Machine-Doll wa Kizutsukanai

Machine-Doll wa Kizutsukanai https://animes.pl/uploads/default/optimized/2X/1/14382c58bcbf203d642bcd04af4d3f8df56b4f09_2_1024x576.jpeg
ocena 0.0 0

“Machine-Doll wa Kizutsukanai” to historia o szkole magicznej Walpurgis Royal Academy of Machinart, gdzie uczono manipulacji “Machinart” - magii, która daje życie i inteligencję mechanicznym lalkom, znanym jako “automaty”. Jej celem jest kształcenie zdolnych manipulatorów, aby kontrolować automaty, które zaczęły być włączane do armii na całym świecie. Po nieudanym egzaminie wstępnym, Raishin Akabane i jego humanoidny automat Yaya muszą pokonać jednego z najlepszych stu uczniów, aby uzyskać prawo do udziału w Wieczornej Imprezie - walce o przewagę pomiędzy manipulatorami. Ostatni stojący otrzymuje tytuł “Mędrca” i dostęp do potężnych zakazanych sztuk. Kierowany tragediami z przeszłości, Raishin walczy u boku Yaya, aby wznieść się na szczyt i zdobyć tytuł Mędrca.

Kikou Shoujo wa Kizutsukanai
Machine Girl wa Kizutsukanai
UMD
Unbreakable Machine Doll
Unbreakable Machine-Doll
machinedoll
ましんどーるはきずつかない
机巧少女不会受伤
機巧少女[マシンドール]は傷つかない
機巧少女〈マシンドール〉は傷つかない
機巧少女は傷つかない
기교소녀는 상처받지 않아
기교소녀는 상처받지 않아

Typ: TV

Sezon: Jesień 2013

Kategorie: akcja, android, cyborgi, ecchi, Europa, fantasy, harem, komedia, komedia akcji, magia, mecha, na podstawie lekkiej powieści, nagość, powieść, prezenty, relacja pan-sługa, szkoła magii, współczesne fantasy, żeński harem, ziemia

Początek XX wieku. Raishin Akabane to aspirujący lalkarz z Japonii, który przenosi się do Królewskiej Akademii Walpurgii w Anglii, by uczyć się tam Sztuk Maszynowych: połączenia magii i technologii oraz zastosowaniu ich w przemyśle militarnym. Towarzyszy mu dziewczyna o imieniu Yaya, tak naprawdę będąca Automatonem: żyjącą, mechaniczną lalką, napędzaną specjalnymi magicznymi obwodami, specjalizującą się w walce wręcz. Tradycją Akademii jest turniej, w którym bierze udział setka najlepszych uczniów oraz ich Automatonów – zwycięzca otrzyma tytuł “Wisemana”, najlepszego lalkarza świata.

Uuu ^^ może obejrzę zapowiada się ciekawie :3

Szczerze mówiąc do samego tytułu przyciągnęła mnie tylko wzmianka o połączeniu technologi z magią, ponieważ byłem strasznie ciekawy w jaki sposób to połączyli… Musze przyznać, że byłem naprawdę mile zaskoczony! Główny bohater, może nieco za pewny siebie ale można go zaliczyć do opanowanych i przyjemnych postaci. Bohaterka, Yaya, miejscami mogła naprawdę zirytować i przysłonić nieco całe anime, ale po paru odcinkach powoli zaczynało się akceptować jej główną ,cechę’’ (Naprawde nie chce spoilerować :P). Anime jest niedokończone i wymaga 2 sezony ale z ręką na sercu mogę polecić tę serie każdemu kto chce zobaczyć trochę akcji z romansem w tle. Moja ocena to 9/10, głównie przez to, że seria jest niedokończona :P.

Jedna z najsłabszych bajek tamtego sezonu. Fabuła nudna, kreska do dupy, animacja jeszcze gorsza. Postacie standardowe. Nie polecam.