
Убийствени намерения
קיל לה קיל
اقتل لا اقتل
اقتل لا اقتل
きるらきる
キルラキル
双斩少女
斩服少女

Typ: TV

Sezon: Jesień 2013

Kategorie: absurdalny humor, akcja, alternatywny prezent, animeizm, antybohater, Azja, cgi, cheerleading, cosplay, cudzoziemcy, dramat, dystopijne, komedia, komedia akcji, kultowy, osiągnięcie pełnoletności, przestępcy, spisek, zastraszanie, ziemia

Historia ta rozgrywa się w liceum rządzonym twardą ręką przez przewodniczącą szkoły, Satsuki Kiryuuin. Uczennica z wymiany, Ryuuko Matoi, powoduje nie lada zamieszanie, kiedy wkracza na teren szkoły dźwigając ze sobą wielki miecz w kształcie nożyczek, Basami. Dziewczyna ta poszukuje tajemniczej osoby, która odpowiedzialna jest za śmierć jej ojca, jednak na drodze Ryuuko stają członkowie samorządu uczniowskiego – “Czterej Święci Królowie”. Na ratunek dziewczyny przybywa gadający szkolny mundurek – “Ubierz mnie. Kiedy to zrobisz, objawi się ma prawdziwa moc.”

[spoiler]Anime charakteryzuje się niebywale uderzającym podobieństwem do znanej chyba wszystkim serii “Tengen Toppa Gurren Laggan” to samo studio jednak daje się we znaki. Zwroty akcji na najwyższym poziomie, walki bardzo dobrze wykonane, muzyka to miód na uszy … no i humor … wprost nieziemski trafił w samo sedno mego gustu i poczucia humoru.

Polecam to anime z całego serca jest to niewątpliwie mój faworyt tego sezonu ;)[/spoiler]

Nie oglądałem Tengen Toppa Gurren Laggan więc z tym stylem mam styczność pierwszy raz ale powiem, że jest on świetny, taki sfazowany trochę :stuck_out_tongue: Fabuła jest świetna, co chwila jakieś zwroty akcji, wiele epickich momentów. Humor także przypadł mi do gustu, uwielbiam sceny gdy pada światło na Mako i zaczyna o czymś gadać np. jak w tej scenie

Ogólnie bardzo mi się podoba to anime i raczej dostanie ono ode mnie wysoką ocenę na MALu :stuck_out_tongue:

A jeszcze zapomniałem napisać o muzyce. OST w Kill la Kill jest boski szczególnie ta nutka KILL la KILL AMV - DON'T LOSE YOUR WAY (Part 1) on Vimeo jeszcze fajna jest ta

Szczerze polecam Ci laggana … po prostu klasyk :wink:

Aktualnie jestem na 3 epku i jestem wręcz oczarowany :stuck_out_tongue:

Tylko te mundurki takie skąpe, no ale przecież o to tu chodzi nie? :smiley:

kill la kill :smiley:
mile wspominam to anime :smiley:
kreska mnie oczarowala , tylko wkurza mnie ta nienawisc bohaterow do siebie …
poza tym dobrze dobrane kawalki muzyki niemieckiej :slight_smile: polecam szczerze .

Zakończyłem dwa dni temu. Muszę powiedzieć, że podobało mi się. Może były z 3 odcinki, które oglądało mi się gorzej, ale cała reszta była epiczna. Humor idealnie wpadł w mój gust.

Moja ocen 7/10

Specyficzna kreska która sprawia że przede wszystkim przez nią zapamiętujesz te oto anime, do tego dość oryginalna fabuła w połączeniu z widowiskowymi walkami sprawiają że jest to dobry tytuł ale jedynie dobry :stuck_out_tongue: postacie nie wyróżniały się, były po prostu dobre. Muzyka stała na dobrym poziomie szczególnie w czasie walk mogła wprawić w zachwyt.

Kocham to anime!Kreska przecudna,muzyka i bohaterowie. Humor był niesamowity :slight_smile:

Rzadko w gust trafiają mi anime z taką ilością ekspozycji oppai i to w charakterze humorystycznym, ale ilość plusów tego anime przechyla szale.
Świetnie się bawiłem oglądając ta produkcję, absurdalny humor dla mnie bomba. Nawet ciekawe walki, charakterna protagonistka i świetna oprawa audiowizualna.

Dla mnie bomba :slight_smile: