Konbanwa minna-san!

Dobry wieczór. Nazywam się Patryk i mam 27 lat. Obawiam się, że jestem jednym z niewielu, którzy zawyżają średnią wieku na tym forum. Przepraszam również za tak późne przedstawienie się.
Swoją przygodę z anime zacząłem od najmłodszych lat(choć wtedy nie wiedziałem, że Pszczółka Maja, Muminki i Pinokio to anime), od Wieczorynek przez seanse w Polsacie, TVN, RTL7 i Hyper(jak miałem szczęście i wszyscy w domu byli zajęci czym innym) aż w końcu dorwałem się do internetu. Ciężko wybrać mi coś ulubionego, ale jeśli ktoś przystawiłby mi pistolet do skroni, to powiedziałbym, że GTO i Girls und Panzer(kilkukrotny maraton z Czterema pancernymi robi swoje). Moja lista anime do obejrzenia zamiast się kurczyć bezustannie się wydłuża. Nie jest to jednak dla mnie aż takim problemem, bo zbrzydłoby mi to w końcu gdybym oglądał je dzień w dzień. Dlatego też oprócz tego oglądam amerykańskie seriale(te dobre), gram w gry komputerowe i czytam książki.
Znalazłem się tutaj podczas szukania forum miłośników naszego ukochanego gatunku, które jeszcze nie umarło śmiercią naturalną z powodu braku zainteresowania użytkowników.
Z natury jestem introwertykiem i domatorem(pewnie dlatego zejdę z tego świata jako kawaler). Mimo to zamierzam zaliczyć po raz kolejny Pyrkon.

To wszystko ode mnie.

Pan Racuch jest może na fb w polskiej grupie girls und panzer? ;)
poza faktem, że mnie odganiali za młodu od anime, to historia mojego życia xD kasety oryginalne z tvp zawsze kręciły szpule w odtwarzaczu kiedy byłem chory, więc czterej pancerni w małym palcu. Swoją drogą polecam książkę wydawnictwa Znak - pancerniacy prawdziwa historia czterech pancernych. Dość szczegółowe opracowanie historii 1 brygady pancernej z obiektywnej perspektywy.
No ale ten, to forum anime, nie militarne. Witej :D

Tanovan: nie mam pojęcia, ale szczerze wątpię.
Dzięki za przywitanie.

No to ewentualnie mógłbyś dołączyć do grupy girls und panzer pl, czasami wrzucają tam użyteczne linki dla fanów (translacje mang, newsy o serii) i można podyskutować o technicznych aspektach czołgów ;)

Dziękuję za porady, ale aż tak zainteresowany nie jestem.

Hahaha ok, nie ma problemu :) ale jakby co wiesz gdzie szukać. GTO jest wyjątkową produkcją, tutaj się muszę zgodzić. Jeśli podkreśliłeś fakt “po raz kolejny” to prawdopodobnie w ciągu ostatnich paru lat przeszedłeś koło paru stałych forumowiczów w trakcie Pyrkonu wcale o tym nie wiedząc. Plus, jeśli chodzi o seriale przeróżne, w tym roku ma wyjść brytyjskiej produkcji Pegasus Bridge - swoistego rodzaju brytyjska odpowiedź na band of brothers i the pacific, więc jest na co czekać w 2017.

Yo Racuszku!
Właśnie mi się przypomniało, że dawno racuchów nie robiłem XD
Teraz pytania
po pierwsze: Co robisz w życiu?
po drugie: Jak jest twoja ulubiona muzyka?
po trzecie: czy też uważasz, że do kierowców BMW powinno się strzelać?
Pozdrawiam
Zetsu

Cześć Zetsu

1. Od czasu do czasu pracuję za granicą(to zależy od tego, kiedy mnie potrzebują).
  2. Muzyki nie słucham gatunkowo, jeśli jakaś piosenka mi się spodoba to jej słucham, ale nie siedzę w tym zbytnio.
  3. Najpierw musielibyśmy mieć powszechny dostęp do broni, a jedyny środek przemieszczania się, któremu ufam to moje nogi.

Witam! Oglądałeś może serial vikingowie? Jakie książki czytasz?

Cześć.
Vikingów zakończyłem na 3 sezonie i jakoś nie mam zaparcia/okazji, żeby przebrnąć przez 4 sezon. Najbardziej uderza mnie zmiana Ragnara, chyba po śmierci Athelstana kompletnie sfiksował. No i ta jego glaca, w dwóch pierwszych sezonach prezentował się o niebo lepiej z warkoczem i niby irokezem. Mimo to budżet, wykonanie i ilość statystów robią wrażenie. Ale litości, niech ci Skandynawowie zakładają hełmy i pancerze, to naprawdę daje osłonę.

Na ogół czytam fantastykę(tych bardziej znanych autorów), trochę Stephena Kinga oraz powieści historycznych Bernarda Cornwella(te o średniowieczu) i czasami o historii ogólnie. Parę lat temu próbowałem H.P. Lovecrafta, ale odpadłem po paru opowiadaniach. Facet miał niezbyt przestępny dla mnie styl, może później spróbuję ponownie. Przynajmniej dzięki niemu skusiłem się na Haiyore! Nyaruko-san.
Obecnie czytam powolutku drugi tom “Opowieści z meekhańskiego pogranicza” Roberta Wegnera.