Last fm

Tumblr: Image

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.System tworzy szczegółowe profile gustu muzycznego każdego z użytkowników, pokazując ich ulubionych artystów oraz autorów na spersonalizowanych stronach. Uwzględniane są przy tym utwory odtworzone z filtrowanych kanałów radiowych udostępnianych przez serwis oraz dodatkowo zarejestrowane przez aplikację Last.fm zainstalowaną na komputerze użytkownika i pobierającą informację z odtwarzacza multimedialnego.
Strona - http://www.lastfm.pl/home
Uważam,że to fajna zabawa z tą stronką (sama ją mam od 2010 roku) i po prostu świetnie się sprawdza. Jeśli macie swoje lasty,to podeślijcie linki! Zapraaszam!

Łączmy się muzyką!

Mój profil - http://www.lastfm.pl/user/partyzantka_M

Chyba się skusze, jak założę konto, to podeśle linka :wink:

Zgadzam się z Maru - last.fm jest zdecydowanie wartym polecenia portalem, więc również zachęcam do założenia tam konta i oczywiście zapraszam do siebie - http://last.fm/user/a-lunia :slight_smile:

Zaraz zobaczymy ile a tym prawdy i jak to działa. Aczkolwiek dzięki. Nie znałem tego a może być dobre

Dobra. Jednak jest to zupełnie bezwartościowe i niepotrzebne…

używałam tego baaardzo dawno temu jak mnie jeszcze jarał visual keiowy j-rock XD http://www.lastfm.pl/user/Nikorin-tan
ale jakoś nie widzę w tym sensu… teraz, kiedy wszystko słucham na yt tak czy siak

Ee tam youtube; jeśli nie chce Ci się pobierać muzyki i trzymać jej na kompie to, o ile jeszcze nie znasz, polecam program Spotify. Jest wygodny w użyciu, ma w zasobach sporą bibliotekę dla użytku fanów każdej muzyki + możesz zsynchronizować swój profil z kontem na last.fm i stamtąd scrobblujesz muzykę. ^^ Jeśli nie masz konta premium na Spotify to mogą Cię zdenerwować reklamy, ale ja osobiście macham na to ręką. :slight_smile:

Ja właśnie nie lubie słuchać muzyki na yt. Lubie mieć wszystko na kompie,ewentualnie z płyt słucham jak mam. A racja,Spotify te fajna sprawa,choć ja praktycznie każdą muzykę ściągam D:

Ja mam podobnie, z tym że na Spotify poszukuję zazwyczaj nowych zespołów, coby dyskografii nie pobierać w ciemno. :3

Ja mam podobnie, z tym że na Spotify przesłuchuję zazwyczaj nowo poznane zespoły, coby dyskografii nie pobierać w ciemno. :3

Mój profil: http://www.lastfm.pl/user/MrElmor :slight_smile:

Spotify jest idealny, tylko mógłby być tańszy o połowę XD

Spotify jest darmowy przecież a reklamy nic a nic nie przeszkadzają :stuck_out_tongue:

Jak płacisz masz lepszą jakość muzyki, brak reklam i sam wybierasz czego słuchasz plus tryb offline. Ale za tą kasę to problem, gdyż apka na telefonie lubi się zaciąć, sorry ale jak się płaci to ma działać. No i te 20 zł jest na 15 dni, po tylu przestało działać mi konto premium które miało się samo przedłużać i słać ci tylko fakturę do opłaty, sorry ale jak dla mnie to zbyt wiele wad. Szkoda bo inne serwisy mają uboższą bibliotekę.

@Nice tylko w wersji na telefon Spotify nie zezwala Ci na samodzielnie wybranie sobie utworu. Poza tym nawet gdy chcesz sobie posłuchać radia to nie możesz przewinąć danego utworu, musisz czekać aż sam się skończy… Darmowa wersja jest wg mnie zadowalająca, ale tylko na kompie - jeśli chcesz używać Spotify na telefonie to bez konta premium się nie obejdzie.

Raczej jak chcesz używać spotify na telefonie, to tylko jeśli nie chcesz słuchać konkretnego utworu a bardziej cię interesuje poszczególna playlista. Tworzysz na kompie playliste, odpalasz ją na telefonie i hop siup efekt zadowalający. A co do jakości dźwięku to ja słuchu absolutnego nie mam, żeby potrzebować nie wiadomo jak dobrej jakości dźwięku. Ta co jest na spotify obecnie jest dla mnie w 100% zadowalająca.

Wiesz to nie tylko kwestia słuchu ale też słuchawek, cóż jestem trochę audiofilem. Niestety ale na PC nie mam apki, używam go tylko do kodu i tyle od konsumpcji treści mam tablet, od słuchania fona.

Deezer w ofercie premium ma nuty w jakości 320kb/s ale tylko wybrane, no i ma dość małą bazę utworów. Fakt flac byłby najlepszy ale wrogiem mp3 jest mp3. Co do winylu to dźwięk ponoć jest bardziej metaliczny i jest to stan ciągły, w cyfrowym zapisie masz pulę która jest pomijana przy zapisie, ale jest to niezauważalne, choć nie którzy ponoć słyszą różnice. Dochodzi do tego kwestia, że by miało to sens studio musi zgrywać nuty na winyla by zachować te pomijane cyfrowo dźwięki no i tu jest problem, goście nagrywają cyfrowo a potem z tego na winyla i kupujesz fake który niczym jakościowo nie różni się od cyfrowego zapisu. Wniosek moda na winyle to zawsze plus, ktoś sobie dorobi ale trzeba uważać by nie kupić winyla zrobionego na bazie cyfrowego nagrania, jak ci ludzie kombinują byle dorobić heh. Jest branie na wysoką jakość dźwięku i dobrze ale mp3 jest problemem z powodu swojej popularności i kompatybilności blokuje lepsze formaty kompresji.