Kimi ni Todoke

Można by powiedzieć „kolejny tytuł z oklepanego szablonu: szkoła, miłość i problemy”. Można by, ale nie tym razem.

Główna bohaterka anime to „Sadako”, szkolna legenda – demon, a tak na prawdę miła i urocza dziewczyna, której prawdziwe imię to Kuronoma Sawako. Uważana jest za medium potrafiące przywoływać duchy i rzucać klątwy. Posiada przy tym niesamowity dar straszenia ludzi. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie emocje wyrażają się na twarzy Sawako w przerażający sposób, co w końcowym efekcie nadaje jej minę psychopatycznego zabójcy, albo krwiopijczego wampira. Oczywiście nie jest to celowy zabieg i Sawako, mimo wrodzonej wstydliwości, codziennie próbuje się z kimś zaprzyjaźnić. Nietrudno się jednak domyślić, że z tego typu zdolnościami próby Sawako nie dają oczekiwanych efektów.
Jakkolwiek nie jest jeszcze aż tak źle, ponieważ w szkole jest bardzo nieliczna grupa osób, które nie boją się Kuronomy. Wśród nich jest najpopularniejszy chłopak w szkole Shouta Kazehaya, który jest całkowitym przeciwieństwem głównej bohaterki. Otwarty, wesoły, zawsze uśmiechnięty i… zakochany, a żeby było ciekawiej wybranką jego serca jest nie kto inny jak Sawako. Kazehaya początkowo nie zdaje sobie sprawy z tego jak głębokie jest to uczucie, dopóki nie wyznaje dziewczynie, że chce się z nią spotykać, a ona (źle zrozumiawszy) odrzuca go z pełną … nieświadomością tego, co zrobiła. Oczywiście chłopak nie myśli się poddawać i w taki oto sposób „Sadako” zaczyna kroczyć ścieżką ku szczęściu z małą pomocą naszego Romea, który szepcąc wskazówki „do ucha” nakierowuje niesforną Julię na to, by stała się bardziej otwarta, zdobyła przyjaciół i, przede wszystkim, zaczęła rozumieć uczucia, których do tej pory znaczenia nie pojmowała.
Oczywiście co to by był za romans, gdyby na drodze ku wspólnej, świetlanej przyszłości dwojga kochanków nie było dziur i zakrętów. Naprzeciw głównych bohaterówi ich przyjaciół staną prawdziwe monstra, chcące z premedytacją rozdzielić i skłócić ich ze sobą dla własnego dobra. Oczywiście, zarówno pomiędzy jak i w trakcie „walki” z monstrami, nie zabraknie momentów pobudzających do głośnego śmiechu, przez które spadniecie z fotela, bądź wystraszycie współlokatorów.
Tak pokrótce wygląda główny wątek Kimi Ni Todoke, nietuzinkowego tytułu wyróżniającego się z tłumu szkolnych romansów, które w dzisiejszych czasach ociekają cyckami i fanserwisem.

Opis anime stworzony przez : Yuichi90

Ogólnie anime przyjemne,jednakże nie moje klimaty :slight_smile:
Trochę ta “miłość” między głownymi bohaterami straaaaaaaaaasznie długo się ciągła przez co mnie to denerwowało

Komedia jak najbardziej na plus. Kreska mnie trochę odrzucała,bo te postacie są dziwne ale fabuła super 10/10 <3.